Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochodowa niemiecka kamera cofania wtyczka podobna do PS/2- podłączenie. Park5

PATAFIAN_PATAFIAN 16 Lut 2016 23:44 2445 11
  • #1 16 Lut 2016 23:44
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Warunkowo odblokowany

Witam serdecznie.
    Otóż posiadam niesprawdzoną kamerkę cofania ELRO Park 5c taką jak na fotkach pod aukcją.
    Kupiłem ją jakiś czas temu w pakiecie z kamerkami przemysłowymi i nie mam jej jak sprawdzić gdyż nie posiadam do niej tej drugiej części czyli monitora.
    Które z tych bolcy to zasilanie (+12V) a które z nich to sygnał Video??
    W jaki sposób to sprawdzić?
    Czy jak rozbiorę kamerkę to będzie tam podpisane który kabel to który?
    Wtyczka kształtem podobna jest do PS/2 lecz niestety nie jest to samo.
    Samochodowa niemiecka kamera cofania wtyczka podobna do PS/2- podłączenie. Park5 Samochodowa niemiecka kamera cofania wtyczka podobna do PS/2- podłączenie. Park5 Samochodowa niemiecka kamera cofania wtyczka podobna do PS/2- podłączenie. Park5 Samochodowa niemiecka kamera cofania wtyczka podobna do PS/2- podłączenie. Park5
    Jeśli zły dział to przepraszam.

0 11
  • #3 17 Lut 2016 07:58
    wolwoj
    Poziom 10  

Witam,
    mi to wygląda na standardową wtyczkę S-Video , pełna specyfikacja dostępna w internecie.

0
  • #4 17 Lut 2016 08:12
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Warunkowo odblokowany

A więc jeśli byłby to wtyk S-VIDEO to wyglądałoby to tak:
    Samochodowa niemiecka kamera cofania wtyczka podobna do PS/2- podłączenie. Park5
    1 Y masa
    2 C masa
    3 Y (luminancja+synchronizacja)
    4 C (chrominacja -kolor)
    A gdzie zasilanie??
    Tak nie za bardzo się to mi zgadza coś ;)

Dodano po 2 [minuty]:

Z kolei pierwsze słyszę aby takowa kamerka miała audio ale opis wtyku podany przez użytkownika AntJ1 wydaje się być raczej logicznym rozwiązanie jeśli biorąc pod uwagę, że masa jest wspólna ;-)

0
  • #5 17 Lut 2016 10:10
    carrot
    Moderator Samochody

Rozkręć kamerę i zobacz na kable, to nie jest żaden standard

0
  • #6 17 Lut 2016 13:52
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Warunkowo odblokowany

Oki rozkręciłem kamerkę i troszkę już dojrzałem co dojrzeć miałem :D Wiem, że na pewno ma mikrofon lecz po co w takiej kamerce mikrofon?
    Adekwatnie do tego obrazka wyżej to:
    1. czerwony-czyżby audio??
    2. żółty(złoty)
    3. zielony
    4. czarny- na 100% masa gdyż leci na około płytki oraz do minusa w stabilizatorze 78L05 widocznym na płytce.
    Zdjęcia niżej:
    Samochodowa niemiecka kamera cofania wtyczka podobna do PS/2- podłączenie. Park5 Samochodowa niemiecka kamera cofania wtyczka podobna do PS/2- podłączenie. Park5 Samochodowa niemiecka kamera cofania wtyczka podobna do PS/2- podłączenie. Park5 Samochodowa niemiecka kamera cofania wtyczka podobna do PS/2- podłączenie. Park5 Samochodowa niemiecka kamera cofania wtyczka podobna do PS/2- podłączenie. Park5

0
  • #7 17 Lut 2016 16:02
    AntJ1
    Poziom 9  

Opis wtyku znalazłem na holenderskiej stronie a zdjęcie przedstawia gniazdo kabla do tej właśnie kamery.
    Jak na obrazku:
    Czerwony - +12v
    Żółty - video
    Zielony - audio
    Czarny - masa
    Pozdrawiam

0
  • #8 17 Lut 2016 18:12
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Warunkowo odblokowany

Masz rację kolego :)
    Kamera się uruchamia co widać po włączeniu aparatu w telefonie(diody te świecą).
    Tylko jak to Video sprawdzić??
    Podpinam te video(i masę) do telewizora pod VIDEO IN no to lecą takie białe paski jak by sama częstotliwość bez obrazu. Jak podpinam pod antenę w tv (tak wiem zwariowany jestem) to na 5 kanale odbieram prawie to samo co na Video IN z taką różnicą, że jest tak jak by cały czarny obraz z domieszką białego(lecz nic nie widać nawet świecącej żarówki).
    Próbowałem podpiąć również pod rejestrator 4 kanałowy BCS lecz efekt taki sam jak na TV.
    W jaki sposób sprawdzić wizję z tej kamery?
    Nie wiem już sam.
    Aaaa jeszcze coś. Jako zasilania chwilowo urzyłem uniwersalnego zasilacza ADIANCE 12V ;) Chyba impulsowy.

0
  • #9 17 Lut 2016 18:59
    AntJ1
    Poziom 9  

Sygnał Composite video w oryginale był podawany kabelkiem RCA/cinch do monitora CRT z którym kamerka stanowiła komplet.

0
  • #10 17 Lut 2016 19:38
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Warunkowo odblokowany

Do monitora CRT? A więc kurde to musi działaś na VIDEO w tv.
    Pokombinuję jeszcze ;)

0
  • #11 18 Lut 2016 17:13
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Warunkowo odblokowany

Witam panowie serdecznie i ponownie.
    Otóż po wielu kombinacjach, sprawdzeniach, i tak dalej stwierdzam, że kamera jest uszkodzona. Myślę, że uszkodzona jest sama matryca kamery gdyż sygnał z kamery jest lecz obraz jest cały czas biały(delikatnie mrugający z paskami).
    Będę musiał ją jakoś zutylizować(allegro) :-D
    Temat do zamknięcia :)

0
  • #12 18 Lut 2016 17:30
    vrus
    Poziom 17  

PATAFIAN_PATAFIAN napisał:
    Oki rozkręciłem kamerkę i troszkę już dojrzałem co dojrzeć miałem :D Wiem, że na pewno ma mikrofon lecz po co w takiej kamerce mikrofon?

Np. po to byś mógł przeczytac na glos nr rejestracyjne

0