Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool ADG 6240 - Dziwne plastikowe elementy w dolnym zraszaczu zmywarki

exik 16 Feb 2016 16:38 1413 13
 • #1
  exik
  Level 25  
  Whirlpool ADG 6240 - Dziwne plastikowe elementy w dolnym zraszaczu zmywarki
  Witam.
  Postanowiłem dzisiaj przeczyścić zraszacze w zmywarce ponieważ wyciągnąłem podejrzanie niedomyte naczynia. Wyczyściłem górny, wypłukałem udrożniłem, założyłem. Zdjąłem dolny i podczas czyszczenia wyleciały z niego jakieś połamane plastikowe rureczki. Wyglądają jak patyk od lizaka połamany. Co to do licha może być i skąd wzięło się w dolnym zraszaczu zmywarki. Czy jest to jakiś element wnętrza zraszacza czy nieproszony gość, który nie wiem jakim cudem się tam znalazł. Poza tym dostrzegłem, że dolny zraszacz jest nieszczelny na łączeniu przez środek, podając mu wodę z węża prysznica, leciała ona otworami, ale też obficie bokiem z jednej strony... Czy kwalifikuje to zraszacz do wymiany?
  Dodaje zdjęcie tego cuda, które wypadło ze zraszacza.

  I jeszcze jedna sprawa. O ile górny zraszacz zakręca się z wyczuwalnym oporem i charakterystycznym cyknięciem na koniec, tak dolny zraszacz można odkręcać i dokręcać dosłownie małym palcem jednej ręki, bez żadnego oporu, bez żadnego cyknięcia. Po prostu mam wrażenie, że jest bardzo luźny i ciśnienie wody zamiast lecieć przez dysze zraszacza wylatuje w miejscu jego przykręcenia.
  Tam nie ma nawet żadnej uszczelki. Czy to powinno tak być czy definitywnie zraszacz jest do wymiany?
 • #2
  stiff12
  Level 22  
  Te elementy wyleciały z pióra zraszacza czy spod filtra? Wyświetla się jakiś błąd? Tu instrukcja podstawowa zmywarki:Link
 • #3
  exik
  Level 25  
  Te elementy wyleciały z pióra zraszacza. Po odkręceniu go i czyszczeniu nad wanną słyszałem jak coś wewnątrz klekocze. Potrząsnąłem kilka razy aby wypadło i wyleciało to co na zdjęciu. Do złudzenia przypomina patyczek od lizaka. Nawet widać tę część z naciętym ząbkiem.
  Nie wyświetla się żaden błąd. Po prostu wyjąłem dziś brudne naczynia z dolnego kosza ze zmywarki, wszystko rozmiękczone, rozciapane ale jakby nie opłukane.
 • #4
  stiff12
  Level 22  
  Chyba nie rozpołowiłeś zraszacza? Daj zdjęcia dolnego zraszacza.
 • #5
  exik
  Level 25  
  Nie no nie rozpołowiłem broń Boże :) po prostu zdjąłem go do czyszczenia. A że coś wewnątrz klekotało, myślałem, że jakieś pestki to potrząsnąłem aby wyleciało przez otwór którym wpływa woda.
  Co nie zmienia faktu, że zraszasz właśnie w połowie na łączeniu jest nieszczelny. Jakby zgrzew puścił.

  Whirlpool ADG 6240 - Dziwne plastikowe elementy w dolnym zraszaczu zmywarki Whirlpool ADG 6240 - Dziwne plastikowe elementy w dolnym zraszaczu zmywarki Whirlpool ADG 6240 - Dziwne plastikowe elementy w dolnym zraszaczu zmywarki Whirlpool ADG 6240 - Dziwne plastikowe elementy w dolnym zraszaczu zmywarki
 • #6
  stiff12
  Level 22  
  Filtr na dole przed pompą rozumiem, że wyczyszczony na błysk? Daj te zdjęcia tego ramienia po rozbiórce.
 • #7
  exik
  Level 25  
  Otóż to, filtr czyszczę systematycznie. Zdjęcia zraszacza w poście powyżej.
 • #8
  stiff12
  Level 22  
  Cóż do wymiany, ja się od razu nie poddaje stosuję super klej epoksydowy dwuskładnikowy do sanitariatów, niestety to zmywarka i kontakt z żywnością. Sugeruję wymianę.
 • #9
  exik
  Level 25  
  Zamówiłem nowy, koszt 27zł + przesyłka.
  Jeszcze kwestia samego dokręcenia zraszacza. Dlaczego ten dolny nie zakręca się ciasno tylko tak, że można go małym palcem bez użycia siły odkręcić? Takie dokręcenie nie daje żadnej szczelności, podejrzewam że woda zamiast lecieć przez zraszacz ucieka pod nakrętką.
 • #10
  stiff12
  Level 22  
  Wszystko jest ok! Ciśnienie robi swoje i powinno ramię kręcić się w dwie strony luźno. Po wymianie będzie jak nowa.
 • #11
  pawelko123
  Level 13  
  Mógłbyś numer seryjny napisać zmywarki?
 • #13
  exik
  Level 25  
  Whirlpool ADG 6240 - Dziwne plastikowe elementy w dolnym zraszaczu zmywarki
  Przy okazji założenia kolejnego tematu, odgrzebałem mój stary temat. Po wymianie wszystko śmiga jak należy, ale teraz posypały się uszczelki magistrali wodnej podłączenia zraszacza środkowego :) Daje fotkę...