Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie obrazu i dźwięku - Smart TV.

20 Lut 2016 11:22 15180 18
  • Poziom 32  
    Witam. Czy jeśli mam Smart TV (Samsung model UE40J6400) to da się jakoś nagrywać obraz z dźwiękiem bez żadnej nagrywarki. Np. jakąś aplikacją na Smart TV. I żeby zostało to zapisane na podłączonym do TV pendrive. Da się tak zrobić?
  • Computer Controls
  • Poziom 15  
    Nie potrzebna żadna aplikacja ani dysk zewnętrzny,można nagrywać bezpośrednio
    na pendrive czy karcie pamięci.
  • Poziom 32  
    No dobra ale jak to zrobić bez żadnej nagrywarki DVD czy jak to się tam nazywa?
  • Computer Controls
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    "2. Nieumiejących pouczać." - nie od razu Rzym zbudowano. Żeby wiedzieć to trzeba się nauczyć. Mam nadzieję, że to będzie działało (nie chce mi się wierzyć, że to takie łatwe). Jak to zadziała to pewnie wyjdę na debila ;)
    Dzięki.
  • Poziom 15  
    Najpierw powinno się zapoznać z instrukcją obsługi a potem używać,ewentualnie
    jak się nie rozumie zadawać pytania.
    A przecież czytanie nie boli. :D
  • Poziom 32  
    Wiedziałem, że to nie może być takie proste. Pendrive jest podpięty do TV i jest widoczny ale jak wciskam na pilocie przycisk REC (to chyba ten) to pokazuje się na dole ekranu komunikat "Niedostępny"

Nagrywanie obrazu i dźwięku - Smart TV. Nagrywanie obrazu i dźwięku - Smart TV.

Przeczytałem instrukcję zamieszczoną w TV i nie wiem dlaczego to nie działa.

Nagrywanie obrazu i dźwięku - Smart TV. Nagrywanie obrazu i dźwięku - Smart TV. Nagrywanie obrazu i dźwięku - Smart TV. Nagrywanie obrazu i dźwięku - Smart TV.

Mógłby mi ktoś z tym pomóc?
  • Poziom 32  
    Cyfrowy Polsat.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    TV nie nagrywa sygnału z HDMI, a tak masz podłączony CP. Nagrywa tylko z gniazda RF, ewentualnie coś puszczone z aplikacji Smart. Dekodery CP mogą nagrywać na swoje zewnętrzne / wewnętrzne dyski HDD.
  • Poziom 15  
    A w dobre gniazdo USB włożyłeś pena?
    Nie na każdym USB jest możliwość nagrywania,poszukaj w instrukcji gdzie masz gniazdo USB HDD.

Dodano po 4 [minuty]:

mihal2002 napisał:
    cxzcxz123 napisał:
    Cyfrowy Polsat

Bez komentaża.

Ja mam Polsat od 10 lat i nigdy nie narzekałem.
  • Poziom 32  
    Gitner napisał:
    TV nie nagrywa sygnału z HDMI, a tak masz podłączony CP. Nagrywa tylko z gniazda RF, ewentualnie coś puszczone z aplikacji Smart. Dekodery CP mogą nagrywać na swoje zewnętrzne / wewnętrzne dyski HDD.

To by wszystko wyjaśniało. Dzięki, ale znalazłem jeszcze taki artykuł i mam chyba ostatnie pytanie w tym temacie:

http://www.verbatim.net.pl/pl/article/usb-recording/

Piszą tam, coś takiego:

"Funkcja nagrywania USB umożliwia nagrywanie programów na zewnętrznym urządzeniu pamięci masowej podłączonym bezpośrednio do telewizora za pośrednictwem portu USB. Zewnętrzny dysk twardy pełni po prostu funkcję nagrywarki filmów. Możesz go używać do wstrzymania obrazu telewizyjnego „na żywo".

Elementy potrzebne do włączenia funkcji:

1.Telewizor z funkcją nagrywania USB
    2.Zewnętrzny dysk twardy USB: można stosować dyski 2,5 cala oraz 3,5 cala, jednak w praktyce lepiej sprawdzają się dyski 2,5 cala, gdyż charakteryzują się mniejszym zapotrzebowaniem na energię i ciszej pracują.
    3.Kanały telewizji cyfrowej: nagrywanie USB działa tylko z kanałami telewizji cyfrowej — nie działa z kanałami telewizji analogowej. Można nagrywać obraz jakości SD, HD i 3D."

Czy to co napisałeś a mianowicie:
    "TV nie nagrywa sygnału z HDMI, a tak masz podłączony CP. Nagrywa tylko z gniazda RF"

tyczy się również dysków twardych i jakichkolwiek innych nośników pamięci?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jest jasno napisane. Na pilocie TV kliknij nagrywanie, więc spróbuj pilotem od TV przełączyć kanały CP. Nagrywanie na HDD czy pendrive możliwe jest w kablówkach z kartą CI lub z naziemnej cyfrowej, ogólnie możesz nagrywać kanały które są zaprogramowane bezpośrednio w TV. Jeśli chcesz nagrywać z CP to podepnij HDD do dekodera i wtedy klikasz "rec" na pilocie polsatowskim.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Gitner napisał:
    Jeśli chcesz nagrywać z CP to podepnij HDD do dekodera i wtedy klikasz "rec" na pilocie polsatowskim.

Zapomniał kolega dodać "specjalny HDD kupiony od Polsatu, bo żaden inny z dekoderem CP nie zadziała". Ot, taka niespodzianka od dostawcy :-)
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Trabi napisał:
    Gitner napisał:
    Jeśli chcesz nagrywać z CP to podepnij HDD do dekodera i wtedy klikasz "rec" na pilocie polsatowskim.

Zapomniał kolega dodać "specjalny HDD kupiony od Polsatu, bo żaden inny z dekoderem CP nie zadziała". Ot, taka niespodzianka od dostawcy :-)

Tu się mylisz, nie ze wszystkimi, ale kilka jest: Link i 12 post, reszta na stronie CP, a dysk to ja w dzierżawę dostałem za 1zł.
    @cxzcxz123 to może Ci pomóc Link
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Dziękuje wszystkim za pomoc. Myślę, że temat jest do zamknięcia.