Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką stacje lutowniczą wybrać do 300zł ?

19 Lut 2016 12:59 1278 2
  • Poziom 14  
    Witam,
    Pracowałem kiedyś w serwisie i chciałbym teraz kupić dla siebie stację lutowniczą, żeby pomajstrować przy telefonach: wymiana SIM-readerów, może jakieś BGA.

Używaliśmy takich lutownic Metcala.
    Jaką stacje lutowniczą wybrać do 300zł ?

Jak dla mnie to taka lutownica trochę za droga. Poza tym korzystałbym z niej 100 razy rzadziej. Do prywatnego majsterkowania nie potrzeba mi takiej maszyny :)
    I tu pojawia się moje pytanie: Jaką lutownicę polecicie, żeby była w miarę podobna do tego metcala, ale tak moze do 300zl. Lutownica musi tylko mieć wymienne groty (najbardziej potrzebuje płaskiego 4mm) i żeby nie było problemów z ich dokupieniem.

Z góry dzięki
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Witam,
    Na znanym portalu aukcyjnym na a.. jest kopia Hakko FX-951 pod nazwą GM-951.
    Cena mieści się w założonym budżecie. Osobiście kupiłem i sobie chwalę. Groty zintegrowane z grzałką i termoparą (typ T-12) o mocy 70W do nabycia j.w. lub 2-2,5 raza taniej na Aliexpress z darmową dostawą. Co ciekawe z Aliexpress otrzymałem chyba oryginały Hakko (laserowo wygrawerowane logo Hakko) a stacja kupiona na a.. miała grot bez tego logo i wydaje mi się, że gorszej jakości. Nagrzewa się do 350 stopni w niecałe pól minuty. Aha, stacji raczej nie opłaca się sprowadzać z Aliexpress ze względu na cenę z dostawą za to groty jak najbardziej. Mam jeszcze stację Elwika (starą) i kombo z hotairem PT-968 ale ta najbardziej przypadła mi do gustu. Jak na chińską kopię całkiem nieźle. Tyle z mojego doświadczenia.
    Pozdrawiam
    jmnlabs
  • Poziom 14  
    Dzięki wielkie za odpowiedź. Też się zastanawiałem nad tą stacją (GM-951) ale wyglądała mi na słabej jakości chiński produkt. Dzięki za informacje, taką stację zakupię :) Mam nadzieję, że nie będzie z nią problemów.