Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzy monitory - wyłączenie się HDMI

adrian2298 18 Lut 2016 19:21 1029 18
  • #1 18 Lut 2016 19:21
    adrian2298
    Poziom 5  

Witam, mam problem z wejściami. Nie daje sobie już z tym rady, nie mam nerwów na to i proszę bardzo o pomoc.
    Na początku miałem dwa monitory, jeden podłączony pod D-Sub (VGA) i drugi telewizor pod HDMI. Po pewnym czasie zakupiłem większy telewizor i powiesiłem go nad monitorami. Chciałem by wszystkie trzy działały na raz, lecz nie miałem już na to wejść. Moja karta graficzna ma 1x D-Sub, 1x HDMI i 3x Display Port. Więc postanowiłem dokupić przejściówkę z Display Port na HDMI by podłączyć trzeci “monitor”. Podłączyłem Przejściówkę, odłączyłem hdmi od starego telewizora i podłączyłem je pod przejściówkę. Przejściówka działała to poszukałem drugi kabel HDMI żeby podłączyć wszystkie trzy monitory - 1 pod D - Sub, drugi pod HDMI, trzeci pod przejściówkę. No i stało się tak, że port HDMI w karcie graficznej pod, który miałem zawsze podłączony stary telewizor przestał działać, jakby się wyłączył czy coś (Stało się to automatycznie po podłączeniu przejściówki). Nawet gdy zostawie jeden monitor podłączony pod to wejście HDMI też nie działa. I teraz pytanie, jak “włączyć” spowrotem HDMI na karcie graficznej bo nie działa.

W skrócie - po wpięciu przejściówki do Display Port, port HDMI przestał działać.

Karta Graficzna : Gtx960

Moderowany:

0 18
  • #2 18 Lut 2016 21:03
    TechLOG
    Poziom 18  

Po wciśnięciu kombinacji Win+P coś się zmienia? Bo chyba nie uwaliłeś portu karty, podpinając kable na włączonym komputerze...?

0
  • #3 18 Lut 2016 21:34
    adrian2298
    Poziom 5  

Po wciśnięciu Win+P nic się nie może zmienić bo jest tak jakby tego portu HDMI nie było. Nie wiem czy nie uwaliłem, marne na to szanse. Chociaż nawet jakbym go zepsuł to naprawią to jak dam na gwarancje?

Dodano po 25 [minuty]:

Chociaż byłoby to dziwne, że akurat mi się zepsuł port HDMI gdy podłączałem przejściówkę.

0
  • #4 19 Lut 2016 03:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

adrian2298 napisał:
    Nie wiem czy nie uwaliłem, marne na to szanse. Chociaż nawet jakbym go zepsuł to naprawią to jak dam na gwarancje?

Uszkodzenie sprzętu przez użytkownika chcesz dać na gwarancję do naprawy? - od kiedy w serwisach pracują idioci?.
    adrian2298 napisał:
    byłoby to dziwne, że akurat mi się zepsuł port HDMI gdy podłączałem przejściówkę.

A co w tym dziwnego - poszło przepięcie, port display port jest portem cyfrowym, jak i HDMI...

0
  • Pomocny post
    #5 19 Lut 2016 05:18
    Polon_us
    Poziom 40  

@adrian2298 - cała idea kolegi jest niepoprawna z założenia.

Typowa karta graficzna, mimo, że posiada ileś tam wyjść video, może obsłużyć tylko dwa monitory. O ile podłączy się trzeci, to jeden monitor jest zawsze wyłączony. Można tylko przełączać się pomiędzy monitorami.

Także jest całkiem prawdopodobne, że ów telewizor podłączony do HDMI jest w tej chwili tym trzecim, nieobsługiwanym monitorem.
    Kolega zmieni w karcie przyporządkowanie aktywnych monitorów i wtedy telewizor/wyjście HDMI powinno wrócić do "życia".

W przypadku kolegi rozwiązaniem może być użycie jakiegoś adapteru z wykorzystaniem USB np. USB -> VGA np. ten -> Link

Spotkałem się z kartami graficznymi, które mogą obsłużyć do 4 monitorów. Ale są to specyficzne karty i dodatkowo pewne wymagania muszą być spełnione.

1
  • #6 19 Lut 2016 06:05
    adrian2298
    Poziom 5  

Nareszcie jakaś sensowna rada. Tylko jakbyś mógł to napisz mi jak zmienić przyporządkowanie aktywnych monitorów.

0
  • Pomocny post
    #7 19 Lut 2016 10:06
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, było to dość dawno jak eksperymentowałem z tym.
    A piszę z pracy i nie mam nic pod ręką, aby przypomnieć sobie.

Swoją drogą, kolega nic nie pisze o systemie komputera. W moim przypadku jest to Win 7 64-bit.

