Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dewalt DCB105 - Przestała ładować po podłączeniu pod agregat.

Davvvi 18 Feb 2016 13:51 2541 4
    Davvvi
    Level 27  
    Witam posiadam taką ładowarkę. Po podłączeniu pod agregat raz naładowała aku. Za drugim razem po podłączeniu padła. Zero oznak życia. Problem jest w tym że na płytce nie widać żadnych upalonych elementów ani nic. Co mogło paść? Przeglądałem obie strony pcb i nic nie widać upalonego.
    bearq
    Level 38  
    Zrób pomiary i wrzuc zdjecie tej płytki
    Davvvi
    Level 27  
    Ech pomiarów nie zrobie bo w sumie nie wiem jak. Mam multimetr ale nie wiem co mierzyć. Zdjęcie dodam jak tylko ją rozbiore bo nie mam akurat takiego klucza.
    Furions
    Level 15  
    Jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz.. A tak poza tym to nawet elementów na płytce nie wlutujesz bez dobrej lutownicy.. i Dodam dla potomności - wszystkie NOWE typy ładowarek nie wolno podłączać pod agregat.. ;) U znajomego Nawet mimo stabilizacji napięcia - AVR - padały ładowarki Hilti cpc.. Czemu - nie mam pojęcia..
    Davvvi
    Level 27  
    Ładowarka została zakupiona nowa a stara nie będzie naprawiana. Winowajcą był agregat. Po 2 dniach od padnięcia ładowarki padł agregat. Z nim było coś nie tak bo nawet mała szlifierka kątowa 1200watt dawała mu tak w kość że nie radził sobie z nią. Pod innym agregatem nie ma problemu z ładowaniem wkrętarki . Nawet duża szlifierka dla tego agregatu to nie problem. A według specyfikacji jest słabszy od poprzedniego.