Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analiza schematu podłączenia odbiorników

18 Lut 2016 21:09 546 5
  • Poziom 12  
    Cześć!

Przedstawiony w załączniku schemat opisuje opis podłączenia grzałek przez termostat S3. Zastanawia mnie układ podłączenia. Termostat na wejściu ma trzy fazy, na wyjściu też. Grzałki jednofazowe. Jaki to jest układ podłączenia? Widzę L1-L3 i L2-L3 czyli trójkąt? Proszę o wytłumaczenie bo się trochę pogubiłem.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!
  • Poziom 39  
    Słabo skoro nie potrafisz odnaleźć połączenia szeregowego dwóch grzałek , zarówno ogrzewania przedniego i tylnego.
  • Poziom 12  
    Nie o to chodzi, to widzę. Tylko zastanawia mnie to połączenie na wyjściu termostatu L1 z L3 i L2-L3 czy tam nie będzie zwarcia międzyfazowego?
  • Admin Sprzętu Medycznego
    Kolego przecież masz grzałki podłączone szeregowo między fazowo. Punkt 32 jest wspólny dla dwóch zespołów grzałek.
  • Poziom 12  
    Czyli w praktyce przewody fazowe dwóch grzałek podpinam pod 32, jednej do 12 i jednej do 22.
  • Poziom 39  
    M_D_M napisał:
    Czyli w praktyce przewody fazowe dwóch grzałek podpinam pod 32, jednej do 12 i jednej do 22.

32 wspólne gdzie podpinasz szeregowo dwie grzałki i dalej do 12 , kolejne dwie grzałki szeregowo znów od 32 i do 22 .