Tyle co pamiętam, to kolega musi wejść w Panel Kontrolny --> Ustawienia obrazu -> Rozdzielczość (nie używam polskiego Windows, także moje opisy mogą nie być dokładnie takie, jak w polskiej wersji).
    Powinny były być tam widoczne symbole trzech monitorów, w tym jeden nieaktywny ("wyszarzony"). Zakładam, że kolega ma wciąż podłączone trzy monitory do komputera.

Także, należy kliknąć na ten nieaktywny i następnie wybrać ustaw jako np. jako główny monitor. Po tej zmianie, monitor nieaktywny powinien przejąć rolę monitora głównego, a monitor, który miał tę rolę przed zmianą, powinien przejść w stan nieaktywny.

Tak to chyba mniej więcej wyglądało. Jeśli byłoby coś nie tak, to Google zapewne pomoże.

Powodzenia :)

0
  • #8 19 Lut 2016 11:24
    adrian2298
    Poziom 5  

Aha, o to chodziło. Tyle, że te wejście hdmi nie wykrywa żadnego urządzenia i nie mam możliwości przestawienia aktywnego monitora z tego wejścia.

0
  • Pomocny post
    #9 19 Lut 2016 11:37
    andrzej55
    Poziom 34  

Prawdą jest że starsze, mniej wydajne karty Nvidii nie potrafiły wysterować więcej niż dwa monitory. Ale już GTX960 posiada możliwość obsługi max. czterech(prawdopodobnie jeden VGA, reszta po cyfrowych). Być może faktycznie ubiłeś wyjście HDMI. Piszesz że karta ma 3x Display Port, wiec spróbuj przez kolejną przejściówkę DP na HDMI.
    Zasadą jest łączenie urządzeń zupełnie odłączonych od sieci. W trakcie łączenia, podczas pracy może powstać różnica potencjałów niebezpieczna dla portów.

0
  • #10 19 Lut 2016 11:41
    Polon_us
    Poziom 40  

adrian2298 napisał:
    Tyle, że te wejście hdmi nie wykrywa żadnego urządzenia .

Chyba wyjście HDMI :)))

A telewizor ma ustawione wejście HDMI, które służy do połączenia z komputerem?

0
  • #11 19 Lut 2016 11:43
    adrian2298
    Poziom 5  

Chyba tak zrobię, kupie następną przejsciowkę. Następne 40 zł ch... strzelił.

Dodano po 1 [minuty]:

Polon_us napisał:
    adrian2298 napisał:
    Tyle, że te wejście hdmi nie wykrywa żadnego urządzenia .

Chyba wyjście HDMI :)))

A telewizor ma ustawione wejście HDMI, które służy do połączenia z komputerem?

Ma.

0
  • #12 19 Lut 2016 12:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Polon_us napisał:
    Typowa karta graficzna, mimo, że posiada ileś tam wyjść video, może obsłużyć tylko dwa monitory

Może obsłużyć więcej - tylko musi być zainstalowane odpowiednie oprogramowanie dla danego układu graficznego - Nvidia i AMD mają takie oprogramowanie.

0
  • Pomocny post
    #13 19 Lut 2016 13:00
    andrzej55
    Poziom 34  

Nie można tak uogólniać. Trzeba znać specyfikację konkretnego GPU.

0
  • Pomocny post
    #15 19 Lut 2016 13:53
    Polon_us
    Poziom 40  

Musze przyznać rację koledze andrzej55. Mój wpis bazował na doświadczeniach własnych.
    Niestety, nie pofatygowałem się sprawdzić specyfikacji karty autora tematu.
    Co wreszcie uczyniłem i ta karta ma możliwości sterowania 4 monitorami.

Mea culpa :(

Autorowi tematu zasugerowałbym sprawdzenie, czy kłopot z połączeniem HDMI wynika z problemu karty czy telewizora.
    Z opisu problemu nie widać, aby kolega przetestował te "niewidoczne" wejście HDMI w telewizorze innym urządzeniem.
    Również, nie zaszkodzi odłączyć ten telewizor od sieci zasilającej na kilkanaście minut.

0
  • #16 19 Lut 2016 15:12
    adrian2298
    Poziom 5  

Sprawdzałem dwa telewizory. Wina jest po stronie karty.

Dodano po 1 [minuty]:

Zmieniałem też kable HDMI.

0
  • #17 19 Lut 2016 15:46
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, a reinstalacja karty graficznej?

Zaszkodzić nie zaszkodzi. Spróbować można.

0
  • #18 19 Lut 2016 16:39
    adrian2298
    Poziom 5  

Myślałem już wcześniej by to zrobić. Jutro tak zrobię, może to coś da. Jeżeli nie to czeka mnie przejściówka i po sprawie. Jak będę chciał w przyszłości sprzedać kartę graficzną to oddam kartę do serwisu i wymienią mi port.

0
  • #19 20 Lut 2016 11:25
    adrian2298
    Poziom 5  

Kupuje przejściówkę. Dzięki wszystkim za pomoc. Przynajmniej na tym forum ktoś próbował mi pomóc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo