Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wtyki RJ45 LAN jakiej firmy polecacie?

michalb77 19 Feb 2016 15:22 4605 6
    michalb77
    Level 15  
    Jakiej firmy polecacie wtyki RJ45?
    Kupiłem najtańsze na all.... i są do kitu, tester pokazuje że ok, a w laptopie nie ma połączenia albo nie ma dokładnego styku.

Dodam że zawsze kupowałem najtańsze i nigdy nie było problemu, a teraz takie coś.

Może ktoś poda linka do all.... lub sklepu, który ma bezproblemowe wtyki?
    TechLOG
    Level 19  
    Myślę, że autor wątku miał na myśli to, iż wtyczki do samodzielnego montażu są jakieś takie mniejsze. Ja kupowałem przez net i po zaciśnięciu wtyczki te w niektórych gniazdach (w szczególności w routerze) okazały się być luźne. Objaw był taki sam jak u Kolegi - utrata połączenia, trzeba było docisnąć. Stwierdziłem, że "ok, chiński badziew, kupię lepsze w sklepie" - a w dobrym sklepie elektronicznym sprzedali mi (ze sporą marżą) te same, jakie kupiłem w serwisie aukcyjnym i mówili, że innych nie ma. Dodam, że to nie problem gniazd (i tego przykładowego routera), bo w to samo miejsce kabel zalewany wchodzi ciasno i wtyczka nie rusza się na boki, stąd wnioskuję, że to problem wtyczek właśnie. Czy na drut, czy na kabel - jest niestety to samo. Jakby plastyk z którego to robią za mocno się kurczył podczas stygnięcia po wyjściu z formy.
    W związku z powyższym tez jestem ciekaw czy są na rynku jakieś porządne wtyczki do samodzielnego zaciskania, czy został tylko ten chiński badziew o zbyt małych rozmiarach.
    TechLOG
    Level 19  
    Sugeruje Kolega, że mam kupować z suwmiarką w ręce? Paranoja jakaś, nigdy nie było z tym problemu kiedyś, a potem się pojawił.
    Co ciekawe, zalewane kable nie mają tej przypadłości, a pewnie też w Chinach są robione.
    Przy okazji - ma Kolega gdzieś pod ręką link do tej specyfikacji podającej wymiary i tolerancje?
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    A sprawdzałeś czy sama zaciskarka ci nie szwankuje?
    michalb77
    Level 15  
    Wtyczka jest luźna, tak jak mówi kol. @TechLOG, ale ruszanie wtyczką nic nie daje.
    Wydaje mi się że w testerze wtyczka jest ciaśniejsza i dlatego tester pokazuje prawidłowe zaprasowanie.
    Co ciekawe dzisiaj montowałem inny kabel, który ma troszkę cieńszą średnicę i działa bez problemu.
    Oba kable mają druty (nie linka).

Dzisiaj kupiłem 3x droższe wtyki w sklepie, ale taki sam efekt, wyglądają zresztą tak samo.

EDIT:
    Sprawa rozwiązana.
    Wstyd się przyznać, ale pomyliłem kolory w skrętce. Patrzyłem na stary kabel i po prostu źle odczytałem kolejność kolorów.
    Co ciekawe krótszy kabel 50 (nieprawidłowa kolejność kolorów) siec działa. Dłuższy kabel ok. 65m sieć nie działa (zadziałała po prawidłowym ustawianiu kolorów drutów we wtyczce.