Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacyjka samochodowa do skutera.

19 Lut 2016 23:46 729 4
  • Uczeń
    Witam. Jak podłączyć stacyjkę samochodową do skutera ? ( właściwie teraz tylko jest sam silnik od skutera ), jest tam moduł zapłonowy w którym połączenie odpowiedniego pinu do masy powoduje gaszenie silnika i jest oczywiście rozrusznik. Mam więc pytanie jak podłączyć to tak aby na 0 nic nie zwierało, na 1 odpalanie z "kopa", na 2 odpalanie z rozrusznika. Z jakiego auta stacyjkę zastosować ( kupię na szrocie ). Za odpowiedzi dziękuję.
  • Poziom 22  
    Stacyjki samochodowe nie mają obwodu zamykającego się w pozycji wyjściowej kluczyka. Poza tym zwykle stanowią nierozlączną calość z dosyć okazalym i nie potrzebnym w tym przypadku korpusem.
    Za 8 PLN widzialem taką skuterową stacyjkę, jakością nie razila po oczach, ale dzialala, więc po co kombinować.
  • Uczeń
    Jeśli gaszenie odbywałoby się poprzez odłączenie kabla od modułu połączonego z cewką WN ? "Kupa żelastwa" mi nie przeszkadza :D .
  • Poziom 22  
    No tak jeżeli dopuszczasz ingerencje w instalację elektryczną, jednak przy mocy skutera
    każdy kilogram na wage zlota :-). Myśle też że zastosowanie takiej samochodowej stacyjki
    będzie malo estetyczne. Nie wiem jak u Ciebie ale na zlomach które ja odwiedzam takie stacyjki sprzedają raczej z calą kolumną kierowniczą, nie bawią się tam w odkręcanie śrub zrywalnych. Pojawia się więc pytanie po co placić za coś co jest w większości nie przydatne.
  • Uczeń
    Dopuszczam ingerencję w elektrykę i załatwię sobie "samą" stacyjkę, czy wie ktoś jaki konkretny model stacyjki zastosować ?