Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnikami MOVIMOT -

18 Lut 2016 19:07 915 8
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie,
    Staram się wykonać sterowanie dwoma silnikami MOVIMOT firmy SEW. Głównie zależy mi na zczytywaniu jakichkolwiek wartości z silnika oraz podstawowe operacje jak zmiana kierunku oraz prędkości obrotowej. Czy panele DOP11B-20, DOP11B-25 bądź DOP-11B-40 nadają się do tego? Aktualnie silniki są sterowane poprzez program IPOS w module MQP, który jest na jednym silniku. Silniki połączone siecią RS485. Proszę o odpowiedź
  • SterControl
  • Poziom 21  
    Witam,
    To sterowanie tylko za pomocą paneli ma być, czy za pomocą systemu nadrzędnego ?
  • SterControl
  • Poziom 4  
    Zastanawiałem się nad jedną opcją, jak i drugą. Jeżeli same panele spełnią proste kryteria, o których napisałem wyżej, to system nadrzędny jest mi niepotrzebny. Myślałem również nad "własnym" pulpitem ze względu na oszczędności - potencjometr, przyciski. Tylko nie jestem pewien na ile to możliwe w tym rozwiązaniu.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Proste sterowanie da sie zrobić trzeba tylko pozbyć się tych MPQ, odpowiednio skonfigurować movimot (na mikroprzelacznikach), zmienić sposób zadawania prędkości na binarny, przy tej opcji możemy tylko uruchomić, zatrzymać napęd zmienić kierunek.
    Kolejna opcja to panel do movimot MBG11A ( to panel z 2 przyciskami i ledowym wyświetlaczem, mamy start/stop zmiana prędkości i kierunku)
    Kolejna opcja to moduł na szynę MWA21A start/stop zmiana kierunku i zmiana prędkości za pomocą sygnału analogowego (można wykorzystać potencjometr)
    Kolejna opcja to zostać przy MPQ ma profibus na pokładzie, usunąć program w iposie i sterować za pomocą ramki po profibusie
    Poszukaj w necie manuali do tych modulów i zobacz który bedzie pasował do realizacji pomysłu
  • Poziom 10  
    Posiadam na sprzedaż moduły MWA21A oraz MBG11A. Jeśli jest Pan zainteresowany to proszę o kontakt PW.
  • Poziom 4  
    Dziękuję za odpowiedzi. Proszę jeszcze o informację czy korzystając z tych dwóch modułów (MWA21A oraz MBG11A), muszę pozbyć się również modułu MQP, bo nie do końca to zrozumiałem. Program IPOS jest dość prosty - wykorzystuje dwa czujniki odbiciowe, zmieniając kierunek jazdy.
  • Poziom 10  
    Przy wykorzystaniu tych modułów moduł MPQ nie jest potrzebny.
  • Poziom 4  
    Witam ponownie. W nawiązaniu do ostatniej odpowiedzi mam jeszcze jedno pytanie - czy jest możliwość aby pozostawić moduł MQP z programem i zrobić coś na podstawie dwóch trybów - automatyczny, czyli z programu na module MQP, oraz reczny - sterowanie z modułu MWA21A? Ostatni post nie wyjaśnił do końca moich wątpliwości.