Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka/Indesit/W903T - Przerywa pranie i obraca programatorem

19 Lut 2016 17:25 525 3
  • Poziom 7  
    Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny awarii pralki jak w tytule. Nie wiem, czy jej reanimacja ma sens, a doświadczenia z diagnozą warsztatu mam niestety nieciekawe, stąd też chciałbym zasięgnąć Waszej opinii.

Poniżej objawy:

Po ustawieniu programu pralka pierze przez około 3 minuty a następnie spuszcza wodę, po czym programator zaczyna się bez przerwy obracać. Nie można zresetować programu ustawionego na początku, pomaga jedynie wyłączenie zasilania. Sytuacja powtarza się bez względu na ustawiony program, czy np. płukanie.

Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    Adam.

• Poziom 39  
    Na początku powiem iż w mojej byłej pralce Ariston problem ten występował kiedy zacinała się kulka w syfonie - miała problem z odprowadzeniem wody.
    Tutaj problem występuję po 3 minutach prania. Warto byłoby sprawdzić czy na samym wirowaniu lub płukaniu dzieje się tak samo. Jeśli nie - warto przyjrzeć się grzałce i czujnikowi temperatury.
  • Poziom 7  
    Na płukaniu pralka reaguje podobnie. Jakby bez przerwy nabierała i spuszczała wodę, po czym uruchamia się programator i krąży w kółko :(

• Poziom 39  
    Do sprawdzenia szczotki na silniku, hudrostat - na końcu programator.