Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic NV-FJ762 - mechanika wypluwa kasetę

18 Lut 2016 19:46 1317 8
  • Poziom 13  
    Witam,
    zanim założyłem ten temat przejrzałem podobne i zrobiłem co doradzano, jednak problem dalej występuje. A mianowicie: po włożeniu kasety te rolki zabierające taśmę i opasające ją wokół bębna dochodzą tak do 3/4 potem wszystko się zatrzymuje łącznie z dyskiem wizyjnym i za chwilę się cofają i kasetę wypluwa. Na wyświetlaczu nie pojawia się żaden kod błędu, Wyczyściłem wszystkie czujniki optyczne, przesmarowałem mechanikę, sprawdziłem tą tulejkę na ośce silnika, jest cała, wszystkie zębatki są całe, nie ma żadnych ubytków ani wyłamanych zębów, wyczyszczony switch a problem jak był tak jest. Co jeszcze można zrobić? Bardzo bym prosił, w miarę możliwości, o jakieś wskazówki.

poniżej filmik jak to się objawia:
    https://youtu.be/3RPQSgBw8vU
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Czy próbowałeś inne/inną taśmę załadować ?
    Moje pierwsze video to JVC kupiony chyba w 1992. Nigdy nie smarowałem mechanizmów jedynie dwa przypominające półksiężyce tory przesuwu.
    Najczęściej używam środki typu "Kontakt" /alkohol izopropylowy. Może ślizgają się paski napędowe, które są pod płytą główną mechanizmu dostępne od spodu.
    Wszelkie rolki ; z tworzywa, metalowe a przede wszystkim gumowe powinny być suche i czyste, nie należy ich smarować.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Tak samo zachowuje się z założoną górną pokrywą?
  • Poziom 13  
    damianisko5 napisał:
    Czy próbowałeś inne/inną taśmę załadować ?
    Moje pierwsze video to JVC kupiony chyba w 1992. Nigdy nie smarowałem mechanizmów jedynie dwa przypominające półksiężyce tory przesuwu.
    Najczęściej używam środki typu "Kontakt" /alkohol izopropylowy. Może ślizgają się paski napędowe, które są pod płytą główną mechanizmu dostępne od spodu.
    Wszelkie rolki ; z tworzywa, metalowe a przede wszystkim gumowe powinny być suche i czyste, nie należy ich smarować.

tak jak piszesz, przesmarowane zostały te półksiężyce co jeżdżą rolki opasające taśmę wokół dyski, pasek sprawdzony, wyczyściłem nawet miejsca nałożenia paska na koła i sam pasek, mam taki płyn do rolek i gumy, rolki też wyczyszczone do czysta

Dodano po 1 [minuty]:

marck1 napisał:
    Tak samo zachowuje się z założoną górną pokrywą?

tak, z założona górną pokrywą zachowuje się tak samo
  • Poziom 15  
    Nie miałem takiego przypadku, więc pomysły już mi się skończyły. Może RafalKl coś doradzi.
    ps. znalazłem podobny problem z video Philipsa - tu jest wskazanie na : Uszkodzona jest najprawdopodobniej tzw. duża torpeda. Jest to wałek przenoszący napęd z silnika ładowania na koło krzywkowe. Fachowcy będą wiedzieć o co biega.
    W zasadzie, zrobiłeś wszystko co powinno się zrobić - teraz trzeba ustalić, gdzie leży przyczyna takiego zachowania się mechanizmu (trochę mnie dziwi jednoczesne zatrzymywanie się dysku wizyjnego razem z sankami) - spróbuj tak:
    1 - ręcznie za symuluj, wykonanie całego cyklu - od pozycji ładowania kasety do jej wysunięcia.
    2 - Nic nie piszesz o zasilaczu, warto go sprawdzić - często kondensatory elektrolityczne w tych VCR traciły swoją pojemność (na oko tego nie widać) - w tym przypadku raczej tylko po stronie wtórnej.
  • Serwisant
    Zablokowanie obrotów bębna wizyjnego powoduje wycofanie holderów.Proszę nie udzielać rad nic nie mających z tematem.Możesz zdemontować silnik ładowania napędzający main cam gear (duże kremowe koło) i ręcznie zasymulować pracę mechanizmu bez kasety.W tym modelu uszkadzała się zębatka współpracująca z małą listwą zębatą i napędzająca (od spodu) lewy holder.Możesz mieć za ciasny hamulec taśmowy na lewym sprzęgle,lub "klejący" się bęben wizyjny.
    radiogaga napisał:
    Zablokowanie obrotów bębna wizyjnego powoduje wycofanie holderów.Proszę nie udzielać rad nic nie mających z tematem.

Sz. Kol. radiogaga - "bęben" to raczej orkiestry dęte - tym bardziej jak się "kleją" - "duże kremowe koło" no, a co powiesz na to, że dla mnie to ono ma kolor pistacjowy.
    radiogaga napisał:
    ręcznie zasymulować pracę mechanizmu bez kasety

A, o czym ja mówiłem? i nie potrzeba demontować "silnika ładowania" - proszę mi pokazać, który to jest i co on ma ładować? - I ja też proszę, nie udzielać rad, nic nie mających z tematem.
  • Poziom 13  
    Panowie nie kłóćcie się, proszę :D problem rozwiązany,
    nie uwierzycie co było powodem... kuźwa kaseta :evil: felerna kaseta, zdobyłem kilka innych kaset i na nich magnetowid działa bez problemu, a na tej jednej jest taki efekt jak na tym moim filmiku, w życiu bym się nie spodziewał, jak kolega damianisko5 podpowiedział mi z tą kasetą to coś mnie tknęło :)
    ale przy okazji sprzęt został wyczyszczony i przesmarowany
    także bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi, temat zamykam,
    pozdrawiam