Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kocioł kondensacyjny do mojego domu.

18 Lut 2016 19:02 1098 6
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich,
    Szukam mocy i modelu kotła gazowego do mojego domku - tak, aby było oszczędnie, kwota za instalację nie powalała z nóg oraz serwis nie patroszył portfela. Teraz trochę informacji o domu : domek 150m2 powierzchni użytkowej, cały dół + góra łazienka na podłogówce reszta grzejniki. Dom ocieplony 20cm styropianu , dach 20cm wełny mineralnej, izolacja podłogi na gruncie 17 cm, okna w pakiecie 3 szybowym niskoemisyjne (kommerling) + nowe drzwi metalowe Wiśniowski – wentylacja grawitacyjna. Podłogówka wykonana na wavinie.
    Jaki kocioł doradziacie? Dostałem ofertę od znajomego na:
    Kocioł BROTJE WBS 22E
    -Zasobnik ciepłej wody 120l
    -Moduł EWM do zaworu mieszającego podłogowego
    -Zestaw do podłączenia zasobnika UVS-D
    -Wkład kominowy
    -Zawór mieszający +pompa podłogówki
    -Zestaw bezpieczeństwa do zasobnika
    -Materiały pomocnicze
    -Robocizna
    SUMA materiał z robocizną 15k zł z VAT 8%
    Dla mnie trochę drogo no i moc wydaje mi się zbyt wysoka.
    Ja z kolei znalazłem Junkers Cerapur Smart zSB 14-3C + ST 120-5z + FW 120 (8734100103) za około 5,5k pln - bez elem. montażowych.

Co możecie doradzić? Kocioł będzie stał w wydzielonej kotłowi, więc głośność itd nie ma dla mnie znaczenia.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jak za drogo to trzeba było kupic mieszkanie w bloku.
    Jak dobrze poszukasz to znajdziesz kocioł kondensacyjny poniżej 3k pln.
  • Poziom 8  
    Ehhh wlasnie sprzedalem mieszkanie ale do rzeczy glownie chodzi o parametry - moc itp czy nie jest za duża na taki dom. Czy ten doradzany, marka itd model jest godny polecenia?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Do tej powierzchni polecam
    Victrixa 12 2l + zasobnik.
    Pracuje z mocą 0d 1,9 do 12 kW, więc jest idealny dla Ciebie.
    Jakość dobra, cena rozsądna. może pracować z dedykowanym mieszaczem pompowym DIM do zasilania grzejników i podłogówek. Pięknie toto pracuje.
    pozdrawiam
  • Poziom 8  
    a Kocioł BROTJE WBS 14E, ma moc 14kW - swoją drogą ciekawe czemu nie został mi zaproponowany...
  • Poziom 25  
    Poszukaj info o Termecie Ecocondens Crystal II startuje od 2,8-20 kW.
  • Poziom 8  
    Kupiłem kocioł 14kW Brotje i jestem zadowolony. Po pełnym roku grzania wyszło 1400 m3 gazu z c.w.u. generalnie polecam.