Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Photosmart C3180 - Jak wyczyścić separator? Nie pobiera kartek lub je zagina

19 Lut 2016 22:48 1080 2
  • Poziom 11  
    Miałem problem z drukarką HP Photosmart C3180. Długo nie była używana.
    Nie chciała w ogóle pobierać kartek. Trochę się namęczyłem ale w końcu znalazłem przyczynę. W skrócie napiszę, że problem był z pękniętą plastikową zębatką osadzoną na metalowym pręcie. Przez to pęknięcie zębatka, która powinna napędzać ten pręt po prostu się po nim ślizgała. Obkleiłem ostrożnie jakąś kropelką czy superglue i na razie działa.

HP Photosmart C3180 - Jak wyczyścić separator? Nie pobiera kartek lub je zagina HP Photosmart C3180 - Jak wyczyścić separator? Nie pobiera kartek lub je zagina HP Photosmart C3180 - Jak wyczyścić separator? Nie pobiera kartek lub je zagina HP Photosmart C3180 - Jak wyczyścić separator? Nie pobiera kartek lub je zagina HP Photosmart C3180 - Jak wyczyścić separator? Nie pobiera kartek lub je zagina

Problem jest jednak w tym że podczas szukania przyczyny chyba niechcący zepsułem coś innego. Mianowicie szukając rozwiązanie problemu natrafiłem w internecie na ten temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2181078.html

Przy czyszczeniu tego separatora chyba uszkodziłem tą zieloną substancję, która konsystencją przypomina trochę plastelinę. Tam gdzie nie uszkodzona jest bardziej śliska, a tam gdzie uszkodzona bardziej lepka. No i teraz przy drukowaniu gdy włożę więcej niż jedną kartkę jest problem z ich pobieraniem. Czasem pobierze czasem nie i wyskoczy błąd, a czasem trochę pomnie lub lekko przybrudzi kartkę w części, w której jest separator.

HP Photosmart C3180 - Jak wyczyścić separator? Nie pobiera kartek lub je zagina

Czy próbować przeczyścić jeszcze jakoś ten separator?

HP Photosmart C3180 - Jak wyczyścić separator? Nie pobiera kartek lub je zagina HP Photosmart C3180 - Jak wyczyścić separator? Nie pobiera kartek lub je zagina HP Photosmart C3180 - Jak wyczyścić separator? Nie pobiera kartek lub je zagina HP Photosmart C3180 - Jak wyczyścić separator? Nie pobiera kartek lub je zagina HP Photosmart C3180 - Jak wyczyścić separator? Nie pobiera kartek lub je zagina HP Photosmart C3180 - Jak wyczyścić separator? Nie pobiera kartek lub je zagina

Przy próbie czyszczenia papierem kuchennym papier przykleja się do tej zielonej substancji jak do plasteliny. Dodatkowo ta substancja rozciąga się również jak plastelina.
    Co mogę zrobić, żeby podajnik normalnie działał??
  • Poziom 31  
    Pisz na PW - mam takie cudo na stanie.
  • Poziom 11  
    Witam.Masz może sprawny separator do C3180?