Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projektor multimedialny - ciąg dalszy tematu

boniu 01 Jul 2005 18:54 74326 305
    Horzy
    Level 15  
    Nie mam żadnych wielkich doświadczeń.. zamawiałem juz pare paczuszek z zagranicy.. gdybys raczył przeczytać poprzednie posty.. tam pisałem jak w miare można uniknąć cła.. Nigdy z paczkami nie miałem problemów własnie dlatego ze zawsze miałem wszystko dopiete na ostatni guzik i przy wartościowych zeczach nie wybierałem przesyłki za 2 czy 3€.. wielka mi oszczędność.. jak ktoś coś straci to potem pogadamy.. w miare zawsze dogadałem sie ze sprzedającym co do przesyłki, opakowania i podobnych spraw..

Widze że ta rozmowa prowadzi jednoznacnie do kłutni więc poprostu oleje ten temat.. mam gdzieś kto, gdzie i jak zamówi sobie przesyłke.. to indywidualna sprawa każdego..
    CMS
    Administrator of HydePark
    po perwsze nie wiem skad macie te ceny bo obecje sa nizsze tzn:

Global Express Mail (EMS) - $23.65 - Global express orders are insured and usually arrive faster. Tracking numbers are also provided.

Airmail Letter-post - $14.45 - Smaller orders can be shipped by letter post, they may take longer than Global Express Mail, have no insurance, and no tracking.

Airmail Parcel Post - $17.50 - Orders shipped by parcel post may take longer, have no insurance, and no tracking.

w takim ukladzie faktycznie najlepiej brac najtansza paczke

jesli chjodzi o te 45 € to zauwaz ze 60$ moze sie zmiescic w tej kwocie, zalezy jaki akurat bedzie kurs, a zakladajac ze zaniza do 10$ za objektyw to juz napewno 45 € to nie bedzie

a co do form platnosci to prosze

"Payment method

Credit Card (Master Card, Visa)
    PayPal
    Money Order"

a o co kaman z ta "wypukla" karta ??
    Horzy
    Level 15  
    Ceny przed chwilą sprawdzane.. ale ja chyba sprawdzałem ceny za zestaw obiektyw + fresnal.. i stąd ta różnica pewnie.. zresztą.. tak jak mówiłem.. olewam ten temat bo widze ze prowadzi do kłutni..
    CMS
    ja sie niemam zamiaru z nikim klucic, chce tylko ten obiektyw :) bo bez niego niemoge rozpoczac budowy
    Horzy
    Level 15  
    nie mówiłem o tobie... nieważne :D znam ból braku obiektywu.. i poszukiwań więc Cie rozumiem :P
    CMS
    Pytanie do Mareckiego, mowiles ze juz kilka razy sprowadzales wiec mnie oswiec bo dalej do konca nie wiem jak to wyglada.

Wg. mnie to jest tak:
    zamawiam poczta lotnicza, wplacam hajs (obiektyw+przesylka), potem dostaje do skrzynki awizo, ide na poczte, place wat + ewentualne clo i odpieram paczke

popraw mnie jesli sie myle

Dodano po 40 [sekundy]:

a i o co ci chodzilo z ta wypukla karta ??
    jarmund
    Level 11  
    witam ponownie .czy śledzą jeszcze to forum budowniczowie
    rzutników na bazie 2.5" monitora ?
    Jestem po pierwszych testach w.w. konstukcji.Wieczorem zapodam jakieś
    fotki,a na razie wydaje mi się że halogen 150 w jest za słaby -jakieś pomysły?
    oto moje "dzieło" ,na razie jaestem zawiedziony
    Horzy
    Level 15  
    Chłopie a czego Ty sie spodziewałes po matrycy 2,5". Jesteś zawiedziony ?? Przecierz twoje efekty jak na taką matryce to masz super. Aż sie dziwie ze to tak wygląda. Czego sie spodziewałes po projektorze za 300zeta ?? Bo wiecej napewno za niego nei dałeś. Pozdrawiam i ciesz sie z efektów bo jak na taką matryce to są nawet bardzo zadowalające !!

