Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E3372Hilink - Opis odblokowania i otwarcia mozliwosci wgrania softu modowanego

futek2 18 Lut 2016 09:46 11334 23
  • #1 18 Lut 2016 09:46
    futek2
    Poziom 17  

Witam .
    W zalaczeniu paczka do pobrania aby odblokowac modem E3372Hilink kiedy sie zablokuje w czasie wgrywania softu innego niz firmowy.

1 - zainstalowac sterowniki - plik w zalaczeniu.
    2 - wprowadzic modem w tryb RECOVER - fotka w zalaczeniu.
    3 - pobrac zalacznik e3372h_odblokowanie.rar i po rozpakowaniu uwaznie przeczytac .

4 - wykonac czynnosci w/g opisy z pliku PDF.

Nie ma potrzeby otwierania modemu, wystarczy zaznaczony punkt polaczyc igla i drucikiem z obudowa USB - fotka w zalaczeniu.
    A nalezy pamietac, ze to polaczenie musi byc wykonane przed wlozeniem modemu do portu USB w PC i nalezy jeszcze przytrzymac przez ok. 10 sekund.

Wszystkie czynnosci wykonujemy laczac modemu do portu USB w naszym PC.

To dziala rowniez aby sprawny modem odblokowac na inne softy modyfikowane.

Tu link do softow modyfikowanych do modemu E3372Hilik i innych, kiedy dobrze wyszlo odblokowanie bo inaczej sie nie wgraja do modemu.

http://www.lteforum.at/mobilfunk/firmware-versionen-hi-non-hilink-e3372h-inkl-mod.2691/

Futek2

1 23
  • #2 19 Mar 2016 01:31
    Largo79
    Poziom 9  

Robię wszystko według opisu ale podczas wgrywania firmware wychodzi mnie kod błędu 13 i modem pozostaje w trybie wgrywania firmware. Znalazłem sposób ja wyjść z tego trybu ale problem jest w tym że po ponownym włożeniu modemu wykrywa go jednak połączenie na karcie ethernet jest jako rozłączone. Dioda mruga na zielono.

1
  • #3 19 Mar 2016 09:07
    futek2
    Poziom 17  

Witam.
    Tzn ze modem jest dalej w trybie oczekliwania na wlasciwy soft formowy.
    Modem poprostu nadal nie jest odblokowany na softy inne niz firmowy.
    Mozna zrobic probe wgrania firmowego softu, ale nalezy pobrac kilka wersji dla tego typu modemu i moze bedzie jakas wersja, ktora sie wgra. Ale to takie wyjscie z problemu ale dalej nie uda sie wgrac softu modyfikowanego.

Tu link , te opisane pogrubionym tekstem to najnowsze.

http://www.lteforum.at/mobilfunk/firmware-versionen-hi-non-hilink-e3372h-inkl-mod.2691/

Tu masz link do opisu podobnego ale jest po niemiecku jak wyjsc z tego stanu co masz swoj modem E3372 Hilink.

http://www.lteforum.at/mobilfunk/non-hilink-a...h-153-aufspielen.4493/seite-2.html#post-72443

Zycze powodzenia.

Futek2

1
  • #4 19 Mar 2016 17:55
    Largo79
    Poziom 9  

Wypróbowałem to co podesłałeś i nadal nic.

E3372Hilink - Opis odblokowania i otwarcia mozliwosci wgrania softu modowanego E3372Hilink - Opis odblokowania i otwarcia mozliwosci wgrania softu modowanego E3372Hilink - Opis odblokowania i otwarcia mozliwosci wgrania softu modowanego

Wszystko wygląda tak jak na załącznikach. Próbowałem wszystkich firmware ale nic to nie dało ten sam błąd numer 13. Gdzieś wyczytałem że jest to błąd autoryzacji ale mnie nie wyskakuje żadne okienko żeby podać jakikolwiek kod. Gdzieś zalzłem opis jak to odblokować ale modem musi zadziałać żeby webUI było dostępne na adresie 192.168.8.1 a u mnie nawet jak webUI się wgra a firmware nie to modem instaluje się jako NDIS ale nie ma do niego połączenia sieciowego.

Zrobiłem wszystko dokładnie tak jak opisane było na tej niemieckiej stronie ale i to nie pomogło.

