Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ciśnieniowa Karcher k5.2012 - nie nabija ponownie ciśnienia, film

Karenz 19 Lut 2016 00:49 5001 6
  • #1 19 Lut 2016 00:49
    Karenz
    Poziom 8  

Myjka naprawiana 3 razy na gwarancji w centrum serwisowym Karcher (tam też kupiona).
    Co roku problem powraca, serwis nie jest wstanie na stałe usunąć tej usterki.
    Przypadłość wraz z czasem pogłębia się. Jak dla mnie jakiś zawór/czujnik się luzuje.
    https://vimeo.com/151035942
    Ktoś ma jakiś pomysł od czego zacząć poszukiwanie?

Tak jak widać na filmie:
    1.On/off
    2.nabite ciśnienie
    3.użycie spustu lancy (ciśnienie obniżone )
    4.Pompa nie załącza się

W drugim przypadku:
    1. Cały czas wciskanie spustu lancy (leci woda )
    2. on/off
    3. Nabija się ciśnienie
    4.Pompa pracuje

0 6
  • #2 20 Lut 2016 14:53
    Karenz
    Poziom 8  

Odebrałem dziś urządzenie kolejny raz z naprawy gwarancyjnej . Kolejny raz rzekomo zalepił się tłoczek i 2 tyg wykonywano regulacje czyt. przesmarowanie .
    Jeżeli ktoś był by tak miły i pokazał mi na rysunku schematycznym o którym elemencie mowa był bym bardzo wdzieczny .
    rysunki dostępne tutaj

0
  • Pomocny post
    #3 22 Lut 2016 22:21
    JACU626

Poziom 27  

Rys 1 pozycja 13 - myjka nie włącza sie, pozycja 7 brak ciśnienia. Stała usterka pojawiła się w k 5.55 jubile a że głowica jest kompozytowo aluminiowa to i problem powraca. Da się usunąć na stałe ale zbyt wielu serwisantów śledzi forum i zlinczują mnie jak napisze.

5
  • #4 23 Lut 2016 11:17
    Karenz
    Poziom 8  

Ok przeczytałem wszystkie tematy na elektrodzie i już mniej więcej wiem co należy wykonać .
    Znalazłem nawet filmik z instruktażem
    https://www.youtube.com/watch?v=cX7iGzMo3V8

Jak rozumiem ja wyjmuje cały tłoczek czyszczę i tylko przesmarowuje bez rozbierania .
    Nasmarować wazeliną techniczną .
    W tematach też radzono aby wymienić olej na hippol .
    Tak się składa ze mam olej przekładniowy syntetyk 80w90 elfa nada sie ?
    Mam go z 3 l bo do skrzyni mialem go zalać ale w końcu ja wymieniłem

0
  • #6 24 Lut 2016 19:29
    Karenz
    Poziom 8  

Dziś rozwiązałem wszystkie wątpliwości .
    Moja głowica jest w całości aluminiowa , trzymałem ją w rękach .
    Problem leży po stronie niedokładnego odlewu głowicy na którym osiadał kamień.
    Dodatkowo mocno chlorowana woda wymywała smar.
    Cała napraw skupia się do tego filmiku
    https://youtu.be/pWnYAPFB16k?t=1m43s
    Po prostu trzeba ją co roku przesmarowywać i tak będzie najlepiej .
    Używam myjki na mazowieckiej wsi gdzie stan wody jest po prostu fatalny , mimo dodatkowego filtra myjka i osprzęt są mocno zakamieniałe .

Po drugie wymiana smaru na olej nie ma żadnego sensu może doprowadzić tylko do zniszczenia uszczelniaczy olejowych . Wymianę można zrobić tylko przy mocno zużytym smarze .

Co do serwisów mogę bardzo polecić serwis na www.myjki.net
    Jagiellońska 52/89A Przerobiłem z obsługą wszystkie możliwości wymiany głowicy na gwarancji karchera , sprawdzili mi cała historie serwisową .
    Rozmontowali urządzenie i wszystko przy mnie sprawdzili . Za wszystko zapłaciłem 20 zł . Dostałem też pełny instruktaż jak zrobić to samemu (wpuścili mnie na warsztat ) . Ogólnie bardzo duży pozytyw .

Przed chwilą dla upewnienia strzeliłem dwie fotki

Myjka ciśnieniowa Karcher k5.2012 - nie nabija ponownie ciśnienia, film Myjka ciśnieniowa Karcher k5.2012 - nie nabija ponownie ciśnienia, film

0
  • #7 25 Lut 2016 06:41
    Karenz
    Poziom 8  

Tłoczek ciśnienia chodzi z lekkim oporem , wysnułem taką teorie że może zmienili mi głowice bez zmiany tych zaworów ? W systemie nie pada ani razu słowo głowica.

2