Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 II 2011r - Stuki w tylnym zawieszeniu.

19 Lut 2016 10:29 1572 2
  • Poziom 15  
    Mam problem z Citroenem C3 2011r.

Przebieg oryginalny, 50 000 km i problemem są stuki w tylnym zawieszeniu, przejechałem się w bagażniku i słychać to bardziej z lewej strony (od strony kierowcy). Samochód praktycznie nowy, nic nie budzi zastrzeżeń, wszystko opukane nic nigdzie nie słychać.

Zdemontowałem amortyzator i w mojej ocenie jest jak nowy, gumy belki również, także pytanie czy to nie jest jakaś znana usterka, może była jakaś akcja serwisowa?
  • Poziom 27  
    Napiszę na przykładzie swojego auta. Miałem stukanie z tyłu podczas jazdy na szutrach i polnych drogach. Pomimo dobrze wyglądających podzespołów dopiero wymiana tulei tylnej belki pomogła. W warsztacie podmienialiśmy po kolei podzespoły tylnego zawieszenia, aż doszliśmy co nie gra, bo na wszelkich szarpakach nic nie pukało.
  • Poziom 1  
    marcias napisał:
    Mam problem z Citroenem C3 2011r.

Przebieg oryginalny, 50 000 km i problemem są stuki w tylnym zawieszeniu, przejechałem się w bagażniku i słychać to bardziej z lewej strony (od strony kierowcy). Samochód praktycznie nowy, nic nie budzi zastrzeżeń, wszystko opukane nic nigdzie nie słychać.

Zdemontowałem amortyzator i w mojej ocenie jest jak nowy, gumy belki również, także pytanie czy to nie jest jakaś znana usterka, może była jakaś akcja serwisowa?

Część,
    ja miałem identyczny problem w C3 2011 rok, delikatne stuki na niewielkich nierównosciach.
    Na szarpakach wykazało sprawność ok 70% i zero wycieków.
    Okazało się, że amortyzatory były do wymiany (była wadliwa seria oryginalnych amortyzatorów).
    Ja wymieniłem na KYB i jest OK.
    Nie warto się męczyć , niecałe 400 zł i po problemie.