Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-55CR850E vs. LG 55EG910V vs. SONY KD-55S8505C

19 Lut 2016 13:40 2724 35
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam taki dylemat, który wybrać, zakup planuję na wiosnę. Zależy mi na jakości obrazu, więc tu nieporównywalny jest OLED, ale pozostałe mają 4K, a ja mam amplituner, który upskaluje do 4K. Nie widziałem ich w sklepie obok siebie, żeby porównać obraz, szczególnie przy odchyleniu 30-40st od osi. Czy ktoś ma porównanie i może coś podpowiedzieć? Co byście wybrali? Kilka danych:
    Budżet 10-12k, telewizor visavis okien (stąd matryca zakrzywiona), do filmów głównie z c+ i z internetu (cda, player) oraz codziennego oglądania z cyfry, odległość od ekranu 3,5m
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    budżet 10-12k
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź, jednak oba modele, które podałeś, sa z prostym ekranem, a ja ze względu na usytuowanie tv preferuję zakrzywiony. W przypadku philipsa znalazłem Philips 55PUS8700/12. Poza tym mam ograniczenia wielkościowe, tv musi zmieścić się na panelu 90x150cm w miarę proporcjonalnie wieć ten sony nie wchodzi w grę tym bardziej. Na dźwięku też mi tak bardzo nie zależy, bo idzie przez kino domowe.

Co do OLEDa, myślałem, że tu piksele świecą, a nie matryca jest podświetlana.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Dzięki za rady, jak pisałem, zakup dopiero na wiosnę, prawdopodobnie maj, więc póki co szukam, ale ten Philips rzeczywiście ciekawy, nie brałem go wcześniej pod uwagę. Rozumiem, że jakośc obrazu, czernie i kontrast jest w nim lepszy niż w Panasonicu i Sony, które rozważałem wcześniej?

Zaniepokoiła mnie jedynie opinia recenzenta z przytoczonego przez Ciebie testu, który mówi, że przy świetle zza kanapy, a u mnie są okna, zakrzywiony ekran rozciąga światło. Wydawało mi się, że powinno być przeciwnie.

I jeszcze jedno. Podlinkowany przez Ciebie test 8601 wspomina o tym, że TV posiada HDR, ale nigdzie indziej nie widzę potwierdzenia tego w danych producenta. Nie jest o tym tez nigdzie wspomniane w modelu 8700. To jak to jest z tym HDRem?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    czy w tej sytuacji 8700, który nie ma HDR, będzie miał gorsze kontrasty i czy jest to zauważalne? nie chcę upierać się na siłę przy tym zakrzywionym, jeżeli miałbym coś stracić na jakości.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    czym jest skalowanie i do czego wykorzystywany jest ten kodek?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    a tak po ludzku? :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    co to jest ta kalibracja, czy wykonuję ją samemu za pomocą jakiegoś oprogramowania, czy w 8700 jej w ogóle nie ma czy jest ale gorsza?
    kodek do transmisji 4k? o jaką transmisję chodzi? jakie to ma przełożenie na obraz vs. 8700?
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Znalazłem jeszcze model 8701, który ma VP9 i ze względu na krzywiznę byłby dla mnie idealny, ale nie widzę go w sprzedaży, może do maja się pojawi.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    OK, dzięki, waham się więc między 8700 a 8601. Powrócę do tematu za jakieś 2 mce, tuż przed zakupem, możliwe, że pojawi się jakaś alternatywa, która rozwiąże mój dylemat.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    no wiosnę mają się pojawić nowe modele Sony np. KD-55SD8505C. Nie mogę jeszcze znaleźć w sieci jego parametrów, czy ma VP9.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    widzę, że panasonic CR850 również posiada VP9 oraz HDR. Jeżeli zrezygnowałbym z ambilighta i lepszych głośników w Philipsie 8700, a porównywalibyśmy samą jakość obrazu, czerń, to jak one wtedy wypadają? Czy Firefox OS jest gorszym pomysłem niż Android?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    przekonałeś mnie do tego Philipsa, jednak zależy mi na tym zakrzywionym. Nie wiem, czy nie poczekam do premiery nowych modeli.
  • Poziom 1