Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet termaq elektronic g-19-02 brak iskry

20 Lut 2016 16:20 1953 8
  • Poziom 5  
    Ponieważ to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie.
    Problem jak w temacje brak iskry, po 3 dniach walki poległem.
    Zgodnie z instrukcją i z pomocą miernika zdiagnozowałem usterkę. Wyszło że generator iskry, kupiłem nowy i klapa jestem w punkcje wyjścia. Ustaliłem że czujniki ciągu i temperatury są dobre, na 11 pinie generatora jest 1,6V baterie nowe. Mikrowyłącznik łapie sprawdzona ciągłość, dwa brązowe kabelki przy złączu. Elektroda zapłonowa wyczyszczona ma przejście. Proszę o sugestie bo brakuje mi już pomysłów.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 34  
    Tu nie ma cudów.
    Albo miałeś pecha i ten nowy sterownik jest fabrycznie uszkodzony albo coś jest źle podłączone lub brakuje styku.
    Dysponujesz schematem tego piecyka ?
    Jeśli nie to jest na przykład tutaj.

http://www.tukado.pl/file/electronic-aquapower.pdf

Zweryfikuj wszystkie połączenia ze schematem.
    Jak mierzysz napięcie, względem czego ?
    Po ludzku mówiąc gdzie podłączasz minusowy przewód miernika .
    Czy mikrowyłącznik sprawdzasz na stykach modułu czy na samym mikrowyłączniku.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 5  
    Oczywiście mam schemat jest w instrukcji łącznie z opisem kolejności uruchamianych elementów. Napięcie mierzę między minusem na baterii i ogólnie jest to masa podłączona także na cewki a plusem który przechodzi przez czujniki a wchodzi na pin 11, na 6 i 7 pin podpięty jest mikrowyłącznik i tam mierzę ciągłość. Zastanawiam się jeszcze nad budową elektrody zapłonowej, czy jest to zwykły pręt w porcelance czy ma jeszcze jaką cewkę lub coś co może się uszkodzić. Jeśli nie to zostaje tylko złączka przy generatorze impulsu, ale tu także próbowałem igłą poprawić styk.
  • Poziom 34  
    Jeśli mierzysz bezpośrednio na minusie baterii to sprawdź czy taki sam wynik będzie gdy jako minus wykorzystasz styk numer 8 w sterowniku. Może nie dochodzi masa do sterownika.
    Czasami różne cuda się zdarzają. Sprawdź amperomierzem czy sterownik pobiera jakiś prąd.
    W elektrodzie zapalającej nic nie ma. To jest tylko drut w izolacji porcelanowej.
  • Poziom 5  
    Niestety na białym nr 8 jest minus, dokładniejszy amperomierz będę miał jutro. A wiesz może czy taką złączke gdzieś dostane gdybym tą uszkodził, ciężko będzie przy tych wymiarach skutecznie ją wyczyścić.
  • Poziom 34  
    Niestety nie wiem czy takowa wtyczka jest dostępna.
    Ja posiadam inny piecyk ale zasada działania jest taka sama.
    Co rozumiesz pod pojęciem dokładniejszy amperomierz.
    Jeśli posiadasz miernik uniwersalny to taki amperomierz jest wystarczający.

I na koniec trochę głupie pytanie.
    Baterie były wymienione przed wymianą sterownika czy po wymianie sterownika ?
    Czy aby na pewno są prawidłowo założone ?
    Czasami człowiek rozkłada się na najprostszej sprawie.
  • Poziom 5  
    Mam amperomierz cęgowy na prąd przemienny. Taki bardziej uniwersalny mam w garażu, dlatego resztę odłożę do jutra. Kiedy piecyk przestał działać pomyślałem że to bateria bo od dłuższego czasu czerwona dioda sygnalizowała że ogniwka się kończą. Założyłem dobrze, sprężyny na minusie i na dekielku jest pokazany kierunek. Ale dzięki że i o to pytasz bo to może być błachostka.
  • Specjalista elektryk
    Jesteś pewien czujników zaniku ciągu i przegrzewu ? Jeżeli mierzyłeś tylko miernikiem, może to nie wystarczyć - zewrzyj całkowicie obydwa czujniki na stałe - oczywiście tylko na czas testów !! do tego zewrzyj mikrowyłącznik - także fizycznie na przewodach.
  • Poziom 5  
    Problem częściowo rozwiązany, pomogła wymiana baterii. Niby poprzednie były markowe i dobre, na piecyku było 1,6V jednak pewnie był problem z pojemnością, miały termin do 2016r. Czeka mnie jeszcze wymiana luźnych styków w kostce bo nie zawsze łączy ale teraz kilka dni dam się nacieszyć rodzinie ciepłą wodą. Szkoda tylko tych 2 stówek które wydałem na nowy generator.