PS. Napisz jaka jest przekątna tego twojego obrazu.. i z jakiej odległości forografowany ??
    jarmund
    Level 11  
    co do ceny monitorka to cię zaskoczę kosztuje 405 zł + transport
    przekątna 120 cm.zdjęcie robiłem z ok.1.5 m
    Horzy
    Level 15  
    To choooooolernie przepłaciłes :P najpierw należało przeglądnąć co i jak.. nie chce Ci dopiec.. ale wydaje mi sie ze najpierw kupiłes a potem pomyślałeś.. Za tą cene to mogłes kupic sobie 4" z jakiegos telewizorka (200PLN) i obiektyw jakis z aparatu (max do 100PLN) oświetlenie taz jakis halogenik.. i było by cacy. Ale i tak na 2,5" to masz odbry efekt.. chociaż malutki.. 48"

Ja mam w planach 100" na jakiejś kiepskiej 15" za 250zeta.. całkowity koszt planuje na nie wiecej jak 700 więc wydaje mi sie ze twoje (około 500PLN to troche kiepski pomysł) przy czym ja mam w planach oswietlenie metalohalogenowe które kosztuje samo w sobie 200PLN wiec.. 15" + obiektyw + fresnel wyjdzie mnie cos koło 500PLN. Czy przypadkiem nie wychodzą to podobna cena do twojega cacuszka :P a wtedy mam rozdziałke 1024x768.. bo sorki ale na twoim.. troszeczke widac pixele :D:D:D kwestia gustu.. ale jak bym miał wydac taką kase na taką matryce to wole zrobic na kiepskiej 15".. jak wkoncu pozbieram części i złoże to porównamy effekty. Narazie nic nie mówie bo jestem bez projektora :P

Tak czy owak brawa za samozaparcie w budowie i szerzenie wspaniałej mysli "Do It Yourself" chociaż niestety według mnie troszke nieprzemyślany projekt.

Dodano po 7 [minuty]:

aaa.. mała rada.. jak przeszkadza Ci ze za słabo świeci Ci ten halogenik to oprócz wymiany ocziwiście możasz mu podrzucić jakis trafo.. 230/270V.. (tylko że nie wiem co tam juz robi ten inny trafo :> nie masz chyba oświetlenia na 12V cioo :> Co do tego 230/270 ..nie sprawdzałem.. ale podobno będzie świecic duużo lepiej... tylko że z 2000h pracy zrobi sie mu 500h. No a jak nie.. to wymiana na 300W :P ceny na allegro chyba koło 2 zeta :P tylko znow sie bardziej bedzie grzać.. ale te 2 wentylki chyba załatwiają sprawe.
    jarmund
    Level 11  
    tomój pierwszy projekt,ale jużmyślę o następnym.
    Klolega jak zobaczył obraz z mojego projektora (ma tylko 14"tv)
    to już chce to kupic nawet niewykończone więc kasa mi się wróci,a wtedy..z nowym bagażem doswiadczen i może z twoją pomocą zmaszcze cóś lepszego. Na razie wiem że to działa ichyba warto się pomęczyć.
    A co do oświetlenia to myślałem że może matryca jest za bardzo
    oświetlona "prześwietlona "bokolory jakieś takie blade .
    Czy może na odwrót zwiększenie strumienia świetlnego poprawi konrast,
    wiem że ten monitorek ma słaby kontrast ale może da się coś jeszcze
    zrobić
    Pozdrawiam
    CMS
    co rozumiesz przez zwiekszenie strumienia swietlnego ??
    bo jesli chodzi ci o mocniejsza zarowke to raczej tylko pogorszy kontrast
    jarmund
    Level 11  
    no właśnie myślałem o mocniejszej żarówce ,ale wtej sytuacji może
    dać 100W ( MAM TERAZ 150W) a co do wenylatorów to mam zamontowane
    4 szt ale na razie działają dwa ijest na matrycy 38 stopni C
    Horzy
    Level 15  
    Ja myslałem ze masz za ciemno :D:D:D:D mnie to nie pasowało i tak.. ale mowie "jak tak koles chce to spox" :P Wydaje mi sie ze moze to cos pomoc.. ale nie spodziewaj sie super zmian.. to tylko 2.5"

Dodano po 1 [minuty]:

Rzutnik i 15" cali :D odpada :D chyba ze to rzutnik do textów A4 :D

Dodano po 1 [minuty]:

I rozumiesz pod pojęciem "poprawic jakosc wyswietlanego obrazy" ?? Biega Ci o kontrast, jasnosc, kolory ?? Sprecyzuj !!

Dodano po 2 [godziny] 15 [minuty]:

PS.

Quote:
    i może z twoją pomocą

To sie spiesz :P bo jak zmajstruje swój to pewnie bede lookał filmy a nie na forum siedział :D:D:D
    dzinks0
    Level 12  
    oczywiście że mam rzutnik tekstu
    a niewiem jak poprawić ostrość obrazu tj kontrast bo postacie są troche rozmazane??
    Horzy
    Level 15  
    /to ostrość czy kontrast :P (bo to dzie różne rzeczy) kontrastu nie poprawisza.. to zalezy od matrycy. Co do ostrości.. to zależnie od odlełości od ściany musisz regulować odległość obiektywu od LCDka.. to są różnice max paru mm i powinno sie zrobić ładnie ostro. Wrzuć jakieś fotki.. może jeszcze cos da sie wymysleć w konstrukcji :P

Pozdrawiam.

