Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips dcm3020 - Podłączenie głośników z wieży do telewizora

szatek11 18 Lut 2016 17:27 4014 38
  • #1 18 Lut 2016 17:27
    szatek11
    Poziom 4  

Witam, posiadam mini wieżę Philips DCM3020 i telewizor Samsung CW-29Z508T
    Próbowałem już chyba wszystkich możliwości podłączenia wieży do telewizora tak, aby dźwięk z telewizora wydobywał się z głośników wieży.
    Moje próby to 2xchinch czerwony i biały z tyłu wieży do przednich i tylnych wejść 2x chinch audio telewizora.
    Druga próba to podłączenie pod wejście w wieży mp3 link i wejście słuchawkowe kabla jack-jack 3,5mm a następnie przejściówką jack - 2x chinch podpięcie pod wejścia chinch 2x czerwony i biały z tyłu i z boku telewizora.
    Żadnen sposób nie zadziałał.
    Dodam że telewizor nie ma wyjścia słuchawkowego jack.
    Załączam zdjęcia, które pokazują wejścia w TV i w mini wieży.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    PS. Chciałbym aby można było bez problemu przełączać źródło dźwięku, tzn. że jak będę chciał posłuchać muzyki z wieży to będzie to możliwe.
    Pozdrawiam
    philips dcm3020 - Podłączenie głośników z wieży do telewizora philips dcm3020 - Podłączenie głośników z wieży do telewizora philips dcm3020 - Podłączenie głośników z wieży do telewizora philips dcm3020 - Podłączenie głośników z wieży do telewizora
    1. zdjęcie to bok telewizora
    2. zdjęcie to przód wieży
    3. zdjęcie to tył telewizora
    4. zdjęcie to tył wieży

0 29
  • #2 18 Lut 2016 18:25
    Polon_us
    Poziom 41  

Jedyną szansą jest wykorzystanie złącza Scart. Wg specyfikacji gniazda te są In/Out. Co oznacza, ze sygnał audio powinien był być wyprowadzony na te złącza.

Kolega zaopatrzy się w przewód Scart -> A/V Out. Choć najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie kupno kabla Scart (Euro) -> 2x 3 CINCH (żółty, czerwony, biały).

Po podłączeniu kabla do telewizora i ustawieniu wieży na gniazdo "Aux In" sprawdzić po kolei obydwie pary biało-czerwonych wtyczek. Mam tu na myśli podłączenie do gniazda Aux In w wieży.

Przy jeden z nich kolega powinien uzyskać dźwięk z TV.

Powodzenia :)

0
  • #4 18 Lut 2016 22:35
    szatek11
    Poziom 4  

Czy chodzi o cos takiego ?
    Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

mihal2002 napisał:
    szatek11 napisał:
    aby dźwięk z telewizora wydobywał się z głośników wieży

Ten dźwięk to z tunera TV czy innego źródła podłäczonego do TV?

Dekoder Polsatu Cyfrowego podłączony kablem Euro do telewizora

0
  • #6 18 Lut 2016 23:21
    szatek11
    Poziom 4  

Wyedytowałem post i wstawiłem tylko zdjęcie przewodu.
    mihal2002 nic nie rozumiem z tego co napisałeś. Mógłbyś trochę jaśniej to opisać?
    Wybacz ale nie potrafię rozszyfrować tego co napisałeś.

I ogólnie to jeszcze jest taka kwestia że w telewizorze mam dwa wyjścia euro. Do jednego mam podpięty polsat cyfrowy a drugie wejście euro jest podpisane rgb. To mam tą przejściówkę podpiąć pod wejście euro rgb czy na przykład użyć rozdwajacza z jednego euro na dwa euro wejścia?

0
  • #8 19 Lut 2016 00:12
    szatek11
    Poziom 4  

Mihal a moglbys napisac czy chodzi o taki przewod jakiego zdjecie wstawilem pare postow wyżej?

