Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ACER/V3-771G - Budzi się po rozładowaniu baterii

16 Feb 2016 18:08 978 5
 • Level 14  
  Witam serdecznie.
  Mam od jakiegoś czasu (dłuższy więc ciężko zidentyfikować początek) problem. Laptop wymieniony w temacie gdy rozładuje baterię i przejdzie w stan uśpienia natychmiast się z niego wybudza. Nie można go na rozładowanej baterii uśpić.
  Spowodowało to zniszczenie (zużycie) już dwóch baterii. Np jak zostawi się go nie ładowanego to po rozładowaniu się obudzi i działa do puki bateria nie odmówi posługi.

  W chwili obecnej jest na nim Win 10 Pro wcześniej był Win 7 pro. Na obu ta sama sytuacja. Nie było formatu miedzy zmianami więc nie wiem czy to nie kwestia systemu. Ale mam tak wiele ustawień na sprzęcie że nie chciał bym formatować tylko dla testu.

  Z góry dziękuję za sugestię gdzie szukać.
 • Level 24  
  Komputer w stanie uśpienia nadal działa i pobiera energię z baterii. Jeśli nie masz zamiaru korzystać z laptopa przez kilka godzin, to WYŁĄCZ GO, lub ustaw HIBERNACJĘ.

  Jeśli podczas uśpienia bateria osiągnie bardzo niski poziom, to system wstaje, by użytkownik mógł jakoś zareagować przed całkowitym rozładowaniem baterii (i jest to zachowanie pożądane i normalne).

  Wejdź w "Panel Sterowania -> System i zabezpieczenia - > Opcje zasilania". Przy aktywnym planie wybierz "Zmień ustawienia planu" i następnie "Zmień opcje zaawansowane". W okienku co Ci się otworzyło poszukaj "Bateria". Możesz tam pozmieniać przy jakim poziomie naładowania baterii komputer ma reagować i w jaki sposób. Najlepiej ustaw przy krytycznym hibernację.
 • Level 14  
  aachi wrote:
  Komputer w stanie uśpienia nadal działa i pobiera energię z baterii. Jeśli nie masz zamiaru korzystać z laptopa przez kilka godzin, to WYŁĄCZ GO, lub ustaw HIBERNACJĘ.  Jest to jakaś rada ale nigdy od czasu pierwszego laptopa tego nie robiłem i nie było problemu. W moim przypadku hibernacja odpada. Większość czasu mam uruchomione kilka wirtualnych maszyn tak że prawie 16 GB ramu zajęte. Jakbym parę razy dziennie zrzucał podczas hibernacji całość na dysk ssd to pewnie by dwóch lat u mnie nie przeżył.

  aachi wrote:

  Jeśli podczas uśpienia bateria osiągnie bardzo niski poziom, to system wstaje, by użytkownik mógł jakoś zareagować przed całkowitym rozładowaniem baterii (i jest to zachowanie pożądane i normalne).

  Nie mam pojęcia jakie laptopy tak się zachowują ale ja takiego jeszcze nie miałem. A może nie zostałem dokładnie zrozumiany.
  1. Pracuje sobie na laptopie i rozładowuje się bateria.
  2. System zgodnie z ustawieniami przy 7% się usypia.
  3. Po paru sekundach sam się uruchamia. Nawet gdybym znów go uśpił ponownie się budzi po paru sekundach.

  Analizowałem ustawienia systemu wielokrotnie i nic nie wskazuje na to żeby sprzęt miał się ponownie uruchamiać (budzić)
 • Level 24  
  Cóż... wiele laptopów tak się zachowuje.
  Jeśli chcesz zobaczyć co ostatnio obudziło twojego laptopa z uśpienia odpal cmd (wiersz poleceń) i wpisz: "powercfg -lastwake", następnie możesz wyłączyć budzenie przez to urządzenie przy użyciu "powercfg -devicedisablewake". Więcej informacji uzyskasz po wpisaniu "powercfg /?".

  Domyślam się, że jeśli ustawisz by usypiał automatycznie przy 20% to od razu się nie obudzi. Poprostu przy 7% usypia i na poziom 7% ma też ustawione by się budzić z powodu zbyt niskiego naładowania baterii. Z resztą przy 7% nawet jeśli by nie wstał to za jakąś godzinę i tak by się bateria rozładowała całkowicie i by się wyłączył, więc wiele nie zyskasz.

  Może zostawiaj go podłączony do zasilania? Nowe laptopy nie przeładowywują baterii, więc ich żywotność nie powinna się drastycznie pogarszać przy ciągłym podłączeniu.
 • Level 14  
  aachi wrote:


  Może zostawiaj go podłączony do zasilania? Nowe laptopy nie przeładowywują baterii, więc ich żywotność nie powinna się drastycznie pogarszać przy ciągłym podłączeniu.


  Tak niestety cały czas robię, ale irytuje mnie sytuacja gdy coś sobie pracuje i się zagapię a bateria się rozładuje. Czasem bywa że nie mam dostępu z miejsca do ładowarki (dlatego też pracuje na baterii) i jest problem. Bo jeśli nie pozamykam wszystkiego i nie wyłączę kompa to uśpienia nie ma. A czasem wystarczyło by na 5 czy 10 minut żeby przejść po budynku do ładowarki.
 • Service technician RTV
  W tym modelu jest płyta Pegatron
  Quote:
  VA70/VG70 Main board Rev:2.1,pod Intel Core i3,i5,i7.
  chipset HM77,
  GPU:N14M-GL-B-A2 GeForce 710M 2Gb
  KBC IT8518e nxa


  Albo wsad Bios albo coś z chargerem BQ25A.
  O tym chargerze pisano sporo
  Pomierz na nim sygnały
  ACDET - 2.5
  ACDRV - ?
  ACOK -3,3V
  AD_IINP (wychodzi z KBC)
  pin.16 Ref 6V
  Jak z otwieraniem sie Q8800 i Q8802 (AO7702) ?