Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F - Nie świeci się kontrolka silnika

paitr 18 Lut 2016 15:11 852 10
  • #1 18 Lut 2016 15:11
    paitr
    Poziom 4  

Mam problem. Astra F 1,4 8, zaworów 1998 rok. Po dwóch tygodniach przerwy w eksploatacji usiłowałem dziś uruchomić auto - bezskutecznie. Akumulator naładowany, rozrusznik kręci ale... Po przekręceniu kluczyka w stacyjce NIE ZAPALA SIĘ żółta kontrolka silnika! Nikt nie dotykał się do samochodu. Przyjechał o własnych siłach. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc zaznaczając z góry, że niewiele wiem o elektronice. Bardzo niewiele

0 10
  • #2 18 Lut 2016 15:30
    Piotr2608

Poziom 38  

Można przyjąć iż przepaliła się żarówka kontrolki. Warto na początek sprawdzić bezpieczniki.
    Jeśli auto stało pod chmurką można liczyć iż gdzieś nie łączy jakiś przewód, wiązka przewodów.
    Kontrolka Immo się nie świeci?
    Warto by było podłączyć auto pod komputer.

0
  • #3 18 Lut 2016 15:40
    paitr
    Poziom 4  

Nie świeci się ta żółta kontrolka (chcek engine?) Czy układ zapłonowy jest zabezpieczony jakimś bezpiecznikiem?

0
  • #4 18 Lut 2016 15:48
    Piotr2608

Poziom 38  

Po głowie mi chodzi

F24 - 20 A -- Oświetlenie wnętrza, bagażnika, zegar, radio, DID MID do maja 94, TID MID po maju 94, światła awaryjne, komputer pokładowy, gniazdo diagnostyczne, antena automatyczna., klakson

0
  • #5 18 Lut 2016 15:56
    paitr
    Poziom 4  

Dziękuję. Spróbuję pojechać jutro do mp. mojego auta i sprawdzić. Ale z jakiej przyczyny w samochodzie, w którym wszystko jest wyłączone mógłby paść bezpiecznik?

0
  • #6 18 Lut 2016 16:00
    Piotr2608

Poziom 38  

paitr napisał:
    Dziękuję. Spróbuję pojechać jutro do mp. mojego auta i sprawdzić. Ale z jakiej przyczyny w samochodzie, w którym wszystko jest wyłączone mógłby paść bezpiecznik?

Najlepiej by było podpiąć samochód pod komputer. Wtedy wszystko się wyjaśni.

0
  • #7 18 Lut 2016 21:25
    ociz
    Moderator Samochody

Sprawdź 2-pinowe złącze w okolicy rozdzielacza zapłonu czy np nie zaśniedziałe i przewody masowe na głowicy nad alternatorem. Przejrzyj też wszystko czy jakiś zwierzak nic nie pogryzł.

0
  • #8 26 Lut 2016 16:48
    paitr
    Poziom 4  

Bardzo dziękuję za życzliwe próby pomocy. Po ciężkiej grypie siedziałem (dopiero dziś) nad autem i nie udało mi się znaleźć rozwiązania problemu. Bezpieczniki ok. wtyczki ok. a kontrolka jak się nie świeciła tak nie świeci. DOdatkowo ustaliłem, że wtyczka wchodząca do cewki zapłonowej nie podaje napięcie...

0
  • #9 26 Lut 2016 17:29
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Prosta sprawa, brak zasilania na sterownik silnika. Potrzebujesz schemat, kontrolkę z żarówki 21W, dwadzieścia minut czasu i auto śmiga. Zaczynasz sprawdzanie od stacyjki. Potem zasilanie odpowiednich bezpieczników, na końcu, zasilanie przy samym sterowniku silnika.

ociz napisał:
    Sprawdź 2-pinowe złącze w okolicy rozdzielacza zapłonu
    Tu Kolega jeszcze raz sobie sprawdzi!

0
  • #10 22 Kwi 2016 21:36
    paitr
    Poziom 4  

Niestety, przegrałem. Po tygodniu gmerania w instalacji poddałem się. A ponieważ skończył się przegląd, kończyło się OC, a dziur w karoserii 18-letniego autka pojawiało się coraz więcej, z żalem - nomen omen - ZAKOŃCZYŁEM TEMAT...

0
  • #11 23 Cze 2016 09:17
    paitr
    Poziom 4  

Samochód został oddany do kasacji. Tym samym zamykam temat

0