0
  • #5 19 Mar 2016 19:53
    kameleon11116
    Poziom 26  

Largo79 napisał:
    Wypróbowałem to co podesłałeś i nadal nic.

E3372Hilink - Opis odblokowania i otwarcia mozliwosci wgrania softu modowanego E3372Hilink - Opis odblokowania i otwarcia mozliwosci wgrania softu modowanego E3372Hilink - Opis odblokowania i otwarcia mozliwosci wgrania softu modowanego

Wszystko wygląda tak jak na załącznikach. Próbowałem wszystkich firmware ale nic to nie dało ten sam błąd numer 13. Gdzieś wyczytałem że jest to błąd autoryzacji ale mnie nie wyskakuje żadne okienko żeby podać jakikolwiek kod. Gdzieś zalzłem opis jak to odblokować ale modem musi zadziałać żeby webUI było dostępne na adresie 192.168.8.1 a u mnie nawet jak webUI się wgra a firmware nie to modem instaluje się jako NDIS ale nie ma do niego połączenia sieciowego.

Zrobiłem wszystko dokładnie tak jak opisane było na tej niemieckiej stronie ale i to nie pomogło.

Witam
    Tu masz co i jak

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=12&t=41742

0
  • #6 19 Mar 2016 23:00
    Largo79
    Poziom 9  

Z tej metody korzystałem i nic nie pomogła, spróbowałem jeszcze raz i nadal to samo czyli kod błędu 13 i nie pyta o żaden flash code.

0
  • #7 20 Mar 2016 08:45
    futek2
    Poziom 17  

Witam.
    To co opisujesz to modem nadal jest w statnie oczekiwania na wlasciowy soft firmowy.
    Musisz zrobic dobrze procedure RECOVERY to co opisalem na poczatku tego tematu.
    To na 100% musi dzialac .
    A zrob ewentualnie jeszcze probe wgrania przemiennie WEBUI i soft - tylko tych oficjalnych firmowych.
    Wazna sprawa, ze jak masz juz wgrany soft firmowy to nie wgrasz wczesniejszej wersji a jedynie tylko nowsza.

Mysle, ze w koncu cos poskutkuje.

Futek2

0
  • #8 20 Mar 2016 10:02
    Largo79
    Poziom 9  

Zrobiłem to co opisałeś kolejny raz i nadal przy aktualizacji softu mam błąd 13. WebUI aktualizuje się bez problemów.

0
  • #9 20 Mar 2016 12:30
    futek2
    Poziom 17  

Wita.
    Tzn, ze modem dziala skoro WEBUI sie wgrywa. A mozesz odczytac wersje sprzetowa ?
    Bo moze to jest jakis inny model i na sile probujesz wgrac soft do niego jak by byl to HILINK wersja sprzetowa CL2E3372HM taka ja posiadam.
    Cos tu nie gra, bo procedura RECOVERY jest skuteczna i dziala na 100% .

Futek2

0
  • #10 20 Mar 2016 17:57
    Largo79
    Poziom 9  

A jak odczytać wersję sprzętową?
    S/N: g4pdw15a26013206

Dodano po 4 [godziny] 53 [minuty]:

Udało się, wszystko działa. Jutro opisze co zrobiłem. Mam jeszcze pytanie jaka jest najnowsza wersja zmodowanego firmware oraz WEBUI?

0
  • #11 21 Mar 2016 08:20
    Largo79
    Poziom 9  

Wszystkie pliki są w załączonym archiwum.
    Pod tymi linkami są aktualne wersje WebUI oraz Firmware:
    http://www.lteforum.at/mobilfunk/web-ui-versionen-e3372-hi-link-mods.2483/

Należy pobrać obydwa pliki i rozpakować do jednego katalogu.

