Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY PS3 CECHL04 - Kompletny brak pracy napędu Blu-Ray, nie wciąga płyt

16 Lut 2016 18:41 1335 8
  • Poziom 14  
    Witam, mam na stole pacjenta - PS3 a dokładnie CECHL04.
    Objawy - zupełny brak pracy napędu, mechanizm wciągania nie reaguje.
    Próba użycia przycisku Eject skutkuje dźwiękiem 3xbeep.
    Taśmy sprawdzone, zasilanie z płyty przez wtyk 4-pinowy wychodzi prawidłowo 5V i 12V.
    Napęd rozebrany, pierwszy stycznik prawidłowo włącza konsolę, na drugi zupełny brak reakcji. Po załączeniu zasilania brak również pracy zespołu samego lasera.
    Moje pytanie jest następujące:
    Czy bezpiecznik F6002 zabezpiecza układ sterujący samym mechanizmem czy logikę napędu? Jakie są dokładnie objawy jego uszkodzenia?
    Co robić w przypadku uszkodzenia płyty napędy skoro parowana jest z resztą konsoli?
  • Poziom 18  
    Miałem podobnie podmieniłem płytke wszystko ruszyło ale wiadomo parowanie płytki z napędem i dałem sobie spokój
  • Poziom 14  
    gugul1978 napisał:
    Miałem podobnie podmieniłem płytke wszystko ruszyło ale wiadomo parowanie płytki z napędem i dałem sobie spokój

No dobrze, ale jeśli występuje taka awaria to znaczy, że jest w takim razie nienaprawialna? Mimo, że płytki są dostępne w sprzedaży nawet za sensowne pieniądze.
  • Poziom 18  
    Musisz chyba zaniżyć soft do 3.55 i wtedy możesz sie bawić w parowanie ja nie miałem czym tego zrobić a po serwisach też nie chciało mi się jeżdzić dlatego sie poddałem
  • Poziom 16  
    oczywiste trzeba zejsć do 3,55 kompletny zestaw do Remmary napędu plus NOWA ELEKTRONIKA specjalny Dongiel do wejscia w tryb serwisowy FSM i sam E3flasher i potem oprocz tego jeszcze zdjęcie IHS z Cell bo będzie gotować szalejąc z temperaturami
  • Poziom 13  
    Nie zawsze trzeba parować nową elektronikę napędu.
  • Poziom 18  
    Dla mnie to nie miało sensu za zejście do 3.55 chcieli 150zl fakt było to jakiś czas temu te parowanie to jakieś nieporozumienie
  • Poziom 25  
    A jak przesłonisz czujnik od płyt ten co się podłącza 2 cieniutkimi kabelkami do płyty głównej napędu na wyłączonej konsoli to się włącza ps3?
    Co się dzieje jak przytrzymasz przycisk eject przez 7 sekund?
    Może silniczek od wysuwania płyt masz uszkodzony, sprawdzałeś podłączając go po za napędem z innego źródła zasilania?
    Możesz docisnąć na próbę największy układ BGA na płycie BR i zobaczyć czy coś się zmieni może masz zimne luty pod nim.
    Podaj oznaczenia tej płyty napędu.
  • Poziom 16  
    daro w napędach od cechl niema żadnej czujnki na kabelki tylko jest na swic hu a na kable masz w napędach w seri CECHC I CECHG