Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka transformatorowa NUPOWER NUP100

17 Lut 2016 12:07 3063 37
  • Poziom 23  
    Witam, chciałbym spytać czy ktoś kupił taką spawarkę lub korzystał z niej bo nie wiem czy to się do czegoś nadaje i czy pójdzie w bloku zabezpieczenia 20-25A. Chciałbym ją wykorzystać do drobnych napraw jakieś cieńkie blaszki czy coś.
    Link
  • Poziom 23  
    Może więcej byś napisał bo tam nic niema, a jeśli taka nie dobra to jaka?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Tam są komentarze użytkowników. Osobiście używam inwertorową. Jaki masz budżet?
  • Poziom 23  
    200-250zł ona ma służyć raz na rok może, do majsterkowania.
    I po drugie czy zabezpieczenie 25A wytrzyma?
    Z tego co pamiętam pierwszy od lewej poza tym dużym wyłącza gniazdka.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Przecież to jest 25A różnicówka.Kolejne zabezpieczenie to B20A i co ona zabezpiecza? Rozumiem że to jest skrzynka zabudowana w przedpokoju.Jakie zabezpieczenie mieszkania jest na korytarzu? Jednakże preferuję spawarkę inwertorową ze względu na to iż spawarki inwertorowe posiadają łagodny rozruch.W ostatnim poście piszesz iż 20A zabezpieczenie zabezpiecza gniazda przecież na każdym gnieżdzie jest opis że gniazda mogą być zabezpieczone jedynie bezpiecznikiem 16A z charakterystyką B
  • Pomocny post
    Moderator Elektrotechnika
    radex324 napisał:
    I po drugie czy zabezpieczenie 25A wytrzyma?

Należy przeczytać z tabliczki znamionowej spawarki prąd znamionowy spawarki .
    Na tabliczce będą napisy
    I max- ?
    I eff - ?
    I wtedy możesz kolego ocenić czy się nada do twojej instalacji z uwzględnieniem jeszcze przekrojów przewodów zasilających tą instalację.
  • Poziom 23  
    Mam zabezpieczenia 20A na gniazda to wychodzi 4600KW a spawarka bierze 5KW ale to chyba na maksymalnej mocy?Na klatce też chyba 25A.(Różnicówka chyba nie działa bo "pokopało" parę razy chyba że tylko na kuchnie lub łazienkę idzie).

Dodano po 1 [minuty]:

Ps. instalacja jest stara i na razie nie będzie remontowana.

Dodano po 30 [minuty]:

Ewentualnie czy polecacie jakąś najtańszą spawarkę do 250zł?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Kolego spawarka za 250zł to wyspawa Ci 2 elektrody i zrobi sobie przerwę na chłodzenie. Jaka cena taka jakość. Skoro masz jej używać raz na rok to dozbieraj do inwertorowej.
  • Poziom 23  
    Sprawy miały by być małe i by nie przeszkadzało, a polecisz jakąś najtańszą inwerterowke?
  • Poziom 27  
    Magnum, Einhell, Dedra, każda z prądem minimum 140A i czasem pracy na nim 60%. Jutro przejrzę modele.
  • Poziom 23  
    A czy takie mocne uciągnie moja instalacja.
  • Poziom 35  
    Z gniazda zabezpieczonego bezpiecznikiem 20A chcesz pobrać moc 4600 kW?
  • Poziom 23  
    I chyba za drogie z tego co patrzę, max 250 mogę wydać bo to raczej do zabawy, nauki i hobby.

Dodano po 1 [minuty]:

Przy 4600 zabezpieczenie zadziała.
  • Pomocny post
    Moderator Elektrotechnika
    Przejrzałem tą spawarkę pod kątem producenta to jakiś anglik , wygląda Ok. Ale uwag kolegów bym nie lekceważył bo nikt nie wie co będzie nasz autor spawać.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Welder Fantazy Construktor MMA/TIG Pulse 200P ma 140A/60% I1 max to 32A, ale można spokojnie spawać elektrodą 2,5 na bezpiecznikach 16A. Do tego masz TIGa DC Pulse z HF + kable. Do TIGa osobne wyjście.. Cena ok 850zł.
  • Poziom 23  
    @Wawrzyniec Cena dużo przekracza mój budżet, ma ona służyć do cienkich blaszek ew.coś drobnego, potrzebuje czegoś co uciągnie moja instalacja i w tych kosztach co podałem.
  • Poziom 27  
    Co rozumiesz przez cienką blaszkę?
  • Poziom 23  
    Powiedzmy że będę spawał profile stalowe 20x20x2mm ze sobą lub 2 blaszki 1-2mm ze sobą.
  • Poziom 27  
    Jeśli masz tylko 250 zł to kupuj tą o którą pytałeś. Ja powtarzam, wolę dozbierać na inwertorową, chociaż taką: Link Druga sprawa to sklepy sprzedają też na raty :)
  • Poziom 23  
    A w czym inwerterowa jest lepsza?I jakie pobier transformatorowa np. na ustawianiu na 45A?Bo tyle ma minimum.
  • Poziom 27  
    Na plus inwertora to mniejsze wymagane zabezpieczenie, 2 - 3 razy większy cykl pracy, 2 - 3 razy krótszy czas chłodzenia, a więcej szczegółów masz w googlach: Link Link Link Link
  • Poziom 23  
    Kupie transformatorową z powodu braku funduszy i dam znać jak się spisuje.
  • Poziom 23  
    Jeszcze pytanie lepszy drut czy elektroda spawalnicza?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Jak będziesz miał elektrodową to drutem nie pospawasz, a jak MAGa to musisz mieć jeszcze reduktor i butle z gazem. Fakt, że łatwiej się spawa i możesz cieńsze blaszki spawać.
  • Poziom 23  
    Na ile starcza jedna elektroda?

Dodano po 1 [minuty]:

Będę robił dodatkowe zabezpieczenie żeby w razie czego nie wybiło głównego bezpiecznika czy C16 będzie odpowiedni?
  • Moderator Elektrotechnika
    radex324 napisał:
    Będę robił dodatkowe zabezpieczenie żeby w razie czego nie wybiło głównego bezpiecznika czy C16 będzie odpowiedni?

Krzysztof Reszka napisał:
    Należy przeczytać z tabliczki znamionowej spawarki prąd znamionowy spawarki .
    Na tabliczce będą napisy
    I max- ?
    I eff - ?
    I wtedy możesz kolego ocenić czy się nada do twojej instalacji z uwzględnieniem jeszcze przekrojów przewodów zasilających tą instalację.

Kupując coś wpierw sprawdzamy .
  • Poziom 23  
    Max 22,5A ale na minimalnej mocy powinna brać mniej skoro na 100A 22,5A to na 50A powinna wziąć 11,25A dobrze rozumuje czy to od czegoś innego zależy?
  • Poziom 34  
    No to elektroda 2mm, chociaż przy tak małym prądzie to będzie smarkanie, a nie spawanie. Lepsza byłaby 1,5mm. Przy elektrodzie 2,5mm myślę że wyłączałaby się za często.
  • Moderator Elektrotechnika
    Czyli instalacja zasilająca w miedzi 2,5 mm2 cała .
    radex324 napisał:
    to na 50A powinna wziąć 11,25A

A co pospawasz 50 Amperami .
    Jak dostrzegam (słabo widać ) to I eff jest 9,2 Ampera to bieg jałowy spawarki.
    radex324 napisał:

By móc to potwierdzić musi być na miejscu elektryk i sprawdzić instalacje bo chałupę spawarką wypalić to raz dwa można.