PS. CMS.. nie zagadujemy :P poprostu temat sprowadzania ja prywatnie sobie odpuściłem.. próbuj na PM do _Mareckiego
    CMS
    no ja niewiem, juz 3 razy do nich pisalem i ani razu nie otzymalem odpowiedzi, a towar zamowiony, czy hamerykanie zawsze tak sobie w kulki leca z klientem ??

Dodano po 12 [minuty]:

jeszcze jedno, dojechal do mnie fresnel, i nie jestem pewien czy przytne go nozykiem do tapet bo wyglada dosc soliudnie, czy ktos z was docinal juz fresnela na wymiar ?? jesli tak to czym to robiliscie
    jarmund
    Level 11  
    witam mam pytanie :
    czy rzutnik pisma apollo bedzie dobry do budowy projektora ?
    ma żarówkę halogenową 36 v 400 W i dwa wentylatory
    Horzy
    Level 15  
    Eeee.. tam.. CMS.. wyglądasz na silnego chłopczyka.. dasz sobie rade. Ja jednak radziłbym nowy - ostry nożyk do taper i metalową łate jako linijke. I jazda. Bo nożyczki.. hmm.. nie widze tego cięcia. Gdybys był bardzo uparty zawsze mozesz wziąść jakiegos dremla i tarcze.

Do jarumunda. Zależy co chesz uzyskać. Jak dobry efekt to żarówka i tak idzie do wymiany. Może sie przydać obiektyw, ale tez nie wiadomo jaką ma ogniskową. To nie takie proste powiedzieć - czy się przyda czy nie. Zalezy co chesz osiągnąć !!
    jarmund
    Level 11  
    witam Horzy .
    przegladajac poprzedie posty zapytam coto znaczy "kiepska 15 za 250 zeta" dzie taka kiepską ,acz sprawną matrycę można zdobyć
    w tej cenie ogładałem matrycę z duuuużą "martwicą pikseli no złom poprostu , masz coś pewnego?
    Horzy
    Level 15  
    Czasem coś sie trafi słaba 15" za dobre pieniądze.. ale o kontraście powiedzmy 250:1 czy 200:1.. to słabiutkie parametry. I albo czarny będzie szary albo jak podkrecisz czerń na karcie to wiekszość szarych szczegułów w Ciemnych scenach zleją Ci sie w jedną czarną mase. Więc tak jak mówiłem taka 15" byłaby zależnie od efektów. Jeśli w miare.. to moze została by. A jeśli nie. To tylko do testów. Zresztą narazie jestem bez kasy więc nic nie kupuje. Jak bede kupował i cos fajnego znajde to standardowo poinformuje ludzi tutaj.

Na fotce masz wspomniany effekt. Żeby czerń nie była szara to kolo podkręcił sobie kątrast i oto co mu wyszło.
    ------
    hehe.. Ta cena to jest ładnie z kosmosu a to ze jest nowy to wcale nie znaczy ze bedzie tak dobrze. Taki rzutnik jest do przeswietlania folii która jest prawie przeźroczysta, a nie matrycy która zatrzymuje 90% światła. Napewno bedzie widac na ścianie obraz. Może nawet na początku bedziesz podjarany na maxa. Jednak i tak nigdy taka lampka nie pobije metalohalogenu !!

[scal.+korekta]
    jarmund
    Level 11  
    dzwoniłem do gościa za 30 zeta daje przejściówke do "normalnej "
    karty graficznej ,tylko nie wiem jak z rozbiórką , co z tasiemkami .
    gościu też jest z krakowa mówił że można osobiście odebrać i sprawdzić
    na miejscu,to jaiś sklep komputrowy
    jutro się tam wybiorę ,zobacze na miejscu co i jak
    trochę za duży ten kontast jak na taki stary model?
    CMS
    zapewniam cie ze siemensy compaq'i oraz nec'i moga przyporzyc sporo problemow przy rozbierania
    Horzy
    Level 15  
    Heheh :] No no no.. fajnie fajnie.. CMS pracuje w serwisie i sie nie przyznał :P W razie czego wiem do kogo podeśle sprzęt do lutowania :P ehehehe :] A tak na poważnie.. to serio mówisz że te firmy mają takie zakręcone te sprzęty. Pamiętasz jak chciałes kupic tego NECa 1510V z kontrastem 200:1 (chyba to byłes ty no nie :> ) gdzies wyczytałem na USA forach ze rozbiórka bezproblemowa. Pytałem ludzi tutaj na elektrodize ale wszyscy woda w gębe i nikt nic nie wie :] Ale podobno mozna to rozebrac bezproblemowo, a to jednaQ NEC. CompaQ tez słyszałem ze czasem nie jest źle. Jedyne co juz tez słyszałem to Siemens :P to omijam z daleko. Troche grzebie w telefonach.. i jak cos sie nazywa Siemens powyżej numerku x50 to jest zakrecone na maxa, a piepszy sie jeszcze bardziej :]