0
  • #9 19 Lut 2016 02:49
    Polon_us
    Poziom 41  

Kabel jest OK.

Miałem go na myśli, pisząc mój uprzedni wpis.

Kolega również mógłby sprawdzić dekoder. Niektóre modele mają dodatkowe wyjście audio CINCH. Ułatwiłoby to podłączenie tej wieży.

0
  • #10 20 Lut 2016 03:17
    szatek11
    Poziom 4  

Niestety w tym dekoderze mam tylko wyjścia EURO, hdmi, lan i usb.
    Kupię ten przewód (na szczęście nie jest drogi) i zobaczę czy się uda ten sposób

0
  • #11 21 Lut 2016 01:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

szatek11 napisał:
    Kupię ten przewód (na szczęście nie jest drogi) i zobaczę czy się uda ten sposób

To jak znam życie i moje zawodowe doświadczenie - podłączysz wszystko na odwrót (sygnał na chinchach) - stawiam flaszkę na to!.

0
  • #12 21 Lut 2016 02:02
    szatek11
    Poziom 4  

Nawet nie wiem co to jest sygnał.
    Mógłby mi ktoś wyjaśnić co dokładnie kryje się pod pojęciem sygnał?
    Mam zamiar to podłączyć w ten sposób ze końcówkę scart(euro) podpinam do wolnego wejscia euro w telewizorze (rgb) tak jak widać na zdjęciu a chinche biały i czerwony podpinam do wejścia aux in z tyłu wieży. Dobrze kombinuję?

0
  • #13 21 Lut 2016 02:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

szatek11 napisał:
    Nawet nie wiem co to jest sygnał.
    Mógłby mi ktoś wyjaśnić co dokładnie kryje się pod pojęciem sygnał?

Sygnał - informacja lub proces generowany przez dany sprzęt.
    szatek11 napisał:
    Dobrze kombinuję?

Bardzo dobrze - tylko czy zrobisz to prawidłowo? - tu stawiam tą flaszkę właśnie :D .

0
  • #14 21 Lut 2016 02:58
    szatek11
    Poziom 4  

Prawidłowo to ja to na pewno zrobię. Aż tak ciemny nie jestem:)
    Pytanie czy to w ogóle zadziała. Czy poleci dźwięk z TV na głośnikach wieży.
    Często włączam programy muzyczne typu 4fun eska viva i miłoby było posłuchać tej muzyki na lepszych głośnikach

0
  • #15 21 Lut 2016 03:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

szatek11 napisał:
    Prawidłowo to ja to na pewno zrobię. Aż tak ciemny nie jestem:)

No to ja przewrotnie zapytam o taką poradę - jak mam to Kolego podłączyć u siebie w domu ;) .
    Co z czym i jak? ;) - chodzi mi tu tylko o te chinche.
    szatek11 napisał:
    Pytanie czy to w ogóle zadziała. Czy poleci dźwięk z TV na głośnikach wieży.

Tv to już dziadziuś - na 99% - TAK zadziała.

0
  • #16 21 Lut 2016 03:14
    szatek11
    Poziom 4  

Cytat:
    No to ja przewrotnie zapytam o taką poradę - jak mam to Kolego podłączyć u siebie w domu ;) .
    Co z czym i jak? ;) - chodzi mi tu tylko o te chinche.

W ogóle nie łapie o co Ci chodzi :)

0
  • #17 21 Lut 2016 03:45
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

No, że to ja proszę o poprowadzenie mnie za rękę jak mam to u siebie podłączyć ;).

0
  • #18 21 Lut 2016 03:55
    szatek11
    Poziom 4  

Pół roku studiowałem elektronikę ale nauczyłem się tam tylko matematyki i obsługi oscyloskopu.
    Nie pomógłbym Ci pewnie nawet gdybyś mi podał specyfikacje sprzętową jaką posiadasz. Ale kto wie... Może i bym dał radę :)

Proponuję zakończyć ten offtop i poczekać aż przyjdzie do mnie paczka z zamówionym przewodem :)

0
  • #19 21 Lut 2016 03:59
    Polon_us
    Poziom 41  

szatek11 napisał:
    Proponuję zakończyć ten offtop i poczekać aż przyjdzie do mnie paczka z zamówionym przewodem

Dokładnie. Proszę dać znać, czy udało się rozwiązać problem.

