Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer eurorack mx 2804a nie dziala lewy kanal main

kazmales 16 Lut 2016 17:42 2583 11
  • #1 16 Lut 2016 17:42
    kazmales
    Poziom 4  

Witam serdecznie. Z gory przepraszam za niestosowanie polskich znakow ale niestety klawisz alt w lapku sie zablokowal... Jestem nowy na forum i pilnie potrzebuje pomocy. Otoz w mikserze mx2804a nie dziala lewy kanal main. Diody po podlaczeniu sprzetu reaguja prawidlowo na obu kanalach w sluchawkach rowniez wyraznie slychac kanal prawy i lewy a na wyjsiu na koncowke mocy jest tylko sygnal na prawym kanale... jaki moze byc tego powod? Pozdrawiam

0 11
  • #2 17 Lut 2016 01:15
    DjMapet
    Poziom 43  

Obstawiam uszkodzony fader.
    Od razu wymień oba.

Pozdrawiam.

0
  • #3 19 Lut 2016 15:51
    kazmales
    Poziom 4  

Dzieki za info. Niestety w moim mieście nie znalazłem nikogo kto by się tego podjął. Jak samodzielnie sprawdzić czy fader jest uszkodzony i na jaki go wymienić?

0
  • #5 22 Lut 2016 10:59
    adambyw
    Moderator Akustyka

kazmales napisał:
    Jak samodzielnie sprawdzić czy fader jest uszkodzony i na jaki go wymienić?

Najlepiej go wylutować. To zwykły potencjometr. Znając rozkład wyprowadzeń wystarczy miernik rezystancji, i trzeba pomierzyć, czy po pierwsze jest przejście pomiędzy skrajnymi odczepami ścieżki rezystancyjnej i czy jest przejście (z odpowiednią rezystancją) pomiędzy suwakiem a oboma krańcami ścieżki.
    Warto też sprawdzić czy nie pękły pola lutownicze koło fadera.

0
  • #6 30 Cze 2016 23:18
    g.cyman
    Poziom 6  

Witam. Podepnę się pod temat... Mam mikser behringera i problem jest taki że mikser nie podaje sygnału z wyjść "main out" . Po podłaczeniu do wyjścia słuchawek jest ok. Co moze być powodem?

0
  • #8 02 Lip 2016 09:22
    g.cyman
    Poziom 6  

Może kolego podesłać jakieś foto lub link do foto jak te "ustrojstwa" wyglądają tak żeby wiedzieć czego szukać?

0
  • #9 02 Lip 2016 11:53
    DjMapet
    Poziom 43  

Jaki to model miksera?

g.cyman napisał:
    Po podłaczeniu do wyjścia słuchawek jest ok.

Rozumiem, że słuchawki podłączyłeś do wyjścia słuchawkowego?

Na początek rozbierz mikser, sprawdź/popraw punkty lutownicze, przejrzyj okoliczne ścieżki. Jak nie przyniesie to efektu, to wymontuj potencjometr i zmierz miernikiem, czy działa. Jak nie, to kup nowy i wymień.

Pozdrawiam.

0
  • #10 02 Lip 2016 12:00
    g.cyman
    Poziom 6  

Pod wyjście słuchawkowe podłączyłem wyjście na wzmacniacz i grał podobnie jak z wyjściem aux send. Mikser behringer ub 1622fx.

Dodano po 35 [sekundy]:

Pod wyjście słuchawkowe podłączyłem wyjście na wzmacniacz i grał podobnie jak z wyjściem aux send. Mikser behringer ub 1622fx.

0
  • #11 03 Lip 2016 00:01
    DjMapet
    Poziom 43  

g.cyman napisał:
    ub 1622

Czyli są dwa fadery mono.
    Przypomnij sobie jeszcze, czy oba wyjścia (lewe i prawe) MAIN OUT przestały działać w tym samym momencie, czy jedno wcześniej a drugie później?
    Jeśli pierwszy przypadek, to oddaj mikser fachowcowi. W drugim przypadku (jeśli potrafisz!), wymień fadery.

Pozdrawiam.

0
  • #12 03 Lip 2016 21:59
    g.cyman
    Poziom 6  

Kupiłem używke za drobne więc nie wiem jak padły. Istnieje możliwość że coś źle robie ale próbował znajomy który troche się na tym zna... (bawi się allenem, organki yamahy, kolumny rcf itd.) i tego nie uruchomił. Rozebrałem go i pytanie jak sprawdzić- u góry są 2 piny, na dole 4. co miernik powinien pokazywać?

0