Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DENON DN-V300 - Który moduł lasera pasuje do DENON DN-V300

17 Lut 2016 23:08 735 7
  • Poziom 22  
    Witam,

Mam w rękach uszkodzone DVD DENON DN-V300, urządzenie nie czyta płyt. Załóżmy że to wina lasera.

Który (oznaczenie) moduł lasera muszę zakupić w celu jego wymawiany?
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Urządzenie się rozbiera i weryfikuje co siedzi w środku!
    Powinien być SF-HD62
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 22  
    Dzięki za podpowiedź, ten model modułu lasera obstawiałem, ale czytając archiwa elektrody, znalazłem jakieś opisy jego nie kompatybilności z niby odpowiednimi dla niego urządzeniami.
    Dlatego od razu zapytałem, osoby które na co dzień serwisują urządzenia AV i mają dostęp do niezliczonych serwisówek i mają doświadczenie odpowiedź znajdą od razu...

Do urządzenia zaglądnę w najbliższym tygodniu jak do mnie dojedzie kurierem... :)

Odpowiem jeżeli uda mi się uruchomić urządzenie.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Usuwasz to :
  • Poziom 22  
    OK, zworka zdjęta, moduł lasera wymieniony (kropelka cyny widoczna na pierwszym zdjęciu).

Odpaliłem odtwarzacz, działa i generalnie nie jestem zadowolony z wyniku naprawy.
    Płytę wykrywa, ale tylko z oryginalną muzyką, żadnej DVD. Poza tym praca tego napędu nie jest za ładna, zmieniają się obroty, jakieś dźwięki się wydobywają, długi czas między przełączaniem utworów. W sumie to innych płyt nie czyta poza CD audio.

Nie wiem co jeszcze więcej mogę zrobić? Kupić jakiś droższy, markowy moduł lasera? W archiwach piszą o jakiejś metodzie resetu "na otwartą tackę"?
    Cała zabawa kosztowała mnie 60zł (odtwarzacz i moduł lasera) więc nie będę płakał, ale szkoda że nie uruchomiłem...

Jeszcze jakaś porada ma szansę, czy na śmietnik? :)

• Pomocny post
    Poziom 39  
    Nic się tam nie resetuje. Zworkę dobrze usunąłeś ? Ona zabezpiecza oba lasery , dla DVD i CD , może coś źle rozlutowałeś .
    Mogłeś też trafić na lichy czytnik co nie czyta DVD ;)
  • Poziom 22  
    Zworkę usunąłem jak trzeba, sprawnie posługuję się lutownicą i odsysaczem.
    Obstawiam że ten moduł lasera jest nędzny, kupiłem pierwszy lepszy.

Niech mi ktoś podsunie tutaj albo na PW linka do jakiegoś solidnego, markowego SF-HD62. Do jakiegoś sklepu, z którego bez stresu korzystają zawodowi serwisanci.