1. Zainstalować sterowniki z katalogu "[0] Install Driver" według kolejności [1,2,3]
    a) czasami trzeba też zainstalować sterowniki z katalogu "[6] HUAWEI_DataCard_Driver_5.05.01.00" (instalacja na pewno nie zaszkodzi)
    2. Uruchomić modem w trybie recovery według opisu z PDF (Tryb recovery)
    3. Wgrać WebUI z katalogu "[3] WEBUI Update_WEBUI_17.100.13.01.03_HILINK_Mod1.0"
    4. Uruchomić wgrywanie firmware z katalogu "[4] FW E3372h-153_Update_22.315.01.00.00_M_AT_05"
    a) tutaj u mnie wywalało kod błędu 13
    5. Z katalogu "[5] exit_download" uruchomić exit_download z parametrem COM12 gdzie 12 to numer portu dla "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM12)"
    6. Modem powinien w tym momencie przejść w tryb wgrania oprogramowania i w menadżerze urządzeń będzie widoczny wpis:
    a) FC - Application Interface (COM11)
    b) FC - PC UI Interface (COM10)
    Oczywiście numery portów COM mogą być całkiem inne
    6. Uruchamiamy Huawei_Flasher_v2.exe z katalogu "[1]Huawei_Flasher_v2_E3372h-607_21.110.99.02.00".
    W uruchomionym okienku wykryje modem i wypisze w okienku "FC - Application Interface (COM11)"
    a) w COM PORT(s) należy wybrać z listy lub wpisać ręcznie com port dla "FC - PC UI Interface (COM10)"
    b) klikamy READ INFO AT (powinny wyświetlić się informacje o modemie)
    c) klikamy SWITCH TO DM
    d) uruchamiamy plik go_hdlc.exe
    e) w programie Huawei_Flasher_v2 plikamy FLASH i wybieramy plik "E3372h-607_21.110.99.02.00.hmf" (teraz zacznie się wgranie firmware przejściowego)
    Po zakończeniu wyjmujemy modem z USB i wkładamy z powrotem.
    7. Wchodzimy do katalogu "[2] Sw_mode_E3372_new", edytujemy plik "sw_debug_mode.cmd" i wpisujemy w nim prawidłowy adres IP naszego modemu, za[pisujemy i uruchamiamy.
    8. Uruchamiamy wgrywanie WebUI z katalogu "[3] WEBUI Update_WEBUI_17.100.13.01.03_HILINK_Mod1.0"
    9. Uruchamiamy wgrywanie Firmware z katalogu "[4] FW E3372h-153_Update_22.315.01.00.00_M_AT_05"
    Po tych zabiegach modem wrócił do życia.

6
  • #12 01 Paź 2016 14:52
    slot2
    Poziom 2  

Niestety ja mam ciągle podczas wgrywania FW błąd 13
    Aktualny FW jaki mi pokazuje to: 21.180.09.00.264
    WEBUI poszło bez problemów...

OK...Ruszyło

No po Radziecku... Jak to spolszczyć?? Albo po Angielsku??

Sieć LTE PLAY ale internetu brak... Siła sygnału na ful...

0
  • #14 01 Paź 2016 17:29
    slot2
    Poziom 2  

futek2 napisał:
    Witam zainteresowanych tematem.
    Spolszczenie - opis na linku ponizej.
    http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=13117

Mysle, ze bedzie ok.

Futek2

Zauważyłem, że problem ze spolszczeniem to chyba błędne koło...

Modem ma UI po rosyjsku i brak połączenia z siecią LTE w PLAY, chociaż na pierwszej stronie pokazuje siłę sygnału na full i informacje o sieci PLAY...
    Lampka miga na rubinowo...

Nie mogę niczego ustawić, bo język rosyjski więc się troszkę boję eksperymentować z ustawieniami... Dodałem pis w pliku languagelist.xml i wgrałem plik wg opisu poszukanego w sieci... ale pewnie modem potrzebuje internetu aby zaktualizować język...

Net ruszył po użyciu tego:
    http://www.mediafire.com/download/76vdt75m8b55hjz/erase_userdata_e3372.rar

Język można zmienić już na PL i jest OK...

UWAGA do Futek2 - proponuję, odłonić pole do resetu na szpilkę w modemie za pomocą przewiercenia plastiku fi2mm w miejscu gdzie w PDF Futek2 wypala plastik... Ja tak zrobiłem i wygląda to bardziej profesjonalnie... Ale to moja uwaga...

Tak przerobiony modem (na HiLink) bez problemowo pracuje pod Linuxem Mint... jest wykrywany jako karta LAN... Dlatego też przerobiłem na HiLink.

0
  • #15 06 Paź 2016 17:33
    szyman
    Poziom 11  

SUPER @!
    Bardzo serdecznie dziękuje za pomoc. Uratowałeś moje 120 zł.

