Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPS Fideltronik LUPUS 700 - Ciągłe ładowanie na wyświetlaczu

18 Feb 2016 13:48 1530 4
  • Level 9  
    Witam
    Posiadam Fideltronik LUPUS 700, od jakiegoś czasu na wyświetlaczu mam ciągle, że ładuje i tak w nieskończoność. Jak się odłączy zasilanie UPS'a to nie podtrzymuje żadnego urządzenia podłączonego do niego, od razu zostają wyłączone!

Co może być przyczyną, a może to akumulator padł? Jeśli tak to proszę o info czy nowe akumulatory się w jakiś sposób kalibruje (bo coś mi się obiło o uszy, ale to może nie do takich UPS-ów). Mój Fideltronik LUPUS 700 kupiony w 2013 roku więc chyba miał prawo "paść", choć sam nie wiem.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdr.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 30  
    Sprawdź na innym akumulatorze.
    Szczerze - trzy lata to trochę krótki okres życia tych akumulatorów.
    Moje akumulatory w podobnym fideltroniku - Ares 700 dożyły 8 lat i jeden akumulator padł (zwarcie cel) a drugi jeszcze był sprawny, ale pojemność miał szczątkową. Poza tym strasznie się grzał cały UPS.

Poza tym nie wiem jak często u Ciebie urządzenie włączało się w tryb pracy bateryjnej.
  • Level 9  
    Zaraz sprawdzę bo przełożę z innego UPS'a (ale takiego samego modelu).

Urządzenie u mnie pracuje na baterii może 1-2 razy w roku, jak prądu zabraknie. Tak że pracowało z 15 min rocznie :>
  • Level 9  
    Witam
    Oddałem na serwis (darmowy) by się nie martwić :>

Pozdr.