Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka pralka ma system automatycznego doboru ilości proszku,wagi prania,wody ?

JanekSokół 16 Feb 2016 20:34 10719 15
Bosch
    JanekSokół
    Level 6  
    Szukam pralki ,która posiada "samsungowy" system Auto Optimal Wash.
    Czyli sama dobierze ilość proszku i wody do wagi prania.
    Jedyna jaka to w sobie posiada to Samsung CrystalBlue WW10H9600EW.
    Cena bagatela 5300zł :D

Może konkurencja posiada taką funkcję i ma niższą cenę ?
    Wiecie coś na ten temat ?

Automatyczne dozowanie detergentu - Pranie załadowane, bęben zamknięty i co dalej? Ile proszku wsypać do dozownika, a ile płynu do płukania? Tutaj najczęściej kierujemy się intuicją lub instrukcjami na szufladzie pralki i opakowaniu detergentu. Tymczasem pralka sama może obliczyć jak dużo proszku potrzebne jest na dane pranie. Modele z opcją automatycznego dozowania detergentu mierzą wielkość załadunku, a także stopień zabrudzenia ubrań. Na tej podstawie wyliczają odpowiednią ilość wody i detergentu, które zapewni czystość prania. Problem odmierzania detergentu masz z głowy.
    Źródło: http://www.euro.com.pl/cms/sklep-samsung-krot...z-sprzet-dla-twojego-domu.bhtml#ixzz40MRs3FL8
  • Bosch
    Piotr2608

Level 41  
    Na pewno lepsza od tego "szrotu" będzie pralka Miele.
    bgolab
    Level 22  
    Ile to proszku by można było kupić za te różnicę między ceną tego cacka a zwykłej pralki. A jak się zepsuje po gwarancji to będzie żal biorąc pod uwagę strategię jaka jest teraz spotykana w AGD gdzie np. cena jednego komponentu przekracza wartość urządzenia.
    Piotr2608

Level 41  
    Patrząc na awaryjność pralek Miele to przeżyje nie jedną pralkę Samsung.
    Co do oszczędności proszku - nie wypowiadam się, liczy się prestiż :)

Tak czy owak po 3 latach użytkowania pralki Samsung pojawi się awaria. Technik stwierdzi iż naprawa wyniesie ok 800 a klient z kwaśną miną - Panie co tak drogo!!!

I oszczędność proszku "kormoran strzelił" :)
  • Bosch
    bgolab
    Level 22  
    Co racja to racja. Póki Miele będzie trzymało jakośc to będzie dobrze. Ja używam np. Whirpoola AWG 680 od 1996 roku i tylko raz wymieniłem łożysko. A jest intensywnie używany. Nie potrzebuje zmian. TAni nie był (1300zł wtedy)
    Piotr2608

Level 41  
    bgolab wrote:
    Co racja to racja. Póki Miele będzie trzymało jakośc to będzie dobrze. Ja używam np. Whirpoola AWG 680 od 1996 roku i tylko raz wymieniłem łożysko. A jest intensywnie używany. Nie potrzebuje zmian. TAni nie był (1300zł wtedy)

To były czasy - sprzęt działał min. 10-15 lat.
    bgolab
    Level 22  
    Aż się boje kupować cokolwiek nowego. LAtem kupiłem nową płytę ceramicznąWhirpoola - niby działa ale od czasu do czasu jak zredukuję moc to zaczyna odliczać timer (chociaż nie włączony) i wyłącza wszystkie palniki. Nie ma nawet z kim pogadać w serwisie.
    Piotr2608

Level 41  
    bgolab wrote:
    Aż się boje kupować cokolwiek nowego. LAtem kupiłem nową płytę ceramicznąWhirpoola - niby działa ale od czasu do czasu jak zredukuję moc to zaczyna odliczać timer (chociaż nie włączony) i wyłącza wszystkie palniki. Nie ma nawet z kim pogadać w serwisie.

Chodź trochę zagnę temat - jest to wina płyty sterującej, błąd oprogramowania.
    bgolab
    Level 22  
    Zdaję sobie sprawę. Sam jestem inżynierem oprogramowania i zajmuję się systemami embedded. Zrobiłem już trochę testów. Znalazłem nawet jakis tymczasowy "workarrond" ale bląd pozostaje błędem. Nie ma prostej procedury reprodukcji. Stąd jak zamówię serwis to nie mam gwarancji by to reprodukować. Prosiłem o kontakt do developmentu Whirpool ale mnie olali. Nie przyznają się, że ro znany problem. Straszą obciążeniem za wyjazd serwisanta jeśli się problem nie uwidoczni podczas wizyty.
    JanekSokół
    Level 6  
    Pralka Miele to minimum 3000 zł.
    Za to mam dwa,lub nawet trzy Samsungi.
    No sory ale to do mnie nie przemawia.
    Piotr2608

Level 41  
    Pralka Miele będzie prała przez 25 lat bo na tyle wyliczony jest jej czas pracy.
    Samsung co 4 lata awaria. Przez 25 lat zakupisz minimum 5-6 pralek po ok 1200 zł co daje ok 6 tyś zł. Sam chciałeś kupić Samsunga za 5300 więc 4 takie pralki w ciągu 25 lat = ok 20 tyś zł.
    Prawa ekonomi i fizyki są niezmienne od lat.
    JanekSokół
    Level 6  
    Nie,że chciałem Samsunga za 5300,tylko szukam czegoś taniego z funkcją wspomnianą w pierwszym poście.
    ... ale chyba nie znajdę.
    bgolab
    Level 22  
    Swiat idzie w kierunku taniochy (=zminimalizowane ryzyko kupującego - mniej traci jak sie zepsuje).

Gdyby mieć 100% pewności, że pralka będzie chodzic 20 lat nie wszyscy by chcieli wymieniac (i ryzykowac, że nowsze bedzie gorsze).
    JanekSokół
    Level 6  
    Popatrzcie też na to ile zarabia przeciętny użytkownik pralki.
    Kogo stać na pralkę za ponad 3k?
    Można mówić,że to szrot,bubel,taniocha,ale to jedyna szansa na to aby ktoś kto w tym kraju żyje uczciwie,mógł kupić sobie nowa pralkę.
    Takie szczęście w nieszczęściu.

Jak będę zarabiał 5k,to wrócę do tematu Miele ;)
    bgolab
    Level 22  
    Myślę, że to wszystko kwestia trwałości i zaufania do jakości. Jężeli kupie pralke za 1000 i pożyje 5 lat to za 15 lat musze wymienić 3 pralki (uczyć się każdej od nowa, ryzykowac, że nowa będzie gorsza itd).

Problem w tym, że jak kupię Miele to nie mam pewności, że przetrwa 30 lat, więć ryzykuję:)

Czasem chciałbym kupić lepszą rzecz ale parę razy okazało się, że była tak kiepska jak tania i dałem się nabrać marząc o lepszej jakości. W branży samochodowej też teraz tak jest.
    julab.and
    Level 11  
    wszystko to oprócz automatycznej ilości proszku posiadają modele bosch np. takie Model WAE2041TPL full automatyka wagowa użytkuje już jakiś czas sprawdza się świetnie