Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zablokowany Lenovo ThinkPad T440s

karolkuzdub 19 Feb 2016 14:05 2298 5
 • #1
  karolkuzdub
  Level 7  
  Witam serdecznie i pozdrawiam, nabyłem właśnie lapka Lenovo T440s który jest zablokowany hasłem na biosie i systemie, poświęciłem sporo czasu na internecie i mało co na ten temat jest może ktoś mi pomoże.
 • #2
  krzysiek_krm
  Level 40  
  Witam,
  w instrukcji serwisowej:
  http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles_pdf/t440s_hmm_en_sp40a25360_01.pdf
  na stronach 31 i 32 piszą jak to zrobić, chociaż w zależności od tego, które z haseł jest ustawione i zapomniane, może to być proste lub niewykonalne (płyta główna lub twardy dysk do wymiany).
  Jeżeli chodzi o system (Windows ?), trzeba poszukać w wyszukiwarce pod hasłem "windows password removing", są programy, które nie potrafią odczytac hasła, ale potrafią je usunąć. W przypadku systemu, chyba jednak lepiej postawić go od nowa, te komputery mają często ukrytą partycję na dysku, na której jest instalacyjna wersja systemu. Sposób wejścia powinien być opisany w podstawowej instrukcji (kiedyś był do tego ten niebieski przycisk, uaktywniany przy uruchamianiu), potem trzeba wybrać coś typu "restore factory system state" i poczekać aż się system zainstaluje.
  Swoją drogą, jeżeli sprzedający nie był w stanie podać używanych haseł, to sprzęt może mieć cokolwiek podejrzane pochodzenie.

  Pozdrawiam
 • #3
  dt1
  Admin of Computers group
  Hasła do BIOSu najlepiej domagaj się od sprzedawcy. Odblokowanie BIOSu w IBMach nie jest wcale takie łatwe, szczególnie w warunkach domowych :)

  Hasło systemowe to inna sprawa, można je obejść, ale tak czy inaczej pewnie będziesz wolał sobie zainstalować czystego Windowsa, żeby nie mieć pozostałości po starym właścicielu.
 • #4
  karolkuzdub
  Level 7  
  nie mam kontaktu ze sprzedawcą i nie mogę w biosie ustawić żeby wystartować z napędu co w takim przypadku?
 • #5
  dt1
  Admin of Computers group
  Przykładowe rozwiązanie: http://www.allservice.ro/forum/viewtopic.php?t=3044 - wady - metoda dość skomplikowana i wcale nie taka tania. Albo wymiana płyty. Jedno i drugie dość drogie. Być może są jakieś tańsze metody :)

  Albo pozostaje Ci instalacja Windowsa metodami nie wymagającymi bootowania z napędu.
 • #6
  krzysiek_krm
  Level 40  
  Rozumiem, że zgodnie z opisem z instrukcji serwisowej, usunąłeś hasło za pomocą chwilowego odłączenia bateryjki podtrzymującej konfigurację.

  Teraz są dwie możliwości.

  Chwilowa zmiana "boot sequence":
  opisane na stronie 26 powyższej instrukcji serwisowej, po włączeniu komputera i pojawieniu się na ekranie ThinkPad logo, przyciskać i zwalniać klawisz F12, po pojawieniu się Boot Menu zwolnić F12, wybrać strzałkami pożądany napęd (może być CD albo USB HDD, itp.), przycisnąć Enter (w międzyczasie trzeba włożyć płytę lub podłączyć to co trzeba do USB).

  Trwała zmiana "boot sequence":
  opisane na stronie 29, przycisnąć F1 i włączyć komputer, po wyświetleniu logo lub usłyszeniu dźwięków z głośniczka puścić F1, otworzy się program ThinkPad Setup, strzałkami wybrać "Startup - Boot", wybrać CD/DVD jako 1st Boot Device, włożyć płytę do napędu, przycisnąć F10 aby zapisać zmiany w ThinkPad Setup, postępować zgodnie z instrukcjami.

  Pozdrawiam