Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet 0087 - Przepływowy podgrzewacz wody - wyłącza się przy małym ciśnieniu

18 Lut 2016 23:09 2286 3
 • Poziom 28  
  Mam następujący problem z przepływowym podgrzewaczem wody na gaz (Termet 0087). Nie był on serwisowany przez 25 lat, stąd być może kłopot, ale do rzeczy.

  Piec jest obecny w hydroforowej instalacji wody (ciśnienie załączenia hydroforu: 0.2 MPa, wyłączenia: 0.4 Mpa). Jeżeli ciśnienie wody jest w okolicach górnej granicy (0.4 MPa) to przepływowy podgrzewacz włącza się i grzeje bardzo dobrze wodę, niestety w miarę jak woda leci i ciśnienie spada (powiedzmy do 0.3 lub 0.25 Mpa) to płomień gazu powoli zmniejsza się aż w końcu gaśnie(chociaż ciśnienie wody lecącej z kranu nie jest wcale takie niskie). W efekcie podczas kąpieli jest dyskomfort bo po minucie prysznica woda jest zimna i trzeba czekać kolejne kilkanaście sekund aż ciśnienie wody jeszcze bardziej spadnie i pompa hydroforu się załączy. Między kolejnymi załączeniami pompy udaje się uzyskać ok. 100 litrów wody, zwłaszcza że kilka miesięcy temu zbiornik hydroforowy był dompompowywany, a problemy z piecem zaczęły się kilka tygodni temu.

  Co można z tym piecem jeszcze zrobić?
 • Poziom 38  
  phanick napisał:
  Nie był on serwisowany przez 25 lat
  phanick napisał:
  Co można z tym piecem jeszcze zrobić?

  Oddać złomiarzowi, albo zrobić serwis i stwierdzić czy używanie jest jeszcze bezpieczne.
 • Poziom 35  
  Przy ciśnieniu 0,2KPa (to 2 Atm.) powinien bez trudu odpalać. Prawdopodobnie membrana jest już nieźle porowata i przy tym ciśnieniu nie jest w stanie otworzyć zaworu (25 lat bez serwisu). Może tęż być nieco zatarta iglica. Trzeba się zastanowić, czy piecyk w ogóle nadaje się do dalszego użytku (bez serwisu napewno nie), czy do wymiany. Przede wszystkim, czy aby nie popuszcza gazu (stan zespołu gazowego i innych miejsc, skąd mógłby uchodzić gaz). Stan nagrzewnicy (po tylu latach napewno jest przepalona i piecyk musi dużo zużywać gazu, tym bardziej, że nie był nawet czyszczony). Zespół wodny - wiadomo (membrana do wymiany, pewnie zwężka Venturiego zakamieniona, zakamieniony zawór powolnego zapalania).
 • Poziom 28