Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra f 98r benzyna - Alternator nagrzewa się

Dawiwid 20 Lut 2016 22:36 2445 43
  • #31 20 Lut 2016 22:36
    Dawiwid
    Poziom 6  

Informacje aktualne:
    Napięcie bez obciążenia 13.6V
    Napięcie pod obciążeniem 14.1V
    Wymieniony akumulator
    Wymieniony alternator
    Problem nadal się ujawnia podczas jazdy auto zgasło..

• #32 20 Lut 2016 22:37
    krecik22
    Poziom 12  

Chaotyczne bo człowiek w potrzebie nie ma czasu na dobieraniu słów a o jakiej kolwiek rzeczowej składni zapomnij.
    Najlepiej metoda prób i błędów diagnozowac

• #33 20 Lut 2016 22:42
    zwolmar
    Poziom 16  

Zanim zaczniesz kombinować z alternatorem, wcześniej zdejm klemy z akumulatora bo jeszcze spalisz auto jak Ci się zrobi zwarcie.

• #34 20 Lut 2016 22:43
    krecik22
    Poziom 12  

Zdrowy rozsądek przede wszystkim; )

• #35 20 Lut 2016 22:46
    zwolmar
    Poziom 16  

krecik22 napisał:
    Najlepiej metoda prób i błędów diagnozowac

Jak tak będziesz diagnozował w nowszych autach, to samochód nie będzie wyjeżdżał z warsztatu. Mechaniory nieźle się obłowią.

• #36 20 Lut 2016 22:51
    krecik22
    Poziom 12  

Ale mowa jest o starszym roczniku z resztą ja bym się nie bawił tylko podmienil alternator albo kupił nowy i po problemie.
    Ale byłoby to zbyt proste dlatego warto reanimowac stary

• #37 20 Lut 2016 23:19
    zwolmar
    Poziom 16  

Tak sobie pomyślałem (czasem mi się jeszcze zdaża :D ), że może niepotrzebnie zasugerowaliśmy się tym grzejącym się alternatorem i piszczącym paskiem. Przyczyna może być bardzo prozaiczna a mianowicie gdzieś w instalacji pojawia się przerwa, brak styku na jakiejś śrubie, wsuwce itp. Wówczas silnik i światła gasną a na akumulatorze napięcie jest ok. Bo gdyby robiło się zwarcie gdzieś w instalacji, to przy nowym aku, izolacja z przewodu poszłaby z dymem. W najlepszym przypadku, o gorszym nie chcę wspominać.

Dodano po 5 [minuty]:

krecik22 napisał:
    ja bym się nie bawił tylko podmienil alternator albo kupił nowy i po problemie.

Skąd wiesz, gdzie tkwi problem? Jak ma się za dużo kasy, to można tak wymieniać w ciemno wszystkie elementy. A najlepiej od razu cały samochód. Też bym chciał tak mieć.

• #38 20 Lut 2016 23:26
    krecik22
    Poziom 12  

Piszczacy pasek to akurat taka przypadłość i nie można z góry zakładać ze coś nie tak jest z alternatorem zarówno może być pasek słabo naciagniety.
    Mi się wydaje ze pierwszym odbiornikiem przeładowania byłby akumulator który zaczął by sie gotować.
    Dziwne w tym wszystkim jest skoro altek nie ladował to czemu kierowcy nie poinformowała informacja na desce rozdzielczej (kontrolka) że coś jest nie tak i wypadało by to sprawdzić.

• #39 20 Lut 2016 23:42
    zwolmar
    Poziom 16  

Może ładował a wszystkiemu winna może być stacyjka, luźny przewód na bezpieczniku itp. Zgasły światła, zgasł silnik, rozrusznik nie chciał kręcić a jednocześnie nic się nie spaliło i napięcie na akumulatorze było prawidłowe (tak przynajmniej pisze autor tematu). Ciekawi mnie tylko, w którym momencie je mierzył, czy w trakcie trwania awarii, czy dopiero po jakimś czasie. to jest bardzo istotne.
    A pasek może być faktycznie luźny. Nawet była mowa, że zwalniał alternator pod obciążeniem. Od ślizgającego się paska nagrzeje się koło pasowe i przekaże ciepło dalej na alternator.

• #40 21 Lut 2016 08:50
    krecik22
    Poziom 12  

Jestem ciekaw czy po uruchomieniu auta i zdjęciu minusowe klemy auto zgaśnie czy będzie nadal pracował biorąc zasilanie z alternatora.

• #41 21 Lut 2016 08:58
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

krecik22 napisał:
    Jestem ciekaw czy po uruchomieniu auta i zdjęciu minusowe klemy auto zgaśnie czy będzie nadal pracował biorąc zasilanie z alternatora

To sobie na własnym samochodzie sprawdzaj.

Po pierwsze skoro jest 14V to łądowanie jest. Po drugie napisz jaki typ alternatora masz.

• #42 21 Lut 2016 09:09
    zwolmar
    Poziom 16  

Krecik22, Ty to masz zajefajne pomysły. Czy kiedykolwiek w życiu udało Ci się coś naprawić i nie zepsuć? :cry:

• #43 22 Lut 2016 11:35
    Yelonek88
    Poziom 10  

krecik22 napisał:
    Jestem ciekaw czy po uruchomieniu auta i zdjęciu minusowe klemy auto zgaśnie czy będzie nadal pracował biorąc zasilanie z alternatora.

To za bardzo ryzykowna metoda sprawdzenia ładowania. Jeśli alternator ładuje to będzie pracował aczkolwiek może dojść do poważnego uszkodzenia instalacji elektrycznej w pojeździe, głownie elementów elektronicznych. Spotkałem już kilka takich przypadków.
    A co do tego alternatora to dobrzy by też było oglądnąć w jakim stanie są szczotki ewentualnie diody. Szczotki gołym okiem da się skontrolować a diody multimetrem. Czasem nawet diody gołym okiem widać czy uszkodzone.

• #44 17 Maj 2016 20:39
    Dawiwid
    Poziom 6  

Szczotki były już doszczętnie zużyte nowy alternator załatwił sprawę dziękuję