Morał: Kupić LCDka Nokii :P:P:P:P

Hehe.. spoooko.. żartowałem Co do lutowania mam "swój serwis" na miejscu (kumpel daje sobie rade z diodami do telefonów i przelutowywaniem chipów to z tym tez da se rade ) Pozatym ja mam do wawy 300km więc hohoho i jeszcze troche Ale dziekuje za propozycje

Dodano po 17 [minuty]:

aaaaa teraz.. LEJDIS'n'DŻENTELMEN.. specjalna dedykacja od Horzego dla wszystkich posiadaczy AMD..

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56345214

-------------------------------

To chyba idzie zrobic tylko jak ktoś założy temat a ty tam wpadniesz i mu odpowiesz.. Tak ze to moze chyba tylko założyciel wystawić "Pomógł". Ja dostałem moje za pomoc takiemu kolesiowi w sprawie sieci. Bo biedak miał dziennie formata. Przekopane pół sieci.. okazało się błędem w ustawieniach. po prostu wpisał pierwszy lepszy DNS (192.168.0.1)

[scalono... 3molo, nie na temat ]
    dzikoslaw
    Level 12  
    Czy ktoś stosował tego typu rozwiązanie - OPRAWA METALOHALOGENOWA MH 400W

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55686096

Szyba to prawdopodobnie filtr UV.
    Odbłyśnik wydaje się spełnić dobrze role skupienia i odbicia światła.
    Elementy rozruchowo stabilizujące ukryte w obudowie.

Proszę o opinie!!!
    CMS
    wydaje mi sie ze hochla z ikei bedzie jednak lepsza, no i latwiej ja chlodzic

Dodano po 14 [minuty]:

wlasnie dojechala matryca, wiec spytam tak dla pewnosci: rozumiem ze mam wyciagnac sama matryce (tylko szklo) a te wszystkie folie, itp wyrzucic ??

-----------

oba monitory sa calkowicie sprawne bez bu pixeli. jedyne co mi si nie podoba to kat widzenia, ale to niema znaczenia prz budowie projektora bo swiatlo i tak pada pod katem 90*
    Horzy
    Level 15  
    no tez zauważyłem.. ze czasem post wyśle a zniknie <O_o> Nie wiem o co to biega.. Co do monitorka.. no to gratuluje wyboru :) i teraz juz czekać tylko na obiektyw i oglądamy wyniki :)

PS. Przypomnij co to do kładnie za model kupiłeś ??

=========

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56099116 TO jest to 500.. no za 400:1 to nieźle

Dodano po 57 [sekundy]:

A tu kolo przegina http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56467340

808PLNów fajny hardcorowiec

Dodano po 3 [godziny]:

Maxdata Belinea 101536
    Résolution : 1024 x 768
    Taille : 15"
    Contraste : 350:1
    Temps de réponse : 27 ms
    Déportable : NON

Info ze stronki Allinboxa wiec chyba pewniejsze niz sklepy i-netowe
    http://forum.aspect-geek.net/index.php?showtopic=4007

Ehhh.. CMS.. chyba mam dar do dobijanie Cie ostatnio ten obiektyw.. teraz znalazło się jakies info ze są szanse na zniknięcie gdzies "50" z kontrastu Nie zmienia to jednak faktu.. ze belinea pefnie będzie wymiatać Juz (sz)czekam na fotki

Dodano po 4 [minuty]:

ooo.. i jak dokładnie policzony czas reakcji .. skroili Cie na 2 ms więcej

[znowu: scalono 3molo]
    jozefg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Temat zamykam - to nie jest GG!
    Tremolo
    Level 43  
    Po przeczyszczeniu (zwiazanym z przeciążeniem serwera) obu tematów, tego, i poprzednika z:

1) przestarzałych wiadomości
    2) pytań (odpowiedzi) nie na temat albo pytań bez odpowiedzi
    3) linków do witryn na allegro, przestarzałych lub innych serwisów aukcyjnych

Wykonałem
    4) scalenie postów pod postami napisanych przez jednego autora
    5) scalenie postów jednego autora, które znalazły się koło siebie (przy kasowaniu postów spomiędzy). Warunkiem była bliskość w czasie.
    bommer
    Level 16  
    Drodzy szanowni

Mam projektor firmy bolex 18-3tc na taśmy 8mm. czy da rade z niego zrobić projektor? Jak patrzyłem na budowe to potrzebowałbym malutką matryce. Czy warto by było sie tym pobawić?

Pozdrawiam