Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie obwodu pralki - Jakim urządzeniem i o jakiej charakterystyce ?

lanzul 19 Lut 2016 00:33 915 7
  • #1 19 Lut 2016 00:33
    lanzul
    Poziom 26  

Witam,
    Cel: Zabezpieczenie obwodu pralki
    Pytania do praktyków i znawców:
    Jakie urządzenie(-a) zabezpieczające będzie(-dą) lepsze/ sprawniejsze/ funkcjonalniejsze/ nowocześniejsze/ bezpieczniejsze:
    1) W klasycznym układzie z wyłącznikiem różnicowoprądowym oraz wyłącznikiem nadprądowym (większa ilość połączeń, większa puszka - 4-ro modułowa) ?
    czy
    2) W układzie z wyłącznikiem nadprądowym z wbudowanym modułem różnicowoprądowym, czyli 2 w 1 (mniejsza ilość połączeń, mniejsza puszka - 2-wu modułowa) ?
    3) Jaka charakterystyka będzie lepsza/ bardziej pożądana, B czy C ?

Uwaga do pytania nr 3) - co prawda znalazłem ze 3 tematy z uwagami na ten temat, ale raczej nie było tam 'ostatecznych wzajemnych ustaleń' - niby taka pralka to urządzenie nieduże i 'domowe', ale z drugiej strony silnik w niej indukcyjny i pewnie mogłyby zaistnieć sytuacje, że nawet nieuszkodzona na rozruchu będzie pobierać większy prąd niż powinna.

Pozdrawiam

0 7
  • Pomocny post
    #2 19 Lut 2016 05:14
    djlukas
    Poziom 27  

Pierwszy i drugi punkt jest ok. Co do charakterystyki to B

0
  • #3 19 Lut 2016 09:35
    stonefree
    Poziom 24  

Ja bym się skupił na pytaniu nr 4) z jakiej instalacji ma być zasilona ta "puszka 4 modułowa"?

0
  • Pomocny post
    #4 19 Lut 2016 09:48
    CYRUS2
    Poziom 36  

Pk 1,2 Bez znanczenia czyopcja1,czy 2.
    W obu przypadkakch B10.

lanzul napisał:
    niby taka pralka to urządzenie nieduże i 'domowe', ale z drugiej strony silnik w niej indukcyjny i pewnie mogłyby zaistnieć sytuacje, że nawet nieuszkodzona na rozruchu będzie pobierać większy prąd niż powinna.
    Niby jakie sytuacje ? Nie kombinuj.
    Tak naprawdę to robota nie dla cjebie.

0
  • #6 19 Lut 2016 10:30
    qadam12

Poziom 26  

Witam. W instrukcji obsługi pralki jest napisane jakim bezpiecznikiem ma być zabezpieczony obwód pralki . Producent przewidział mogące zaistnieć sytuacje.

0
  • #7 19 Lut 2016 10:43
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

lanzul napisał:
    niby taka pralka to urządzenie nieduże i 'domowe', ale z drugiej strony silnik w niej indukcyjny i pewnie mogłyby zaistnieć sytuacje, że nawet nieuszkodzona na rozruchu będzie pobierać większy prąd niż powinna.

Zanim coś takiego napiszesz to sprawdż na tabliczce jaki prąd silnik pobiera lub go zmierz cęgami żeby głupot nie pisać ale mimo wszystko tak jak kol.CYRUS2 napisał to robota dla elektryka.

0
  • #8 19 Lut 2016 13:06
    lanzul
    Poziom 26  

Witam,

1) Pralka staruszka, 20 lat, bez dokumentacji i tabliczek, jedyne co to naklejka z mocą grzałki ... :-) ...
    2) Dla wszystkich 'troskiliwych' speców ... chwalić się nie będę, że nie ja będę montować instalację ... :-) ...
    3) Pytałem się, bo lubię wiedzieć co mogą mi montować inni, a i z fachowcem rozmowa będzie 'inna', jak w czasie pracy będę mu przeszkadzać gadaniem ... :-) ...
    4) Za rady dziękuję ... postaram się nie zrobić zwarcia w myślach, jak będę o tej instalacji rozmyślać ... :-) ... mam nadzieję, że prądy u mnie są niższe niż 0,01A to i 'różnicówki', tej czulszej, nie wywali ... :-) ...
    5) Sądziłem, że pytania napisałem na forum dla początkujących ... :?:

Pozdrawiam

0