Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Kangoo 1,5 dci 2007 - Nie pali

17 Lut 2016 10:51 1263 2
  • Poziom 20  
    Witam. Wiem że temat był poruszany kilkakrotnie lecz potrzebuje bardziej sprecyzowanej odpowiedzi. Auto nie pali. Nie zapala się kontrolka świec żarowych. Po sprawdzeniu zasilania okazuje się że nie ma napięcia na wyłączniku bezwładnościowym (czerwony kabel który wchodzi w grubą wiązkę).
    Moje pytanie brzmi dokąd idzie ten kabel. Nie mogę namierzyć drugiego końca. Wnioskuję że na jakiś bezpiecznik. Proszę o pomoc.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 16  
    Witam . Auto nie pali to bardzo ogólne pojęcie tematu proszę więcej danych : imo odpina ,masy wszędzie są (np. po jakichś remontach przykręcone na swoje miejsce) akumulator naładowany i bezpieczniki te grube sprawdzone? a po nich te mniejsze też sprawdzone? --trochę historii do chwili awarii !!!
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 20  
    Tak wszystko posprawdzane i brak napięcia na czerwonym przewodzie na wyłączniku bezwładnościowym.
    Temat ogarnięty.
    Jeśli ktoś by miał podobny przypadek to ten czerwony kabel idzie do bezpiecznika głównego tak jak jest na schemacie ale jest podlutowany do kabla jakieś 20 cm od bezpiecznika i zagrzany termokurczem. Tam zgnił i odpadł.
    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.