Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 626, 2,5 V6, 24V

Adrian Rozborski 20 Jun 2005 14:35 11257 2
    Adrian Rozborski
    Level 13  
    Witam wszystkich
    Mam ogromną prośbę, mianowicie kupiłem kilka dni temu Mazdę 626 z silnikiem 2.5 benzyna, V6, 24V. Niestety jeszcze nie miałem nigdy Mazdy a chciałbym się dowiedzieć czegoś, np. na kokpicie jest przełącznik o nazwie "CRUISE MAIN". Nie mam zielonego pojęcia do czego on służy.
    Poza tym przy kierownicy jest mały panelik z dwoma przyciskami, gdzie są np. SET, RESUME i jeszcze dwa oznaczenia. Czy to jest od tempomatu? Jeżeli tak , to jak się to uruchamia?
    Jest jeszcze trzecia najważniejsza rzecz: Gdzie w tym modelu są nabite numery silnika, bo ciężko cokolwiek tam zobaczyć.
    Wszystkim, którzy mi mogą pomóc dziękuję i pozdrawiam.
  • Helpful post
    musiej
    Level 16  
    Numery powinne być na bloku od strony rozrządu . Trudno je znależć bo znajdują sie od strony grodzi / kabiny /
    _MarSs_
    Level 16  
    A te przyciski to tempomat. W skrócie:
    1. włączyc Cruise-main i przejechać jakąś minutę;
    2. jechać z żądaną prędkością wyższą niż 45km/h i wcisnąć i przytrzymać SET, zdjąć nogę z gazy, póścić SET - auto trzyma prędkość;
    3. aby skasować nacisnąć hamulec;
    4. aby ponownie załączyć w dowolnym momencie przycisnąć RESUME;
    5. jadąc na tempomacie można przyspieszać pedałem gazu, a po pussczeniu gazu powróci do zadanej prędkości;
    6. można zwiększyć zadaną prędkość przyciskając i przytrzymujac set lub zmniejszyć przyciskając i przytrzymująć Resume.
    7. Przed wyłączeniem silnika wyłączyć Cruise-main.