Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 6610, uszkodzona wibracja

20 Jun 2005 16:39 873 7
  • Level 33  
    Witam silnik się zatarł i coś uszkodził na płycie głównej telefonu. Ja niestety niewiem co więc proszę o pomoć Z góry dzięki pozdrawiam.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 17  
    w sumie to trochę mało informacji podałeś. co uszkodził? jak on się zatarł??? co się teraz dzieje z telefonem? włącza się chociaż? napisz coś więcej o problemie!
  • Level 33  
    Witam, silnik ma jakieś opory mechaniczne a przez podwyższony pobór prądu musiał coś uszkodzić, przez co po wymianie silniczka wibry na nowy. Nowy silnik niepracuje.
  • Helpful post
    Level 12  
    Jeśli jest tak jak piszesz (nie widziałem jeszcze tak uszkodzonej vibry), to miałeś pecha - vibra jest podłączona bezpośrednio do UEMa.
  • Helpful post
    Level 35  
    sprawdz czy pad od vibry na płycie ten dolny(od str złącza) ma połączenie(zwarcie) z plusem złącza acu.Drugi pad ten od UEMa jak zmierzysz miernikiem (na symbolu diody i +na masie) normalnie powinno być ok 400mV.Jeśli przerwa ,to albo brak połaczenia albo upalony tr końcowy w UEMie.Nie jest klejony wiec mozna wymienić.

ftb
  • Level 33  
    Witam, a czy mogę prośić o screen które elementy mam zmierzyć, bo mi nic niemówi "ACU", a UEM to czyba odpowiednik MAD'a??
  • Helpful post
    Level 24  
    acu (+) czyli sprawdzasz czy maszprzejscie miedzy plusem od bateri a padem. A uem czy odpowiednik mada tochyba tak mniejwiecej. Miales wogule serwisowke w rece ? przeciez to nie tak trudno znalesc. Gdzie co jest.
  • Level 33  
    Witam, sprawa była idotyczna!!
    silnik ma opory ale chodził.
    poprostu Vibra w tym modelu spełnia inną funkcję - brzęczyka!! :D
    ps wsadziłem vibrę od 3310 (ma większy i cięźszy element tworzący drgania) zamieniając kapturki gumowe, minimalnie czuje że telefon dzwoni.

ps. temat uważam za zamknięty, Dzięki za pomoc i Pozdrawiam.