Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Philips Expession 1700W-silnie się grzeje sprawia wrażenie że ciągnie

zębowik 20 Lut 2016 18:25 756 13
  • #1 20 Lut 2016 18:25
    zębowik
    Poziom 4  

Odkurzacz silnie się grzeje sprawia wrażenie, że ciągnie, a jak przystawi się dłoń w miejsce otworu to prawie nic nie ssie. Odkurzacz Philips Expession 1700W max. Czy może mi ktoś podpowie?

0 13
  • #3 20 Lut 2016 20:41
    zębowik
    Poziom 4  

Filtry już posciągałem a dalej nie ciągnie a obroty ma na słuch dobre

0
  • #5 22 Lut 2016 09:36
    zębowik
    Poziom 4  

Witam.Rozkręciłem cały odkurzacz wylot powietrza od turbiny silnika przez kanał powietrzny w obudowie jest drożny a silnik od dołu [uzwojenia] się mocno grzeje, ale sprawia wrażenie ,że chodzi dobrze ale prawie wcale nie zasyca powierza.może to szczotki, ale gdzie one są ?. Pozdrawiam

0
  • #6 22 Lut 2016 09:47
    grzeskk
    Poziom 29  

Jeżeli wirnik się obraca to raczej szczotki będą w porządku. Przyjrzyj się turbince może się urwała lub zatkała i brak ciągu=brak chłodzenia.

0
  • #7 22 Lut 2016 10:11
    zębowik
    Poziom 4  

Witam ponownie.Turbinka raczej czysta[wyciągnąłem tam kawałek papieru wielkości 0,5 cm2], a może próbować zdjąć tą osłonę tej turbiny

0
  • #8 22 Lut 2016 12:26
    11111olo
    Poziom 43  

Odkurzacz to bardzo proste urządzenie. Pomijając ewentualny regulator obrotów zostaje tylko silnik.
    Jak napisał @grzeskk prawidłowo pracujący (kręcący się) silnik nie wymaga wymiany szczotek. Zauważyłem że szczotki zwykle są tak długie że prawdopodobieństwo zużycia graniczy z niemożliwością.
    Sądzę że grzanie się silnika mogą powodować zacierające się łożyska (przy założeniu że nic nie blokuje przepływu powietrza). Czy ręczne obracanie wirnika przebiega bez oporów?

0
  • #9 22 Lut 2016 17:05
    zębowik
    Poziom 4  

Ręczne obracanie turbinki [wirnika]idzie leciutko

0
  • #11 22 Lut 2016 17:38
    11111olo
    Poziom 43  

Jak by się poluzowała to śrubę by szło odkręcić palcami co by spowodowało odkręcenie turbinki (chyba że obroty są w stronę samo dokręcania).
    Nie wiem czy turbinka jest plastikowa czy aluminiowa ale jak by się nie kręciła to by było dużo wiórów od tarcia osi.

Może silnik łapie lewe powietrze? Jak wiadomo zaciągnie z tego miejsca gdzie idzie najlżej.
    Sprawdź czy wszystko jest poprawnie złożone oraz drogę przelotu powietrza.

0
  • #12 23 Lut 2016 14:31
    zębowik
    Poziom 4  

Witam. Turbinka trzyma się mocno z wirnikiem .Fałszywego powietrza też chyba nie łapie bo stało się to podczas normalnej eksploatacji .Tak myślę że silnik może jak dostaje obciążenia to słabnie [jest częściowo walnięty]

0
  • #13 23 Lut 2016 14:57
    11111olo
    Poziom 43  

zębowik napisał:
    obroty ma na słuch dobre

zębowik napisał:
    silnik może jak dostaje obciążenia to słabnie

Domyślam się ze odkurzacz ma regulator obrotów. Czy obracanie/przesuwanie regulacji obrotów wpływa na obroty silnika?
    Jak nie ma regulatora obrotów to już nie mam pomysłów co tam może źle działać.

0
  • #14 23 Lut 2016 15:45
    zębowik
    Poziom 4  

Dam jakiemuś fachowcowi żeby miernikiem go zmierzył ?, bo regulatora niema jest tylko okrągła wciskana zaślepka

0