Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dewalt DCB105 - Przestała ładować po podłączeniu pod agregat.

Davvvi 18 Feb 2016 13:51 2541 4
 • #1
  Davvvi
  Level 27  
  Witam posiadam taką ładowarkę. Po podłączeniu pod agregat raz naładowała aku. Za drugim razem po podłączeniu padła. Zero oznak życia. Problem jest w tym że na płytce nie widać żadnych upalonych elementów ani nic. Co mogło paść? Przeglądałem obie strony pcb i nic nie widać upalonego.
 • #2
  bearq
  Level 38  
  Zrób pomiary i wrzuc zdjecie tej płytki
 • #3
  Davvvi
  Level 27  
  Ech pomiarów nie zrobie bo w sumie nie wiem jak. Mam multimetr ale nie wiem co mierzyć. Zdjęcie dodam jak tylko ją rozbiore bo nie mam akurat takiego klucza.
 • #4
  Furions
  Level 15  
  Jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz.. A tak poza tym to nawet elementów na płytce nie wlutujesz bez dobrej lutownicy.. i Dodam dla potomności - wszystkie NOWE typy ładowarek nie wolno podłączać pod agregat.. ;) U znajomego Nawet mimo stabilizacji napięcia - AVR - padały ładowarki Hilti cpc.. Czemu - nie mam pojęcia..
 • #5
  Davvvi
  Level 27  
  Ładowarka została zakupiona nowa a stara nie będzie naprawiana. Winowajcą był agregat. Po 2 dniach od padnięcia ładowarki padł agregat. Z nim było coś nie tak bo nawet mała szlifierka kątowa 1200watt dawała mu tak w kość że nie radził sobie z nią. Pod innym agregatem nie ma problemu z ładowaniem wkrętarki . Nawet duża szlifierka dla tego agregatu to nie problem. A według specyfikacji jest słabszy od poprzedniego.