Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IBM ThinkPad T30 - Nie działa ekran

Bartooosz 16 Feb 2016 21:50 1176 5
    Bartooosz
    Level 2  
    Witam.

Chciałbym się dowiedzieć na jaki problem trafiłem.
    Dostałem kiedyś IBM'a, był solidny, po jakiś 2 latach nie było widać wyświetlanego obrazu.
    Laptop ładuje się, przy włączeniu słychać start wentylatorów, wszystkie diody się świecą. Problem w tym, że nie działa ekran! Jak myślicie to jest padnięta matryca czy karta graficzna? Dodam ,że próbowałem przełączyć na drugi monitor, lecz nic..

Proszę o pomoc!
    gugul1978
    Level 18  
    Sprawdz pamieć jak masz dwa banki spróbuj je pojedynczo podpiąć
    crashbit
    Level 15  
    Bartooosz wrote:
    Witam.

Dodam ,że próbowałem przełączyć na drugi monitor, lecz nic..

Proszę o pomoc!

Banalne pytanie. Czy jesteś pewien że przełączyłeś by wyświetlało na drugim monitorze? Czy tylko klikałeś kombinacje klawiszy?
    Jeśli nie uruchomił Windowsa możliwe że nie działa Ci żadna kombinacja klawiszy.

Jeśli mimo wszystko masz pewność to moim zdaniem jednak z grafiką coś nie tak.
    Pytanie jeszcze o podświetlanie matrycy. Wydaje mi się że przy sprawnej powinno działać. Ale nie jestem tego pewien.
    Bartooosz
    Level 2  
    jutro sprawdze banki, a pozatym gdzieś słyszałem że jak padnie podświetlanie to można świecić przy matrycy latarką i coś tam widać. U mnie nic.
    crashbit
    Level 15  
    Musisz przedewszystkim zweryfikować czy Twój komputer startuje. Jeśli upewnisz się że tak, to wtedy próbować włączyć wyjście zewnętrzne karty graficznej.
    Bartooosz
    Level 2  
    To chyba karta graficzna padła :(
    Komputer startuje, sprawdzalem banki jest ok.