Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Bemi D3.6M05R - jaki schemat podłączenia?

20 Lut 2016 20:46 2907 6
  • Poziom 25  
    Witam
    Poszukuję schematu podłączenia kabli wtyku z Chińskiego radia Bemi D3.6M05R (ISO 16PIN)
    na przykładowo ISO auta Renault Trafic (Vicaro) 2005r.

Tak wygląda radio:
    Radio Bemi D3.6M05R - jaki schemat podłączenia? Radio Bemi D3.6M05R - jaki schemat podłączenia? Radio Bemi D3.6M05R - jaki schemat podłączenia? Radio Bemi D3.6M05R - jaki schemat podłączenia?

Jakie są połączenia (które zasilanie, masa, podtrzymanie itd) z wyjścia kostki 16-to pinowej tego radia?

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • Sklep HeluKabel

• Poziom 38  
    Ulala - malutkie te zdjęcia :)

Masa - czarny przewód lub obudowa radia
    Zasilanie +12 V - przewód czerwony
    Podtrzymanie Pamięci +12 V - żółty

Dwa fioletowe, zielone - głośniki
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 25  
    Witam
    Kolego ale tyle to wie raczej każdy ;)
    Chodzi o wyjścia z kostki samego radia! Które są na zasilanie, który jest na masę itd. Gniazdo (kostka) jest 16 pinowa, 2 rzędowa, biała, po środku ma wąski zatrzask) To że czarny to masa nic nie daje, jest sama kość ale przewodów brak. Zdjęcie jest z netu poglądowe także nie mogę rozeznać, które, gdzie...

\W radiu jest białe gniazdo, do tego idzie biała wtyczka. Wtyczki brakowało w komplecie więc ją dokupiłem.
    Podobno to to samo co Sanyo lub Canva
    tak to wygląda:
    Radio Bemi D3.6M05R - jaki schemat podłączenia? Radio Bemi D3.6M05R - jaki schemat podłączenia? Radio Bemi D3.6M05R - jaki schemat podłączenia? Radio Bemi D3.6M05R - jaki schemat podłączenia? Na radiu jest niezrozumiała rozpiska. Dla mnie nie czytelna więc nie wiem co jak podłączyć, do czego tyczy się np wiązka lewa i prawa. Do dolnej części gniazda czy do górnej, a może do prawej części a reszta do lewej, gdzie jest wierzch gdzie spód.... itd

Mógłby Ktoś pomóc?

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • Poziom 25  
    Witam
    Własnie taki (podobny) zestaw kupiłem (bez kombinowania...)!
    Panowie w innym sklepie zwrócili słusznie uwagę, że te złącza w takim połączeniu kabli nie jest dedykowane dokładnie do: "Bemi", tylko do innej marki (zresztą tak jak jest napisane jak w przytoczonym linku /opisie) W Bemi połączenie kabli jest inne, pytanie jakie?
    Niestety połączenia kabli nie odpowiadają rozpisce na samym radiu (zdjęcie)
    Prosił bym Kolegów Fachowców o rozszyfrowanie i przełożenie na jednoznaczny zrozumiały - tego co na zdjęciu:
    Radio Bemi D3.6M05R - jaki schemat podłączenia?
    Pozdrawiam
    "serwek" ;)

P.S.
    Kontaktowałem się ze Sprzedawcą tego radia. Twierdzi że w jego aucie działało, było sprawdzane. Niestety jak zapytałem czy ma w takim razie oryginalną wtyczkę do złącza na podłączenie przez ISO auta, nabrał wody w usta. Wnioskuję że nie sprawdzał go solidnie. Po prostu nie miał wtyczki - złącza... ;) Dostałem bez. Wtyczkę dokupiłem w innym sklepie.
  • Poziom 7  
    Męczyłem się dziś również z takim radiem schemat na radiu okazał się dobry, przynajmniej w kwestii podłączenia zasilania. Patrząc na tył radia i zaczynając od prawej strony na górze podłączamy żółty, pod nim czerwony, idąc w lewo, na górze różowy na dole czarny itd. Nie wiem jak jest z głośnikami ale chyba zaczyna się od lewej strony .
  • Poziom 25  
    bartez229 napisał:
    Męczyłem się dziś również z takim radiem schemat na radiu okazał się dobry, przynajmniej w kwestii podłączenia zasilania. Patrząc na tył radia i zaczynając od prawej strony na górze podłączamy żółty, pod nim czerwony, idąc w lewo, na górze różowy na dole czarny itd. Nie wiem jak jest z głośnikami ale chyba zaczyna się od lewej strony .

Witam Kolego "bartez229"
    Strata czasu!
    Ponieważ przedmiot był niezgodny z deklaracjami Sprzedawcy, (nie działał jak należy) nie miałem więcej cierpliwości, a i czasu mało więc zwróciłem Sprzedawcy który jak się okazuje wcale go nie sprawdzał przed sprzedażą/ wysyłką ;(
    Kupiłem od Firmy (w ustawie nazywanym: "profesjonalista") więc zgodnie z Ustawą (prawem) muszą zwrócić pieniądze.
    Wprawdzie radio zwróciłem już jakiś czas temu i czekam na zwrot należności już dość długo jednak mam nadzieję, że to jakaś "obsuwka". Mam nadzieję, że teraz Firma się nie rozpłynie w powietrzu i zwróci "kasę" jak należy. Zobaczymy, jak nie zgłoszę na Policję. Na szczęście zakupy (oszustwa) w sieci internetowej (nawet na małe kwoty) są traktowane priorytetowo jako bardzo szkodliwe społecznie. W skali kraju robią dużo szkód więc sądy często poważnie traktują takie sprawy. Mam nadzieję że Sprzedawca to nie "krzak" tylko normalny - poważny człowiek. Zobaczymy...
    Pozdrawiam
    "serwek" ;)