0
  • #20 26 Lut 2016 13:09
    szatek11
    Poziom 4  

Przed chwilą przyszedł mi kabel. Próbowałem wszystkich kombinacji z chichami i nadal dzwiek wydobywa sie tylko z glosników telewizora… straciłem nadzieję. Macie może jakieś rady?

0
  • #21 26 Lut 2016 14:04
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, przede wszystkim trzeba ustalić, co jest źródłem kłopotów.

Mam nadzieję, że kolega ma w domu jakiś zwykły przewód CINCH.
    - proszę go podłączyć do gniazda AUX IN w kinie
    - ustawić te wejście w kinie
    - dotknąć palcem drugi koniec przewodu CINCH

Prawidłowej objawem powinno być "brumienie" głośników.

Jeśli tak będzie, to :

- proszę włożyć jedną parę wtyczek z zakupionego przewodu Euro- 6xCINCH- biała i czerwona - do wejścia AUX IN w kinie
    - kino wciąż ustawione na te wejście
    - palcami dotknąć po kolei kontaktów w wtyczce EURO
    - powinno być słyszalne "brumienie" w głośnikach po dotknięciu któregoś z kontaktów (styków)

Jeśli nie zadziała to dla pierwszej pary białej i czerwonej, to powtórzyć test dla drugiej pary.

Proszę zamieścić rezultaty, jakie by one nie były.

0
  • #22 26 Lut 2016 19:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

szatek11 napisał:
    Przed chwilą przyszedł mi kabel

Jaki, jak wygląda: fotka, opis - cokolwiek.
    szatek11 napisał:
    Próbowałem wszystkich kombinacji z chichami i nadal dzwiek wydobywa sie tylko z glosników telewizora…

Wszystkich - to znaczy jakich?.
    Polon_us napisał:
    proszę włożyć jedną parę wtyczek z zakupionego przewodu Euro- 6xCINCH- biała i czerwona - do wejścia AUX IN w kinie

Oczywiście do AUX IN (wieży) podłączasz chinche (z przewodu) z napisem AUDIO OUT?.

0
  • #23 27 Lut 2016 04:21
    szatek11
    Poziom 4  

Tak wygląda kabel, a raczej jego końcówka (drugie wyjście to euro):

Najpierw podłączyłem euro od przejściówki do złącza 2 (rgb w TV) w taki sposób jak mi poradziliście: chinch Audio out R do czerwonego wejscia w wiezy i audio out L do bialego. Potem na wszystkie możliwe sposoby. Każdy kabel do innego wejścia
    (nawet chinch audio in L do wejścia w wieży R). Nic nie zadziałało.

Potem probowalem przejsciowka na dwa euro podlaczona pod pierwsze zlacze w TV na wszystkie możliwe sposoby. Zadziałał tylko jeden sposób ale opisałem go niżej.

Tak wygląda ta przejściówka na dwa euro z jednego:

Zadzialalo ale tak ze juz wole dzwiek z tv :/ . Mianowicie gdy podlaczy sie chinch nr 1 audio in L do ktoregokolwiek wejscia w wiezy z dwoch dostepnych (wejście białe i czerwone) to dzwiek slychac z glosnika wiezy ale tylko z prawego. Probowalem wszystkich chinchy polaczyc z chinchem audio in L w roznej konfiguracji np. Audio in L w czerwonym wejsciu wiezy polaczony z obojetnie ktorym chinchem nadal dawal dzwiek tylko z prawego glosnika wiezy. Wystarczy tez ze chinch nr 1 bedzie podlaczony jako jedyny do ktoregokolwiek wejscia w wiezy to dziala dzwiek z tv w wiezy ale TYLKO prawy glosnik.

