Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHP / MySQL - błędny wynik

sharminte 20 Lut 2016 19:33 498 0
  • #1 20 Lut 2016 19:33
    sharminte
    Poziom 5  

Dysponuję takim oto kawałkiem kodu:

Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Wynik:

Kod sam w sobie bez udziwnień działa ok, ale ...
    chcę rozpatrzeć sytuacje w której w bazie w polu czas_wyjscia (w w.w. kodzie wartość $wiersz[4], czy jak ktoś woli $out - bo to jest w zasadzie 1 i to samo tylko inaczej zapisane na potrzeby skryptu :P ) nie została uzupełniona czyli jej wartość wynosi 00:00:00 to chciałbym aby suma czasu pracy wyświetlona została 8h po czym wartość została dodana prawidłowo do pozostałych wartości sumie kolumny. czy jest to w ogóle możliwe ? Poniżej zamieszczam screen wyniku który otrzymuję.

w momencie kiedy wyliczę z użytej funkcji różnicę czasu bez wykorzystania pola daty, wyświetla mi sumę godzin prawie dobrze tylko że zamiast dodać 8h do wyświetlonego czasu który wynosi 6h po zsumowaniu 3 pierwszych wierszy wynik wyświetlony to 8h ... do tego jeżeli w funkcji nie uwzględnię daty to zostanie błędnie przeliczona różnica tj. przy godzinie wejścia 23 wyjścia (nast. dzień) 21 liczy mi jako 2h różnicy a nie 22.

chyba że jest w jakiś sposób możliwe aby pola typu Date / Time w bazie zostawały puste a nie uzupełniane 0. ;)

---- EDIT: ----
    z wyświetleniem czasu w rubryce sobie poradziłem, jednak nie bardzo wiem jak spowodować żeby dodawało również te wartości do pozostałych :)

oto jak sobie poradziłem z wyświetlaniem czasu:
    fragment kodu:

zamieniłem na:

wynik:
    tylko jak to teraz wszystko zsumować poprawnie? :(

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

temat można zamknąć ;D jakimś cudem sobie poradziłem i o dziwo działa :D