Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

astra G 2004 1.6 8v nie pali jeden cylinder

1957slawomir 18 Feb 2016 16:22 5562 5
    1957slawomir
    Level 2  
    Jestem od 10 lat uzytkownikiem Astry G z 2004 (chyba ostatnie z tego modelu) ma przebieg ponsad 160 000 km jak do tej pory bez zadnych problemow .Olej ok 0,8 na tysiac czyli znosnie .Ostatnio jechalem z predkoscie ok 120 km/h i przestal pracowac czwarty cylinder .Po wymianie swiecy to samo .Wymienilem to co moglem we wlasnym zakresie na szybko czyli kable cewke i nic dalej nie pali .Proboje zalapac na zimno na wysokich obrotach .Ale jak zlapie temperature to calkiem kuleje .Iskre ma piekna blekitna a swieca mokra .Czy mozliwe za az tak mocno leje wtryskiwacz ze topi iskre ? Jak to sprawdzic w najprostrzy sposob .Poniewaz stalo sie to gwaltownie bez innych oznak nie sadze aby to byly pierscienie .Nie chcialbym za duzo korzystac z serwisu bo mam zle doswiadczenie i obawiam sie ze przy takim problemie obedra mnie ze skory a auto juz dosc leciwe .
    jokerro
    Level 34  
    Trzeba wykonać pomiary np.sprężania.
    verksted
    Level 16  
    Witam -trzeba sprawdzić ciśnienie na tłokach manometrem (no cóż można wykręcić wszystkie świece pedał do dechy i kręcić rozrusznikiem druga osoba niech blokuje otwory świecowe jak na tym czwartym nie będzie oznak dobrego ciśnienia no to mamy cię)trzeba też wyjąć listwę z wtryskami do góry i sprawdzić czy któryś nie leje (filtr paliwa zmieniany? jak rzadko to będzie trzeba przedmuchać cały układ paliwowy i wyczyścić wtryski)jak któryś będzie lał to postaramy się go naprawić
    wopik6
    Level 14  
    Przy takim przebiegu to już prawdopodobnie wiesza się wtryskiwacz. Jeśli zdecydujesz się na używane części sprawdź stan gumki wewnątrz wtryskiwacza (od strony listwy), jeśli będzie pofałdowana to już dyskwalifikuje taki wtryskiwacz do dalszej pracy.
    wasylek112233
    Level 18  
    tam nie ma dzwigienek??? przebieg mały żeby silnik sam zdechł.
    masz gaz lub inne udziwnienia?
    nie sugeruj sie tym ze do usterki auto jedziło dobrze. miałem kiedys golfa 1.6 i przy dojeżdźaniu do swiateł zgasł i nigdy wiecej już nie odpalił... kompresja uciekła... rozrząd iskra wszystko było nawet olej.... haha płynu nie brał nic... poprostu sobie zdechł a ja poprostu nie miałem humoru i dosłownie porąbałem go siekierą.,.... :D

tak jak koledzy wyzej piszą kompresja powie Ci prawde w którą strone iść z diagnozą...
    1957slawomir
    Level 2  
    Przyczyna ustalona ,spadla w jakis dziwny sposob gumowo- plastikowa koncowka wtrysku do kolektora i blokowala prawidlowe rozpylanie paliwa .Wyjalem poprawilem (udalo sie ja wcisnac ja na miejsce z wyraznym kliknieciem i siedzi mocno) silnik zaskoczyl ( wszystkie swiece suche ) popracowal chwile i sie okazalo ze od strony listwy pokazaly sie przecieki paliwa na dwoch wtryskach .Auto ma dwanascie lat a guma ma swoja wytrzymalosc. Dopoki nie bylo ruszano to uszcelki trzymaly ale jak ruszylem to sie rozszczelnilo .Kupilem komplet nowych i czekam na wolna chwile aby znowu wydlubac listwe ,zdjac wtryski ,wymienic co trzeba .Robota stosunkowo prosta tylko jest strasznie malo miejsca (trzeba miec palce piuanisty) a listwy z zamontowanymi wtryskami nie sposob wyjac bez demontazu wiazki kabli sterujacych tak ze wybralem opcje gimnastyki