Nie wiem juz co mam robic. Moze to ten kabel jest jakis wadliwy ze nie moge uzyskac efektu stereo na obu glosnikach? Albo ta przejściówka z jednego euro na dwa euro nie pozwala uzyskać dźwięku stereo na obu głośnikach?

Proszę o rady co mam robić

0
  • #24 27 Lut 2016 05:28
    Polon_us
    Poziom 41  

szatek11 napisał:
    Wystarczy tez ze chinch nr 1 bedzie podlaczony jako jedyny do ktoregokolwiek wejscia w wiezy to dziala dzwiek z tv w wiezy ale TYLKO prawy glosnik.

To co kolega pisze jest bardzo dziwne ..
    Czy kolega wykonał test o którym pisałem?
    Polon_us napisał:

Proszę to zrobić i donieść jakie były rezultaty. Jest to bardzo istotne.I dopiero wtedy zaczniemy dalej. Więcej nie będę tego powtarzał.

Czy ta wieża gra prawidłowo przy odbiorze radiowym?

Uprzednio pisałem o biało-czerwonej parze wtyczek, nie spodziewałem się, że jakiś producent może zmienić ten standard. Mam nadzieję, że przynajmniej opisy są zgodne z rzeczywistością.

0
  • #25 27 Lut 2016 05:52
    szatek11
    Poziom 4  

To co kolega pisze jest bardzo dziwne ..

Cytat:
    Czy kolega wykonał test o którym pisałem?

Proszę to zrobić i donieść jakie były rezultaty. Jest to bardzo istotne.I dopiero wtedy zaczniemy dalej. Więcej nie będę tego powtarzał.

Zrobiłem tak i brumienie słychać na obu głośnikach: prawym i lewym

Cytat:
    Czy ta wieża gra prawidłowo przy odbiorze radiowym?

Tak, często słucham radia FM bądź odtwarzam utwory z płyt CD lub z wejścia USB i wszystko jest w porządku. Nawet używam czasami wejścia mp3-link (wejście jack) z przodu wieży a drugi jack podłączam pod np. telefon bądź odtwarzacz mp3. Nic nie trzeszczy wszystko gra ładnie.

Cytat:
    Uprzednio pisałem o biało-czerwonej parze wtyczek, nie spodziewałem się, że jakiś producent może zmienić ten standard. Mam nadzieję, że przynajmniej opisy są zgodne z rzeczywistością.

Też się zdziwiłem jak zobaczyłem kolory kabli. Może zamówić drugi przewód euro-chinch który ma tylko dwa wyjścia chinch - białe i czerwone?

0
  • #26 27 Lut 2016 07:07
    Polon_us
    Poziom 41  

szatek11 napisał:
    Zrobiłem tak i brumienie słychać na obu głośnikach: prawym i lewym

I dobrze.
    szatek11 napisał:
    Może zamówić drugi przewód euro-chinch który ma tylko dwa wyjścia chinch - białe i czerwone?

Nie sądzę, żeby to było konieczne. Zobaczymy później.
    Teraz, czy kolega mógłby wykonać test #2:
    Polon_us napisał:
    - proszę włożyć jedną parę wtyczek z zakupionego przewodu Euro- 6xCINCH- biała i czerwona - do wejścia AUX IN w kinie
    - kino wciąż ustawione na te wejście
    - palcami dotknąć po kolei kontaktów w wtyczce EURO
    - powinno być słyszalne "brumienie" w głośnikach po dotknięciu któregoś z kontaktów (styków)

Jeśli nie zadziała to dla pierwszej pary białej i czerwonej, to powtórzyć test dla drugiej pary.

Nie wnikając w kolory proszę znaleźć dwie wtyczki CINCH - które po dotknięciu kontaktów w złączu Euro dadzą efekt "brumienia" w głośnikach.
    Powinny być to wtyczki oznaczone Audio IN, ale niech kolega to sprawdzi.