0
  • #16 31 Mar 2017 00:55
    luk_1984
    Poziom 2  

Witam,

mam problem z przywróceniem e3372h do życia.

Cytat:
    2. Uruchomić modem w trybie recovery według opisu z PDF (Tryb recovery)
    3. Wgrać WebUI z katalogu "[3] WEBUI Update_WEBUI_17.100.13.01.03_HILINK_Mod1.0"
    4. Uruchomić wgrywanie firmware z katalogu "[4] FW E3372h-153_Update_22.315.01.00.00_M_AT_05"

Udało mi się wprowadzić modem w tryb recovery i w menedżerze urządzeń widnieje jako HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM3) ale przy próbie wgrywania WebUI lub Firmware wyszukiwanie urządzenia trwa bardzo długo i ostatecznie wyskakuje Kod błędu: 12, Uzyskiwanie informacji o urządzeniu nie powiodło się.

Przeszukałem wiele podobnych tematów i jeżeli już ktoś miał problem z flashowaniem to zazwyczaj był to kod błędu 10 nie znaleziono portu lub kod błędu 13 aktualizacja nie powiodła się. O kodzie błędu 12 nie znalazłem żadnego info.

Ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić?
    Z góry dzięki za ewentualną pomoc
    pozdro

0
  • #17 31 Mar 2017 10:14
    futek2
    Poziom 17  

Witam.
    Ten komunikat bledu jest spowodowany niewlasciwa wersja softu.
    Musisz zrbic proby wgraniu roznych wersji, ktoras sie wgra.
    Bo jest to p.p. wersja co nie akceptuje strszej wersji softu a jedynie nowsze.
    Ja tak mialem z jednym modemem.
    Posilkuj sie ta strona .
    https://www.lteforum.at/mobilfunk/web-ui-versionen-e3372-hi-link-mods.2483/

Zycze sukcesu.

Futek2

0
  • #18 31 Mar 2017 10:30
    luk_1984
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź. Już udało mi się wgrać WebUI i firmware. Po prostu w punkcie 2. Uruchomić modem w trybie recovery według opisu z PDF (Tryb recovery) przegapiłem komendę z podaniem portu COM która trzeba było wpisać w cmd. Po tym zabiegu flashowanie poszło bez problemu. Niestety modem nadal nie jest w pełni sprawny. Dioda miga na niebiesko ale nie umiem się zalogować poprzez adres 192.168.8.1 Być może coś zrobiłem źle w tym punkcie

Cytat:
    7. Wchodzimy do katalogu "[2] Sw_mode_E3372_new", edytujemy plik "sw_debug_mode.cmd" i wpisujemy w nim prawidłowy adres IP naszego modemu, za[pisujemy i uruchamiamy.

Nie miałem już czasu dłużej nad tym siedzieć. Wieczorem spróbuję coś podziałać ale wydaje mi się, że wreszcie coś z tego będzie bo wygląda na to, że modem nie jest już całkiem uceglony;-)

0
  • #19 12 Kwi 2017 22:26
    pkam0
    Poziom 1  

Witam,

chciałbym się podłączyć pod tę (świeżą w miarę) dyskusję.
    Otóż - przy próbie flashowania E3372h popsułem go (zapomniałem o firmware przejściowym....) no i się zrobiło niedobrze. Modem mrugał na zielono i tyle.
    Udało mi się go ożywić - ale ciągle nie mam sukcesu do końca. By wyjść z trybu zablokowania (zielona dioda) działałem metodą "na igłę" - chyba z sukcesem. Używałem dostępnych pod wiadomymi linkami plików/skryptów - recovery. Co umiem uzyskać:
    - modem wykrywany jako "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface" - jednak wówczas nie jest wykrywany przez pliki z firmware/webui. Program go szuka szuka i nie znajduje - czy to jest prawidłowe, czy nie ?? Czy w tym trybie powinien się flashować (to by chyba oznaczało coś ze sterownikami nie-tak) ?
    - albo z tego trybu mogę mu dać "balong..... usbsafe-3372h.bin" - wówczas zaczyna mrugrać na biało, zgłasza się w menedżerze urządzeń inaczej (jako 2 urządzenia) i mogę uruchomić update firmware - jednak niezależnie od wersji, update dochodzi do końca, wówczas jest "przywracanie konfiguracji użytkownika" i ten proces wisi na zawsze, a modem wraca do trybu z pierwszego myślnika... i jestem w punkcie wyjścia

Czy ktoś z ma pomysł? Szału już z tym dostaję. Najgorsze, że kiedyś on mnie pytał o flashcode, a teraz za nic nie pyta.
    Chcę zrobić hilink bo ma to być pod MikroTik a póki co tam inny tryb nie działa.

