Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SD1301s - Sprawdzenie silnika.

16 Lut 2016 19:35 747 4
  • Poziom 9  
    Witam, w jaki sposób sprawdzić miernikiem (omomierzem) silnik od zmywarki Siemens SD1301s?

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Nie wiem jaki masz silnik, komutatorowy czy asynchroniczny, na prąd stały czy zmienny. Jeżeli jest to silnik na prąd zmienny nie może mieć przejścia między uzwojeniami a obudową. Odłącz zmywarkę od sieci zasilającej. Przełącz miernik na 2M, jedną jego końcówkę podłącz do metalowej obudowy a drugą dotykaj do odłączonych od instalacji zacisków silnika. Miernik ma pokazywać nieskończoność/przerwę. Jeżeli tak jest, już jest dobrze. Teraz trzeba zmierzyć rezystancję uzwojeń silnika. Między zaciskami zaciskami powinno być kilkanaście lub kilkadziesiąt omów. Poza tym powąchaj uzwojenia czy nie śmierdzą spalenizną oraz zobacz czy nie są brązowe lub czarne.
  • Poziom 9  
    Dzięki, silnik nie wygląda na spalony. Ma kilka wyjść (jutro napiszę dokładnie ile) chyba 4, z czego jedno jest niepodłączone. Zmywarka pobiera wodę i natychmiast trochę odpompowuje - i tak w kółko. W warsztacie powiedzieli mi, że to może być wina uszkodzonego silnika - co wydaje mi się mało prawdopodobne, ale nie będę z fachowcem dyskutował ;)
  • Poziom 16  
    Ta usterka może być powodowana przez układ sterowania. W zmywarce jest wiele czujników kontrolujących normalną pracę oraz zabezpieczających w wyniku awarii. Nie wydaje mi się aby był układ zabezpieczający silnik i wyłączający go po chwili a następnie załączający. Układ zabezpieczający sam się ne resetuje. Podaj rok produkcji i wrzuć zdjęcia silnika.
  • Poziom 9  
    Jutro będę wiedział, ale nie mniej jak 8 lat... Dla mnie to wygląda na uszkodzenie przepływomierza....