Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 215 brudzi kartki .

17 Lut 2016 20:12 1257 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Ostatnio w moim bizhubie 215 wymieniałem deweloper, bęben oraz listwę czyszczącą. Pierwsze 100 stron było ładne, pózniej zaczął brudzić, aktualnie jest kilka pasków na wydruku. Wyczytałem na forum żeby wymienić jeszcze rolki dystansowe, i tu jest problem, nigdzie nie mogę ich znaleść. Ktokolwiek sie orientuje gdzie je mogę zakupić (najlepiej sklep online) lub chociaż jaki to jest numer części ?

I jeszcze jedno, wałek magnetyczny nie wszędzie ma taką samą szczelinę, po bokach jest około 0.05 mm a w środku okolo 0.07-0.08 mm. Wałek też do wymiany czy może tak być ?
    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
  • Specjalista - kserokopiarki
    A zainicjowałeś deweloper ? Zapodaj jakiś skan jak to brudzenie wygląda. Może to być np. podwinięta listwa bębna.

C.
  • Poziom 2  
    A na czym polega inicjalizacja dewelopera, bo robiłem według instrukcji i powiem szczerze ze nie jestem pewny.
    Tak czy tak uważam ze rolki trzeba wymienić, na bębnie robią sie rysy(zdjęcie). A wydruk kartki za każdym razem gdzie indziej brudzi, jak ja rozkręcam i przeczyszcze, to chwilkę jest spokój, ale po kilka dniach od nowa brudzi, poza tym jak ją rozkręcam to wydaje mi sie ze trochę za dużo proszku jest na listwie czyszczącej bęben.
  • Poziom 15  
    Witam,jeżeli szukasz rolek dystansowych to polecam to Konica Minolta A1UDR90100 Ds roll kit w firmie DKS koszt ok 50 netto .Sa to rolki na łożyskach super sprawa
  • Poziom 11  
    Developer se inicializuje v sevismodu - ATDC, je-li hodně toneru na stěrce válce - je dobře vložena? není stará? Je dobře stěrka developru? A co kovová lišta ve dveřích u transportní korony?
    Vypadá to na její špatnou výšku.... příčin může byt více....
  • Poziom 22  
    piotrek1980 napisał:
    Witam,jeżeli szukasz rolek dystansowych to polecam to Konica Minolta A1UDR90100 Ds roll kit w firmie DKS koszt ok 50 netto .Sa to rolki na łożyskach super sprawa

wydaje mi się że bizhub 215 ma inna średnice dystansów