Pozdrawiam - liczę na wskazówki doświadczonych...
    Piotr

2
  • #20 28 Kwi 2017 11:15
    DjPiotrus
    Poziom 11  

Sam mam ten sam problem , tylko modem jest LMT czy z litewskim softem oryginalnie

0
  • #21 08 Mar 2018 13:13
    silvareta
    Poziom 2  

Mam modem od MTC (russia) Hardware wersja; CL2E3372HM oznaczony w środku jako Model: 829F ale wg forów jest to Huawey e3372h.
    Modem działał OK z kartą ORANGE natomiast po zmianie SIM na PLUS przestał widzieć sieć i nic się nie działo z nową kartą, Sprawdziłem kartę SIM w telefonie i działa i u operatora też sprawdziłem że wszystko OK więc pomyślałem o update softu w modemie i zaczęły się problemy :) Robiąc przyspieszony doktorat z modemów dowiedziałem że są 2 różne modele e3372s i e3372h i akurat modem MTC jest wersją H a pierwotnie wgrywałem wersje softu dla ver. S co chyba mu zaszkodziło bo przestał działać i być widoczny i zaczął szybko migać na zielono,
    Przed uwaleniem zrobiłem zdjęcie WebUI i pokazywał jak poniżej
    E3372Hilink - Opis odblokowania i otwarcia mozliwosci wgrania softu modowanego
    Niestety podczas wielu prób update coś poszło nie tak i modem przestał być widoczny i teraz szybko miga na zielono więc próbuję go ożywić.
    Zastosowałem sposób z IGŁĄ od FUTEK2 i udało mi się wprowadzić modem w tryb recovery i w menedżerze urządzeń pojawia się w Portach COM i LPT jako: FC-Application Interface (COM3) i FC - PC UI Interface (COM4). Dalej WebUI wgrywa się bez problemów do końca ale przy wgrywaniu Firmware wyskakuje Kod błędu: 12, "Uzyskiwanie informacji o urządzeniu nie powiodło się" i wywala mnie z instalacji :(
    Podobne problemy widzę powyżej - czy ktoś ma pomysł jak temu zaradzić?
    Postępuję jak w opisie do FUTEK2 metoda z IGŁĄ powyżej - instaluje też WebUI i Firmware załączone do jego posta- pytanie czy dobrze patrząc na mój oryginalny soft?
    Chciałem skorzystać z metody od LARGO79 ale nie mogę pobrać załączników bo portal krzyczy o punkty a wykorzystałem wszystkie na pobieranie plików od FUTEK więc jeśli ktoś może mi podarować PUNKTY to spróbuje jeszcze metody LARGO79.

Jeśli ktoś wie/ ma dobry WEBUI i firmware do mojego modemu to proszę o pomoc :)
    Z góry dzięki za pomoc wskazówki i punkty! :spoko:

Dodano po 8 [minuty]:

Może to ma znaczenie -modem podłączałem do Windows 10 kompilacja 1709 zwana też Fall Creators Update - nie działa.
    Nie działa z karta SIM PLUS internet na kartę z Allegro, wcześnej na pokładzie karta z ORANGE i wszystko działało samo,
    Modem nie działał też po włożeniu do routera TP-LINK MR3220 tzn łączył się z routerem ale nie było żadnej transmisji danych wcześniej z kartą ORANGE wszystko działało automatycznie,

0
  • #22 20 Cze 2018 15:16
    maker
    Poziom 9  

U mnie podczas wgrywania wyskakuje błąd 12

0
  • #23 07 Lip 2018 07:00
    dawid3740
    Poziom 9  

Niestety ale w dalszym ciągu mam błąd 13 ;/ nie chce mi najnowsze oprogramowanie wpuścić innego, mimo że stosuje się książkowo do metody igły ;/

0
  Szukaj w 5mln produktów