Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka, whirlpool AWO/D 5720/P - Woda przez pojemnik na proszek

thor_ 20 Lut 2016 17:21 1467 8
  • #1 20 Lut 2016 17:21
    thor_
    Poziom 8  

Witam

Pralkę mamy od jakichś prawie 3 lat. Na styu końca gwarancji zaczęła cholernie głośno pracować. Serwisanci z "firmy" stwierdzili, że nic jej nie jest, że tak ma być. Przy drugiej wizycie zdecydowali sie dokręcić "obluzowane" przeciwwagi i oczywiście też nic to nie dało... za to straszyli nas utratą kończącej sie za 3 dni gwarancji z powodu znalezionej w komorze dolengo filtra/odpływu monety 2 groszowej. W ostatni dzień gwarancji znów zglosiliśmy problem ale serwisant przyjachal prawie tydzień później i do teog jeszczew chciał wystawic rachunek za wizytę "po gwarancji". Przy okazji próbowal nas naciągnać na "wymianę bez wymiany" wanny z bębnem. Znaczy on wpisze ze wuymieniła ien wymieni a nam sie przełuzy gwarancja o kolejne 2 lata na ten elelement... paranoja. W każfdym razie zostaliśmy w pralką chałasującż jak startujacy odrzutowiec i bez gwarancji.

W końcu zabralłem sie za wymiane łożysk bębna. Oczywiscie okazało sie, że wanna i bęben z założenia są nierozbieralne. No więc przecięta wanna, wymienione łożyska, sklejony (w zasadzie zgrzany) bęben i wszystko OK. Ale żeby nie było za dobrze od jakiegos czasu pralka co któreś pranie potrafi całą wode z bębna wypchnać przez pojemnik na proszek. Na początku bylem pewny, ze pusciło klejneie/zgrzew wanny. Dopiero po kilku takich "powodziach" zauważyłem, że na pralce pod szyflada na proszek i dookoła inej u góry sa ślady wody. Gdyby lała sie wewnątrz z wanny/bębna to nie byłoby wody na zewnątrz u góry pralki... no i co dalej?

prosze o jakieś wskazówki. Znalazłem podobyn temat dotyczący innej pralki ale niestety wąż który tam należało udrożnić nie występuje w mojej pralce. Może wystepuje znaczy, ale inaczej musi być "rozwiązany" - na pewno nie ma około 6 mm średnicy.

Zastanwiaające jest to, ze dzieje się tak co któres pranie. Potrafi przez tydzień byc OK a potem przez kilka dni co drugie trsxzecie pranie wylewa tędy wodę...

Prosze o pomoc o ile jakoś się da pomóc.

0 8
  • #3 20 Lut 2016 20:02
    Mamona13
    Poziom 11  

Sprawdź drożność połączenia pojemnika na proszek z zespołem piorącym. Puszcza wodę prawdopodobnie przez pojemnik podczas nalewania wody do pralki.

1
  • #4 20 Lut 2016 22:25
    thor_
    Poziom 8  

Ok dzięki zaraz sprawdzę co i jak ;)

Dodano po 1 [godziny] 30 [minuty]:

Więc tak:
    wyjąłem pojemnik na proszek i płyny, sprawdziłem jego połączenie z bębnem - wygląda OK, na pewno sama rura (ta szeroka i krótka) lącząca pojemnik z komorą z bębnem jest drożna w 100%.
    Rozmontowałem węże odpływu z bębna do pompy (ten szeroki) jest OK plus odłączyłem wąż od pompy do odpływu. Pobawiłem się w "słonia" podmuchałem sobie w niego i bez problemu przez wąż woda powinna odpływać. Nie za mocno dmuchając przegoniłem resztki wody po całym wężu aż do odpływu nad syfonem umywalki.

Przy najbliższym praniu może jeszcze dzisiaj sprawdzę jak w czasie odpompowywania pompa "podaje" wodę.

Tak sie zastanawiam (choć ten układ wcześniej też był taki sam i nic się nie działo) czy wysokość podłączenia odpływu do "kanalizacji łazienkowej" może być problemem. Ale pompa chyba powinna niwelować tego typu problemy.

0
  • #5 20 Lut 2016 22:34
    Mamona13
    Poziom 11  

Przeczyść jeszcze pojemnik po wyjęciu szuflady tj. jego górną część w miejscu otworów, z których leci woda w celu wypłukania proszku z szuflady.

1
  • #7 20 Lut 2016 23:00
    Mamona13
    Poziom 11  

Wąż odpływowy powinien być kilka cm powyżej maksymalnego poziomu wody w pralce. Nie ma to jednak żadnego wpływu na wyciek wody przez pojemnik na proszek. Jak będzie za nisko woda grawitacyjnie wypłynie z pralki ale nie przez pojemnik na proszek, a wężem odpływowym:) Jak będzie za wysoko marna pompka nie da rady wody wypompować.

0
  • #8 20 Lut 2016 23:33
    thor_
    Poziom 8  

Ok poczekam na pranie najbliższe i zobaczę jak wyglada strumień wody wypychany przez pompę.

0
  • #9 21 Mar 2016 21:01
    thor_
    Poziom 8  

Ok troche czasu minęło ale sprawa zalatwiona.

"Czujnik" poziomu wody (hydrostat chyba) załatwił sprawę. Wystarczyło trochę pokombinowac z jego regulacją i już.

Dla mających podobne problemy: w mojej pralce hydrostat ma dwie "śruby regulacyjne". Jedna jest w centrum ustrojstwa druga z boku po "prawo" ;) Wystarczyło wykręcić "srodkową" i praleczka pięknie nabiera do płukania wody ile powinna i nic się nie leje.

Pozdrawiam

p.s.
    Można zamknąć

1