Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDX x16 1353CA - awaria po zmianie biosu

19 Lut 2016 08:25 771 4
  • Poziom 9  
    Witam, mój laptop to HP HDX 16 model 1353CA, podczas zmiany biosu z wersji F.34 na najstarszą F.13 doszło do awari komputera, po resecie ekran zrobił się czarny i komputer nie wyświetla obrazu, podłączenie innego monitora nic nie dało, próbowałem wrzucić wcześniejszego czyli ponownie F.34 lub F.32 poprzez "WINDOWS + B" ale nie potrafię sobie poradzić z wyciągnięciem plików *.BIN itp z programu instalacyjnego lub źle mam przygotowanego pendrive, czy może znajdzie się uprzejma osoba która wytłumaczy od a do z co robić, lub przygotuje mi takie pliki, bardzo bym prosił o pomoc.

po co zmieniałem bios na starszy ?? no właśnie coś mnie opętało i chciałem wgrać i potestować MAC OS X, brakowało mi zaawansowanych ustawień w biosie ponieważ f.34 jest bardzo okrojony i liczyłem że F.13 jako starszy ma więcej opcji. dlatego proszę bardzo o pomoc, a może ktoś ma biosa jakiegoś przerobionego który będzie działał i u mnie z dostępnymi tymi zaawansowanymi ustawieniami.
  • Poziom 21  
    Witam
    http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=45896 <-procedura
    http://www.systutorials.com/3022/hp-compaq-bios-crisis-recovery-from-a-failed-bios-flashing/
    A plik bin uzyskasz wypakowując bios 7zip, 3610F32.fd
    Nazwa pliku powinna być prawdopodobnie zmieniona na 3610.fd

Cytat:
    Hello,
    First of all a big THANKS to this thread and to those who contributed directly and indirectly into it because it guided me in the right direction to bring back to life a bricked HP G62-453TU notebook. I am mentioning below the whole process for those like me who come here looking specifically for HP G62-453TU BIOS recovery.

Error symptoms:
    When I power on the notebook, its power led gets on, its fan starts, Wifi led gets on but in orange (i.e. wifi off) color, capslock key blinks twice after every 3 seconds and a black screen with no further post messages or HP logo

Diagnosis:
    Caps Lock LED blinking twice means the BIOS is corrupt.

Solution:
    Download recent BIOS (InsydeFlash F.37 at the time of writting)
    Uncompress it using a compression software into any empty folder. You will get a file named 1425F37.exe so we need to Uncompress it again. As a result we get several files out of which we are interested in 1425F37.fd and 1484F37.fd
    Copy the above mentioned 2 ****F37.fd files to another empty folder
    Now rename these files as 1425.fd and 1484.fd respectively by removing F37 from there names.
    make a copy of 1425.fd and rename this copy as 1426.fd
    Now we shall have 3 files named 1425.fd, 1426.fd and 1484.fd
    (Note: System board ID of G62-453TU is 1425. You can choose to take only 1425.fd file and make its other variants as described below however I made variants for all 3 files to be on the safe side.)
    Now make 2 copies of all these files and rename these copies as ****.BIN and ****.ROM by simply renaming and changing the file extension
    Now we shall have 9 files. Again make copies of these files and rename new files respectively as ****HW.FD, ****HW.BIN and ****HW.ROM
    Now we shall have 18 files. Copy all these 18 files to a blank USB flash drive (I formated it as FAT32)

Starting flash process:
    Take out battery of the affected G62 notebook, disconnect the AC adapter, disconnect all other attached devices
    Press and hold the power button for around 15 seconds to drain any residual charge in the capacitors
    Insert the USB flash drive in affected G62 notebook (I inserted it on the left side port. For me somehow it didn't work in the right side port.)
    Press and hold windows+B keys (DO NOT release these keys) and connect the power cable.
    Press the power button. The power led will light up (We are still holding the windows+B keys) and fan will start spinning. Now check the Caps Lock led. If it lights up and stays on then you can release the windows+B keys and wait. If it does not light up continuously and starts blinking again then it means that flash process has not started and we need to start it again (It took me 3 tries before it started). You will not see any thing on the screen but after few seconds you will start hearing beeps. These beeps indicate that flash process has started. After few minutes these beeps will end and the fan will stop spinning indicating that our flash process has finished and we can safely remove the USB flash drive. After removing the USB, press the power button and ideally you shall see the notebook coming back to life.

Źródło

Powyżej opisane są różne warianty nazw plików do recovery...
  • Poziom 9  
    niestety nic z tego te sposoby które podałeś nie działają, i nic się nie dzieje, dalej czarny ekran
  • Poziom 21  
    Witam
    A dzieje się coś po uruchomieniu? Miga caps lockiem, bądź przy próbie recovery świeci?
    Czy całkiem zgon? Bo jeśli świeci to może za krótko czekasz? Sprawdź też inny pendrive najlepiej jakiś starszy 1GB max 2GB.
    Bo jeśli w ogóle nie reaguje to programator chyba cie tylko ratuje...
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    całkowitego zgonu nie ma po wciśnięciu WIN+B zaczyna odzywać się głośnik na płycie główniej, miga też caps lock i num lock 3 razy przerwa i znów 3 razy itd....

z pendrive już kombinowałem i to właśnie z 2 gb sformatowanym na sysem FAT 16 nic to nie dało, umieszczałem pliki z biosem w głównym katalogu, tworzyłem folder bios i w nim też to nic nie dało, potem w folderze bios tworzyłem jeszcze jeden folder current, zmieniałem nazwy plików i ich rozszerzenia i milion wariantów i zero efektu

poddałem się i oddałem kompa do serwisu żeby może oni programatorem go wgrali czy coś