Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podmiana T_con zintegrowany z matrycą AUO_T390HVN01.0 z Toshiba 39L4333 DG

ratel 19 Lut 2016 17:42 780 2
  • #1 19 Lut 2016 17:42
    ratel
    Poziom 10  

Czeka mnie wyzwanie , muszę podmienić t_con który jest zintegrowany z matrycą , nie jest to klienta sprzęt , więc mogę sobie pozwolić na ryzyko .

Podmiana T_con zintegrowany z matrycą AUO_T390HVN01.0 z Toshiba 39L4333 DG Podmiana T_con zintegrowany z matrycą AUO_T390HVN01.0 z Toshiba 39L4333 DG
    Nie oczekuje odpowiedzi ze nie można tego tego zrobić itp.

Wpadłem na pomysł aby tak uciąć pcb t_conu tak aby pozostały ścieżki miedziane , pozostawiając nie naruszony flex (nie odklejony) . Czekam na inne sugestie , opisy oraz wykorzystane narzędzia . Wspomne jeszcze ze jest to moim przypadku jest jedyna opcja naprawy , gdyż wymiana poszczególnych elementów nie wchodzi w grę , bo uszkodzenie płytki jest tak duże ze wyklucza tą możliwość .

0 2
  • #2 19 Lut 2016 18:20
    Piotr2608

Poziom 38  

Ja bym spróbował odlutować flexa - Uwaga na temperaturę :)
    a nowy T-CON przykleiłbym anizotropową taśmą przewodzącą np marki 3M

0
  • #3 19 Lut 2016 20:55
    ratel
    Poziom 10  

Interesuje mnie metoda odklejania , czy podgrzać ? . Co do montaży znalazłem taką informacje ze podgrzewa się w zakresie 180-210 stopni do 10 sekund .

Użyje do oderwania np. karty co pozwoli na całej płaszczyżnie od spody zadziałać .
    Najtrudniejszym etapem będzie ustawienie precyzyjne przed dociśnięciem , pomyślałem ze użyje grota specjalnie konstruowanego , tak objął jednocześnie cała długość , i docisnę przez taśmę teflonową , ale to wszystko na razie hipotetycznie .

Użyje taśmę 3M 9703 .
    Link

0