Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Triak bta41/600 podłączenie pomocy

17 Feb 2016 18:48 2130 9
  • Level 10  
    witam proszę o sprawdzenie obrazków z moimi wymysłami i czy się da w ten sposób podłączyć bez wybuchu potrzebuje zwiększyć moc dzięki za wszelakie odpowiedzi Triak bta41/600 podłączenie pomocy Triak bta41/600 podłączenie pomocy
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Nie prościej dać mocniejsze traki?
  • Level 9  
    Radziłbym zastosować optotriak żeby odseparować wysokie napięcie. od układów sterujących.
    Pozdrawiam
  • Level 15  
    Traków nie należy łączyć gdyż mogą mieć ciut inne parametry i czasami na jeden spadnie całe obciążenie.
    Pokaż resztę układu może da się coś zmienić.
  • Level 35  
    Opisz dokładnie, co i jakiej mocy ma być obciążenie i jak chcesz sterować tymi triakami?
  • Level 10  
    triaki mają być sterowane przez regulator mikroklimatu który steruje silnikami jednofazowymi jest tam zamontowany BTA 41/600 a chciałbym zwiększyć moc przez zastosowanie 2 lub 3 triaków na jednym sterowaniu i ciekawi mnie czy jest taka możliwość
  • Level 38  
    Co to za sterownik, producent? Jakiej mocy masz teraz silnik jednofazowy?
  • Level 10  
    http://jotafan.pl/oferta,termistat-6,17.html sterownik mam taki pracuje na bta41/600 a chce wyprowadzić sterowanie do oddzielnych triaków w oddzielnej obudowie z radiatorem a obciążenie zwiększyć do kilku albo nawet kilkunastu silników np. 3x20A bo z tego co wiem te triaki wytrzymują max 25A pracy ciągłej
  • Level 38  
    Czyli po prostu chcesz jednym sterownikiem jednofazowym wysterować na każdej fazie silniki pobierające prąd 20A? Jeśli tam jest płynna regulacja obrotów wentylatora to tak się nie da. Jeśli tylko włącz i wyłącz to może się udać.
  • Level 10  
    tak płynna regulacja te 20A to tylko tak strzeliłem chodzi o to by zwiększyć moc bo producent podaje 6A także chcę wyprowadzić sterowanie na większy radiator w innej obudowie na kilku triakach żeby na przykład uzyskać 3x20A ale na mój rozum to sterowanie musi być z tej samej fazy co zasilanie triaka a czy pierwszy lub drugi schemat by zdał egzamin bo wydaje mi się że 2 triaki sterowane razem z tej samej fazy mogą działać proszę o podpowiedz bo nie chce zjarać sterownika