Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki mikrofon do zestawu głośnomówiącego?

Qrios 16 Lut 2016 22:51 2463 10
  • #1 16 Lut 2016 22:51
    Qrios
    Poziom 5  

Witam!
    Mam w samochodzie wejście aux, chciałbym dołożyć mikrofon (umiejscowiłbym go gdzieś na słupku koło szyby czołowej) który będzie służył do rozmów przez telefon.
    Mam następujące pytania:
    -Jaki typ mikrofonu użyć?
    -Zapewne będzie potrzebny do tego przedwzmacniacz, mógłby ktoś podesłać schemat odpowiedniego do moich wymogów? :P

0 10
  • Mitronik
  • #2 16 Lut 2016 23:30
    powalla
    Moderator CarAudio

Jaki to ten "zestaw głośnomówiący"?

0
  • #3 16 Lut 2016 23:30
    sosarek

Poziom 43  

Qrios napisał:
    Mam w samochodzie wejście aux

To fajnie, a w jaki sposób samo wejście ma komunikować się z telefonem i zestawem audio?

0
  • Mitronik
  • #4 16 Lut 2016 23:46
    powalla
    Moderator CarAudio

Oj tam, tym będzie nas męczył potem, a teraz jest pytanie tylko o mikrofon i przedwzmacniacz ;)

0
  • #5 17 Lut 2016 13:54
    Qrios
    Poziom 5  

Z podłączeniem nie będzie problemu, kupię gniazdo jack pod stereo i mikrofon i odpowiedni przewód, wtedy telefon wykryje zestaw słuchawkowy, ale nie o to było pytanie ;)

0
  • #6 17 Lut 2016 14:13
    adam_1991r
    Poziom 24  

Nie łatwiej telefon umieścić tak żeby było nas słychać i podłączyć telefon bezpośrednio do AUX?

1
  • #7 17 Lut 2016 14:33
    powalla
    Moderator CarAudio

Do kupienia są przecież mikrofony do montażu w aucie? Kupujesz taki mikrofon, kabelek i 2 małe jack'i (jeden do telefony, drugi do AUX) . Potem polutować i powinno chodzić. Dlaczego tylko powinno? Po pierwsze jak ktoś zadzwoni, to musisz ręcznie przełączać radio na AUX , a po drugie to radia z wbudowanym BT mają regulację mikrofonu, korektę odbić i redukcję szumu . Przez tak podłączony telefon jak Ty planujesz to raczej tylko Ty będziesz dobrze słyszał rozmówcę ale już Twoi rozmówcy będą słuchać Twojego głosu plus kakofonię "echa" ;) . Inwestycja na poziomie 50zł więc działaj i ucz się ...

0
  • #8 17 Lut 2016 17:59
    sosarek

Poziom 43  

powalla napisał:
    Inwestycja na poziomie 50zł

To i tak kwota za którą można kupić używany zestaw głośnomówiący BT.

0
  • #9 21 Lut 2016 22:56
    Qrios
    Poziom 5  

Czyli nie da się zrobić czegoś takiego? Żaden przedwzmacniacz nie poradzi sobie?

0
  • #10 21 Lut 2016 23:06
    janek1815
    Poziom 38  

Weź stare słuchawki utnij jedna i podłącz do wejścia aux. Spróbuj zadzwonić i posłuchaj. Jeśli efekt Cie zadowoli to dokupisz mikrofon. Jednak powiem Ci ze raczej go jednak nie kupisz ponieważ będą silne zakłócenia. Miałem dawno temu podobny pomysł niestety mi się nie udało no ale może Tobie wypali.

0
  • #11 22 Lut 2016 09:08
    Qrios
    Poziom 5  

Mikrofon z telefonu na pewno nie da rady, może ktoś ma jakiś inny pomysł? Jakoś schemat dobrego przedwzmacniacza?

0