Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zablokowany Lenovo ThinkPad T440s

karolkuzdub 19 Lut 2016 14:05 660 5
  • #1 19 Lut 2016 14:05
    karolkuzdub
    Poziom 3  

Witam serdecznie i pozdrawiam, nabyłem właśnie lapka Lenovo T440s który jest zablokowany hasłem na biosie i systemie, poświęciłem sporo czasu na internecie i mało co na ten temat jest może ktoś mi pomoże.

0 5
  • #2 19 Lut 2016 14:52
    krzysiek_krm
    Poziom 30  

Witam,
    w instrukcji serwisowej:
    http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles_pdf/t440s_hmm_en_sp40a25360_01.pdf
    na stronach 31 i 32 piszą jak to zrobić, chociaż w zależności od tego, które z haseł jest ustawione i zapomniane, może to być proste lub niewykonalne (płyta główna lub twardy dysk do wymiany).
    Jeżeli chodzi o system (Windows ?), trzeba poszukać w wyszukiwarce pod hasłem "windows password removing", są programy, które nie potrafią odczytac hasła, ale potrafią je usunąć. W przypadku systemu, chyba jednak lepiej postawić go od nowa, te komputery mają często ukrytą partycję na dysku, na której jest instalacyjna wersja systemu. Sposób wejścia powinien być opisany w podstawowej instrukcji (kiedyś był do tego ten niebieski przycisk, uaktywniany przy uruchamianiu), potem trzeba wybrać coś typu "restore factory system state" i poczekać aż się system zainstaluje.
    Swoją drogą, jeżeli sprzedający nie był w stanie podać używanych haseł, to sprzęt może mieć cokolwiek podejrzane pochodzenie.

Pozdrawiam

0
  • #3 19 Lut 2016 15:03
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Hasła do BIOSu najlepiej domagaj się od sprzedawcy. Odblokowanie BIOSu w IBMach nie jest wcale takie łatwe, szczególnie w warunkach domowych :)

Hasło systemowe to inna sprawa, można je obejść, ale tak czy inaczej pewnie będziesz wolał sobie zainstalować czystego Windowsa, żeby nie mieć pozostałości po starym właścicielu.

0
  • #4 19 Lut 2016 16:22
    karolkuzdub
    Poziom 3  

nie mam kontaktu ze sprzedawcą i nie mogę w biosie ustawić żeby wystartować z napędu co w takim przypadku?

0
  • #5 19 Lut 2016 17:46
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Przykładowe rozwiązanie: http://www.allservice.ro/forum/viewtopic.php?t=3044 - wady - metoda dość skomplikowana i wcale nie taka tania. Albo wymiana płyty. Jedno i drugie dość drogie. Być może są jakieś tańsze metody :)

Albo pozostaje Ci instalacja Windowsa metodami nie wymagającymi bootowania z napędu.

0
  • #6 19 Lut 2016 18:04
    krzysiek_krm
    Poziom 30  

Rozumiem, że zgodnie z opisem z instrukcji serwisowej, usunąłeś hasło za pomocą chwilowego odłączenia bateryjki podtrzymującej konfigurację.

Teraz są dwie możliwości.

Chwilowa zmiana "boot sequence":
    opisane na stronie 26 powyższej instrukcji serwisowej, po włączeniu komputera i pojawieniu się na ekranie ThinkPad logo, przyciskać i zwalniać klawisz F12, po pojawieniu się Boot Menu zwolnić F12, wybrać strzałkami pożądany napęd (może być CD albo USB HDD, itp.), przycisnąć Enter (w międzyczasie trzeba włożyć płytę lub podłączyć to co trzeba do USB).

Trwała zmiana "boot sequence":
    opisane na stronie 29, przycisnąć F1 i włączyć komputer, po wyświetleniu logo lub usłyszeniu dźwięków z głośniczka puścić F1, otworzy się program ThinkPad Setup, strzałkami wybrać "Startup - Boot", wybrać CD/DVD jako 1st Boot Device, włożyć płytę do napędu, przycisnąć F10 aby zapisać zmiany w ThinkPad Setup, postępować zgodnie z instrukcjami.

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo