Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault/Master/3.0 DCI - Ciężko odpala

16 Feb 2016 16:39 2718 3
  • Level 9  
    Renault Master 3.0 DCI 140 KM 2006r.

Witam, jak w temacie, autko stoi noc, wsiadam rano i musze nim kręcić i kręcić, dodając pulsacyjnie gazu, i kręce go tak z 4-5x aż mi się zapalają kontrolki STOP-u i silnika, i powtarzam to j.w 4-5x aż odpali. Czasami bywa że rozładuje akumulator i nie odpali. Zauważyłem również że kwestią w ilości prób odpalania jest jak auto stoi. Jeśli na równym to ciężko, przód w górze tak samo ciężko, na równym lekko przechylony na stronę pasażera to pali za pierwszym razem lecz pare razy musi kręcić. Czyżby cofało mu się paliwo ? Dołączam zdjęcie gdzie zaznaczyłem kreskami od którego do którego miejsca nie ma paliwa w wężyku z rana. Dodam że filtr jest wymieniony. Znalazłem również na innych postach że może być to powód regulatora ciśnienia na listwie wtryskowej - można wykręcić, przedmuchać i zobaczyć. Proszę o pomoc.

Dodam że jak auto już odpali to potem z odpalaniem nie ma problemu do czasu aż postoi z 5h. Gdy auto odpali po dłuższym kręceniu to obroty mu wyskoczą na 1500 i spadają na 900.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 9  
    Witam. Diagnostyka komputera byla wykonywana. Brak jakichkolwiek bledow. Nawet w salonie renault bylem i sprawdzsli i nie maja pojecia co moze byc przyczyna.
  • Level 1  
    Witam, mam ten sam problem, paliwo po kilku godzinach się cofa i nie mogę odpalić, odpalam na lince jak już odpali przejadę 2-3 km. Jest Ok. Ale jak zgaszę i próbuje odpalić po jakimś czasie znowu lipa.
    Proszę o pomoc