Proszę podać rezultaty.

0
  • #27 27 Lut 2016 08:28
    szatek11
    Poziom 4  

TEST 2 - BRUMIENIE

Wszystkie kable oznaczone L podłączałem do wejścia białego w wieży oznaczonego literą L, prawe tak samo wszystkie chinche oznaczone R podłączałem do czerwonego wejścia wieży R. Nie mieszałem lewe do prawego po prostu.

A wyglądało to tak:

-video in i video out - słychać wyraźne brumienie w obu głośnikach.

- audio in L i audio in R - ledwo słyszalne brumienie w lewym głośniku (o ile można to nazwać brumieniem. Po prostu głośniki wydawały cichutki inny dźwięk takie buczenie jakby), natomiast w prawym głośniku slychać wyraźne brumienie

- audio out L i audio out R - ledwo co słychać trzeba mocno przyłożyć ucho do głośników. Nie wiem czy to brumienie ale cichutko buczały po dotknięciu końcówki euro

Innych kombinacji kabli nie sprawdzałem, tzn. np. audio in L i audio out R (Mam sprawdzić?)

Nie wiem jaki jest tego sens, bo sprawdzałem każdą konfigurację chinchów z podłączonym wtykiem euro do gniazda rgb w telewizorze (to drugie złącze widoczne na dołączonym na dole zdjęciu zaznaczonym na czerwono) i dźwięk w ogóle sie nie wydobywał z głośników wieży. Dopiero po zastosowaniu przejściówki z jednego euro na dwa euro bylo słychać dźwięk, ale tylko z prawego po podłączeniu kabla chinch nr 1

0
  • Pomocny post
    #28 27 Lut 2016 09:23
    Polon_us
    Poziom 41  

szatek11 napisał:
    Nie wiem jaki jest tego sens

Wyjaśniam koledze sens tych testów:

1 - sprawdzenie gniazda Aux IN w wieży - test wypadł pomyślnie

2 - sprawdzenie połączeń w wtyczce Euro - test wypadł niepomyślnie

Przy prawidłowych połączeniach test każdej wtyczki powinien skończyć się wyraźnym "brumieniem" tak jak to wypadło dla wtyczek Video.
    Wtyczki Audio (In i Out) powinny były zareagować dokładnie tak samo, kwestia tylko do którego kontaktu kolega przykładał palec.

I teraz mam poważne wątpliwości, czy ten kabel został poprawnie polutowany lub być może jest jakieś zwarcie do masy pomiędzy kablami. Kolega posiada może miernik? I może to sprawdzić?

Te testy zmierzały do sugestii połączeń którą chciałem zaproponować. Może kolega to zrobić, ale z tym podejrzanym kablem to wciąż będą wątpliwości, gdzie jest problem.

Tę przejściówkę proszę odłączyć i odłożyć na bok na tę chwilę.

Ad rem:

1 - przełożyć połączenie z dekoderem do gniazdo EXT1
    2 - ustawić te wejście na TV i sprawdzić czy obraz i dźwięk są OK
    3 - podłączyć kabel Euro-6xCINCH do gniazda EXT2, a CINCH (Audio Out?) do wejścia w wieży,
    ewentualnie sprawdzić inne wtyczki. Nie próbować przejściówki Euro przy tym połączeniu!

0
  • #29 27 Lut 2016 19:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@szatek11

Polon_us napisał:
    sprawdzenie połączeń w wtyczce Euro - test wypadł niepomyślnie

Ja bym rozebrał tą wtyczkę euro i upewnił się, czy kable w ogóle są gdzieś przylutowane, lub czy są przylutowane do właściwych pinów we wtyczce euro (no mnie u Chińczyków już nic nie zdziwi, a te pomieszane kolory w chinchach....).
    Tu schemat wtyczki i za co odpowiada dany pin:

0