Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nbox enigma2 - Wyłączanie odbiornika

17 Lut 2016 13:19 2799 4
 • Poziom 8  
  Witam,
  Dałem się namówić na nbox z enigma2. Od razu mówiłem sprzedawcy, że potrzebuję prostego odbiornika do pokoju gościnnego, takiego, który po prostu działa. To, że jestem totalnie niezadowolony z wyboru to jedno (napiszę poniżej dlaczego, może się komuś przyda), ale druga sprawa jest poważniejsza:

  nie wiem jak WYŁĄCZYĆ to urządzenie. Kiedy wyłączam normalnie z pilota guzikiem POWER to dysk twardy dalej pracuje, nawet po kilku dniach. Jedyna metoda to wyciąganie kabla zasilającego co jest trochę bez sensu.

  Dodam, że permanent timeshift i podobnych rzeczy o ile wiem nie mam zainstalowanych. Chociaż cholera wie bo tam jest tyle tych różnych opcji pluginów itp. że można się pogubić już na starcie.

  Będę wdzięczny za informację jak to wyłączyć poprawnie (jakieś wyłączenie, głębokie uśpienie (z wyłączonym HD), hibernacja itp. Dodam, że akceptowalne dla mnie jest żeby go trzeba było wybudzić przyciskiem na obudowie - niekoniecznie z pilota.

  Ale wyciąganie kabla zasilającego jest o tyle bez sensu że włącza się kilka minut. Zanim się 'nagrzeje' to mi przechodzi ochota na oglądanie.
 • Poziom 25  
  Co ma się nagrzewać poprostu uruchamia się Linux tak jak Windows w PC.W ustawienich jest funkcja uśpienie dysku i wybierasz czas po ilu minutach ma się wyłączyć dysk .
 • Poziom 8  
  Mam ustawione uśpienie dysku na 10 minut. Od początku tak ustawiłem.
  Przychodzę po 2ch dniach od wyłączenia - urządzenie dalej szumi.
  Ostatnio było tak zostawione na ok. 3 tygodnie (byłem na feriach) i po feriach przyjechałem - szumi, ciepłe.

  A co do powyższego mojego postu to zwracam uwagę na to, że słowo 'nagrzewać' było w cudzysłowiu - chodziło mi o długi czas włączania. .
 • Poziom 35  
  W tle pracuje jakiś plugin, który ciągle "potrzebuje" dysku - dlatego on ciągle pracuje pomimo ustawienia jego uśpienia. Odpowiednia konfiguracja i będzie cisza. Głośno może być też z powodu wentylatora (o ile go posiada ten dekoder) , który też da się odpowiednio ustawić. Tego dekodera tak naprawdę nie da się wyłączyć całkowicie z pilota, pilotem tylko wizję i fonię oraz część procesów, reszta dalej działa.
  Ogólnie dekoder raczej dla tych, co wiedzą co z nim zrobić - to nie Ariva...
 • Poziom 16  
  Wgrać odpowiednie image, kofigurację pod swoje upodabania i mogę polecić system z tego portalu tu ,jest wiele porad itd. .